Rodina

Milovnice módy a stylu už od malička: Taky „to“ máte doma?

Milovnicemi módy se prostě rodíme. To mi nikdo nevymluví. Důkazem je moje čtyřletá neteř. A také dcera mé kolegyně Věry, chová se skoro stejně jako naše Eliška.

Mám sice samé kluky, ale můj bratr má dceru Elišku, nyní jsou jí čtyři roky. Je velmi roztomilá, je to takové slunce naší rodiny. Kromě svého stálého úsměvu a laškovného pohledu je také velmi svéhlavá. Co si sama rozhodne, že nějak bude, udělá vše pro to, aby to také tak bylo. Určitě z jednoho směru dobrá vlastnost, ví, co chce, a nechce slyšet, že to nejde.

móda

Nejvíce se to projevuje v naléhavosti potřeby toho správného oblečení. Největší radost jí udělám tím, že jí koupím šaty. Chce je nosit stále. Do školky, na návštěvu, doma, na zahradu, na výlet…

Nedávno jsem ji několik dní hlídala. I když s sebou měla dost jiných hadříků na výměnu, stejně se oblíkla do šatů a do punčocháčů. Co naplat, že už je měla „uzené“ a pobryndané od předešlé večeře. Prostě odmítla s pohrdavým pohledem navlíct volné tepláky, po domluvě ani červené kalhoty, prostě musela mít šaty.

Když ji její tatínek veze do školky, nemá ráno náladu na hašteření kvůli šatům, a přece jen dosáhne toho, že si vezme kalhoty, během dne tahle malá šikula obhlídne, co mají jiné holčičky v pytlíkách na sebe, a obratem si domluví výměnu – sebere cizí šatičky a vnutí kamarádce ze školky své kalhoty. Unavený otec si ani nevšimne, že měla ráno něco jiného, takže pak má švagrová řeší po večerech telefonáty rodičů, které mají stejným způsobem doma jiné kalhoty.

Když jsme byly nedávno v Německu na rodinném „babském“ nákupním výletě, byla Eliška rozmrzelá a zlobila... tak nás napadlo, že když jí koupíme šaty, bude klid. A zabralo to. Od té chvíle si nosila balíček se šatičkami jako miminko či plyšáčka, a ještě jim zpívala potichu a blaženě písničku.

Její fascinace módou a šaty je bezmezná. I když to doma nevidí. Její maminka nosí většinou kalhoty a rozhodně s ní neobchází butiky, aby jí stále něco nakupovala.

Módní návrháři navrhují kromě módy pro dospělé i kolekce pro děti. Tyto hadříky jsou sice určené maminkám, které rády za své děti utrácejí a chtějí, aby děti byly vystylované a draze oblečené.

Věřím však, že holčičky jako Eliška by takové modely ocenily. Vůbec ne ze snobství, co mají úžasného na sobě v podobě drahých značek, ale z čisté radosti, jak jsou ty šaty krásné a jak božsky se v nich cítí!

móda

Máte doma taky takové svéhlavé dítě, které lpí na tom, co si vezme na sebe?

Nedávno jsem narazila na zajímavé facebookové stránky, které by jistě ocenily malé milovnice módy. Pokud vás to zajímá, podívejte se na https://www.facebook.com/babyluxurycz

Zdroj fotek – módní tipy pro děti je z https://www.facebook.com/babyluxurycz

   
21.05.2014 - Děti - autor: Klára Křížová

Komentáře:

 1. avatar
  [15] *Lefff* [*]

  Nic se nemá přehánět. Vystajlované Barbínky, na nichž je vidět, že se zajímají více o to, co mají na sobě, než co mají v hlavě, jsou mi protivné v každém věku.

  Starší dceři bude v létě 8 let. Je malinká, útlá, jemných rysů - přesto si na šatičky nikdy nepotrpěla a radši je v teplácích a leze po stromech.

  Mladší dceři jsou 2 roky a je to řimbuch. Velká, naducaná - a překvapivě - milující šatičky a zdobení se. Nejsem nadšená z jejího apetitu a tloušťky, ale zároveň jihnu, když ji vidím, že se má ráda. Že se sama sobě líbí v šatičkách a usmívá se na sebe v zrcadle. Že si libuje v korálcích na krk a přehrabuje se v botníku. Doufám, že jí schopnost radovat se a mít se ráda vydrží. A kila snad vyběhá.

  superkarma: 0 29.05.2014, 14:59:35
 2. avatar
  [14] Pentlička [*]

  peetrax — #13 To máš pravdu. I tak by mě to ale štvalo mít takovou dceru. Takové povrchní husičky mi totiž hrozně pijou krev. Ale asi by se s tím nedalo nic dělat a musela bych se s tím smířit.

  superkarma: 0 22.05.2014, 09:09:24
 3. avatar
  [13] peetrax [*]

  Pentlička — #12 to potlacovani by teda urcite prineslo "uspech", vzdyt zakazane je vzdycky to nejlakavejsi...

  1. na komentář reaguje Pentlička — #14
  superkarma: 0 21.05.2014, 23:44:51
 4. avatar
  [12] Pentlička [*]

  No, já jsem ráda, že dcera nebyla a není žádná fintilka. Jestli je to vrozené nebo napodobuje maminku, to tedy nevím. Já sama se nelíčím, dcera se občas do práce jemně namaluje. A moje maminka si malovala jenom pusu, zato docela výraznou rtěnkou. Já rtěnky nenávidím, nesnáším mít cokoli na puse.

  Takové ty princezničky, co ve 4 letech musí mít šatičky jako princeznička a nalakované nehtíčky, chodí v maminčiných lodičkách a věší na sebe korálky, se mi vůbec nelíbí a pokud by moje dcera taková byla, snažila bych se to všemi možnými způsoby potlačit. Nechtěla bych, aby z ní vyrostla povrchní barbína, pro kterou je nejdůležitější věc na světě, jak vypadá a co má na sobě.

  1. na komentář reaguje peetrax — #13
  superkarma: 0 21.05.2014, 16:14:46
 5. [11] Klára Křížová [*]

  Suzanne — #10 Určitě, jak to pozoruju na Ele, je to prostě v ní Sml16 a já si to užívám, kadyž jí hlídám. Je to v tom chlapském světě všeho věku kolem mne milé sluníčko Sml61

  superkarma: 0 21.05.2014, 09:44:45
 6. avatar
  [10] Suzanne [*]

  Pentlička — #6 Moje maminka neměla doma ani řasenku. Chodila oblékaná krásně, ale decentně. Já, jakmile jsem se dostala k líčidlům, okamžitě jsem byla jako obraz. Od malička jsem se strojila do všech šatů, co byly ve skříni, tahala jsem máminy plesovky, šátky, boty na podpatku. Moje sestra ne, přitom jedna výchova, jedna rodina. Já myslím, že tohle v sobě prostě člověk má nebo nemá.

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #11
  superkarma: 0 21.05.2014, 09:08:11
 7. avatar
  [9] Suzanne [*]

  Klára Křížová — #8 Souhlasím. Vzhledem k tomu, že mám jako macecha holku a kluka na častých návštěvách, teď to mám zrovna aktuálně doma. Chlapeček s sebou všude tahal meč, teď má samolepky dinosaurů. Malá slečna "musí mít" všechno růžové, štrachá moji bižuterii a klobouky. A když jsem přivezla růžovou sukýnku s kanýry ze secondhandu, to bylo radosti! Teď ji nosí, ať jdeme kamkoli a kdykoli Sml30

  superkarma: 0 21.05.2014, 09:05:47
 8. [8] Klára Křížová [*]

  gerda — #4 Nemyslím že je rozmazlenec, přirovnala bych to k nutnosti nosit sebou pistolky a meče, jak to měli naši malí kluci.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #9
  superkarma: 0 21.05.2014, 08:54:54
 9. [7] Klára Křížová [*]

  OlgaMarie — #5 Co se k čemu hodí zatím neřeší, to asi přijde. Hlavně musí mít ty šaty (když nejsou u tety jiné, klidně ty pobryndané)

  superkarma: 0 21.05.2014, 08:52:59
 10. avatar
  [6] Pentlička [*]

  Mám dceru, které bylo vždy absolutně jedno, co nosí. Je jí teď už 28 let a že by se nějak přehnaně zajímala o módu, to tedy rozhodně ne. Nejradši chodí v džínách, tričku a teniskách. Ve 4 letech ji oblečení absolutně nezajímalo. Ale ony to děti asi odkoukají doma. Já taky nejsem žádná parádnice.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #10
  superkarma: 0 21.05.2014, 08:40:38
 11. avatar
  [5] OlgaMarie [*]

  Mate mě, že tahle malá parádnice vyjde z domu sice v šatech, ale se zbytky včerejší večeře.Sml80 Od vnuček vím, že ponožky, které jsem nachystala, se nehodí k tričku apod., ale dají si říct, protože nebudou v botech vidět, ale  s flíčkem na hrudníčku by z domu nevyšly.

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #7
  superkarma: 0 21.05.2014, 08:29:01
 12. avatar
  [4] gerda [*]

  Samozřejmě ze mě promlouvá věk, ale nezdá se mi správné pěstovat v malém člověku pocit výlučnosti už od 4 let. Z holčičky roste rozmazlenec, který se cítí středem světa. V osmnácti jí nebude stačit měsíční pobyt v DubajiSml57 Nezná hodnotu dárku, nezná cenu peněz, zná jen jedinou hodnotu - svoji. Něco jako Fialka GarderobováSml30

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #8
  superkarma: 4 21.05.2014, 07:10:02
 13. [3] vladka60 [*]

  Mám dvě holky, takže vím, že od malička chtěly být parádnice, ta mladší brala té starší oblečení a tak se pořád kvůli tomu hádaly.

  superkarma: 0 21.05.2014, 07:08:42
 14. avatar
  [2] buldok [*]

  Holčičku nemám, mám dva kluky, ale určitě si pamatuji, když jsem byla malá, že jsem si ráda zkoušela máminy boty a oblečení.

  superkarma: 0 21.05.2014, 06:53:23
 15. avatar
  [1] Jindriska8 [*]

  Jsou to malé parádniceSml67

  superkarma: 0 21.05.2014, 00:15:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme