Jak trávila své dětství u babiček, nám napsala i čtenářka PBD. A musely to být moc krásné časy...

Dojemné vzpomínání... Škoda, že s některými lidmi nemůžeme v životě strávit víc času. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá PBD, přeju pěkný den.


Dobrý den.

Milovala jsem své babičky - k jedné jsme chodili minimálně dvakrát do týdne (bydlela ve stejném městě) a k druhé jsme jezdili víkend co víkend, prázdniny - prostě často :)

Ta babí od taťky byla taková mazlivá. Vždycky pro nás měla kopec trpělivosti, chodila s náma na procházky, hrát si na dvůr.. stavěla s náma bunkry s dek a židlí, nechávala nás ze ségrou „vyvařovat“ - většinou jsem „vařily“ polévky se studené vody a všeho co jsem našli - a odvážně vždy lžičku snědla, aby nám to mohla pochválit :) Dodnes si pamatuju jak občas, když jsem se rozparádily, říkávala taťkovi - „Ale Staníku, nech je, jsou to děti.. Hodně rychle si zapomněl, jak si lumpačil Ty, co?“ :)

Babička Maruška odešla, když mi bylo 12 let...

Babička od mamky - ta nebyla tak mazlivá, ale měla nás ráda, o tom nelze pochybovat. Bydlela na vesničce a tam jsme prožívali, nejen díky babí, velká dobrodružství. Jak ty herní, tak ty pracovní :) Spousty věcí jsem se tam naučila a dnes, když už jsem, jak by řekla babička, koza velká, vzpomínám na její rady a moudra. Která mi tenkrát, v telecích letech, přišla hloupá, zastaralá apod. - prostě babí tomu ale vůbec nerozuměla. Dnes vím, že měla v ledasčem pravdu a z jejích životních mouder také občas čerpám. A nejen z nich, ale i z tipu „jak na to“ a „co s tím“ :)

Babička Růženka odešla, když mi bylo 20 let...

Moje setra s našich rodičů už udělala babičku s dědečkem. A já mám potvrzeno, že jednou i naše děti budou mít úžasné prarodiče:)

Ale pravda je, že vnučku na dědečkovi a babičce teď vlastně zajímají jen dvě věci - a to dědovi vousy a babiččiny vlasy. Má teď „tahací období“ :)

Děkuji za tohle téma.. krásně jsem si zavzpomínala a myslím, že mi ten připitomělej, blaženej výraz, který při vzpomínání na babičky právě mám, jen tak nezmizí. . :)

PBD

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne zní: Vaše děti a babička

  • Jaké máte vztahy v rodině? Stýkáte se s babičkami?
  • Mají vaše děti rády babičku(y)?
  • Jaké jsou vaše babičky?
  • Jsou vaše babičky spíš ze „staré“ doby, nebo moderní?
  • Chodí do práce, nebo už jsou v důchodu?
  • Jsou ochotné hlídat vaše děti?

Napište mi, na vaše příspěvky se moc těším. Tentokrát mám pro vás jako dárek připravenou knížku Aleny Jakoubkové: Můžeš-li se vdát dnes, neodkládej to na zítřek (nakl. MOBA) a tři detektivní příběhy k tomu. Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je BABIČKA.

bab

Reklama