Děkujeme čtenářce s nickem bokul za další příspěvek, kterým se vyjadřuje i k článku o milování při menstruaci.

Už jsem se dlouho nevyjádřila k žádnému z témat na portálu. Dnes toho ale musím využít, a vyjádřím se ještě k dnešnímu článku Jakuba Kočího přes to, že je to téma intimní.

S prvním přítelem jsem se během menstruace nikdy nemilovala. Pokud bych to měla zpětně zhodnotit, zřejmě proto, jaký to byl "čisťouš".

Ovšem s druhým partnerem, mým mužem, mě od začátku tak nějak popadla veliká touha po milování. Moc dobře si pamatuji, když jsem za ním poprvé jela domů, jak jsem se těšila na milování pěkně v klidu... Bez strachu, že víc skřípne postel a vyruší mé rodiče. Co ale osud nechtěl, když jsem za ním poprvé na chalupu přijela, měla jsem menstruaci. Jednak se mi na toto téma nedařilo příliš mluvit (myslím, že psát mi o tom jde o trochu lépe) a jednak jsem se styděla za to, že mám chuť se milovat, když jsem tak nějak "nečistá". (Pozn.: V době středoškolských studií jsem četla Goleta v údolí a podle všeho, žena by měla během menstruace spát daleko od muže :-) )

Nicméně můj milovaný muž se tak těšil, že spíš argumentoval, že pokud to nebude vadit mně, že se se mnou rád pomiluje... A tak jsme poměrně brzy nastavili pravidla :-) Před mým těhotenstvím jsem měla menstruaci spíše slabou a dost nepravidelnou... A milovali jsme se opravdu především, jak byla chuť. 

Změna ale nastala příchodem děťátka. Svoji roli sehrála jistě poporodní pauza a další faktory. Těžko se mi to přiznává, ale opravdovou "chuť " teď příliš často nepociťuji. Manžel to až s překvapením respektuje a tvrdí, že se to zase změní... No, uvidíme. Každopádně od porodu jsem se při menstruaci milovala asi jen dvakrát nebo třikrát.

Jelikož opravdu pociťuji, že na rodičovské dovolené prožívám spoustu věcí jinak, nedokáži si odpovědět, zda a kdy se to případně změní.

V otázce milování při menstruaci je dle mého názoru vždy nejdůležitější domluva. S tím, že by partner měl plně respektovat partnerku, pokud ona řekne NE. Na straně druhé, žena by asi k milování při menstruaci taky neměla nutit... I chlap je jen chlap a každému by to nemuselo udělat dobře.

Krásný den plný milování (ať tak nebo onak :-) ) přeje bokul 

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Děkujeme za názor

Co vy na to, milé ženy-in? Máte také chuť změnit téma a přidat se ke čtenářce s nickem bokul? Klidně můžete, vaší iniciativě se meze nekladou

 

Reklama