Bulvár

Milostný dopis od dyslektika

Milé čtenářky Žena-in,


strašně ráda dostávám dopisy, a ještě raději ty milostné. Jenomže v dnešní době, kdy každý dává přednost raději e-mailu či SMS, jich už mnoho nedostávám. A když, tak ty méně příjemné: faktury, složenky, výpisy z účtu atd.

Před nedávnem jsem při úklidu bytu našla schované milostné dopisy, které jsem dostala před více než pěti lety od svého přítele.

Vždycky, když si je čtu, si vybavím ty první krásné chvíle, které jsme spolu strávili. Nejkrásnější na našem vztahu byly právě ty začátky, kdy jsme objevovali jeden druhého. A právě takové kouzlo má i můj zmiňovaný milostný dopis.

Ještě chci říci, že můj přítel zrovna nebyl kamarád s gramatikou a o hodinách českého jazyka doslova trpěl. Takže některá jeho vyznání v písemné podobě působila docela komicky.  Kdybyste si dopis přečetli, pochopili byste. Je totiž dyslektik.

Avšak ten dopis je jen a jen pro mě a nikomu jinému ho přečíst nedám. Je osobní a pro mě mnoho znamená. I když je asi možná poslední, jelikož přeci nemůžu po pětiletém vztahu chtít, aby mě můj milý „dobýval“ milostným dopisem.

Teď už dostávám jinou formu milostného dopisu – výstižné a krátké zprávy: př. „Udělej mi k večeři pizzu, prosím“ a  nebo „Nezapomeň mi vyzvednout oblek z čistírny“. No a tyto zprávičky nedostávám na krásném dopisním papíře, nýbrž formou SMS.

Ale co, třeba mě někdy zase překvapí a dostanu od NĚHO milostný dopis plný roztomilých gramatických chyb.

 

Jana


Milá Jano,
e-maily i SMS jsou rychlé a jasné, ale také mám raději dopisy. Jenže, dnes se to už nejspíš "nenosí" :-(. Škoda, řekla bych...

Píšete dopisy? Jaký k nim máte vztah? Chcete zveřejnit na Ženě-in dopis pro někoho, komu se bojíte něco říct nahlas? Napište nám.

                                                 redakce@zena-in.cz

   
01.12.2005 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. [6] MartinaC [*]

  hezky clanek

  superkarma: 0 06.08.2006, 14:55:27
 2. avatar
  [5] tyrkys [*]

  jeden kamarád mi po vášnivé noci nechal na nočním stolku psaníčko : "už teť se my po tobě stýská"

  superkarma: 0 02.12.2005, 03:39:49
 3. avatar
  [4] ama [*]

  Jana: já ti rozumím. Můj je zase hanák jak poleno a řídí se pravidlem piš jak slyšíš. Mám schované nádherné dopisy z vojny. Řehtám se nad nimi ještě dnes. Ale řehtám se s láskou.

  superkarma: 0 01.12.2005, 23:00:25
 4. [2] Ifi [*]

  nemohu nereagovat na článek. Osob, které mají problémy s českým jazykem je velmi mnoho, od dětí počínaje a dospělými konče. Mnoho z nich svoje mezery skrývá pod některou ze specifických poruch učení. Ne vždy je to však pravda, často to bývá jenom "zástěrka"
  Rozhodně však dyslektik nemá problém se psaním dopisu, ten by ho zcela určitě jenom obtížně četl.
  Porucha, na kterou se odvoláváte, by mohla být leda DYSORTOGRAFIE - tedy snížená schopnost či neschopnost správně užívat gramatické tvary.

  superkarma: 0 01.12.2005, 14:56:53
 5. avatar
  [1] Yanina [*]

  Já také trochu pokulhávám v češtině, ale nikdy o někom nepíšu a neříkám, že to neumí, přeci nikdy nevím, kdy mohu udělat chybu jako např. Vy: z článku: "Ještě chci říci, že můj přítel zrovna nebyl kamarád s gramatikou a o hodinách Českého jazyka doslova trpěl." český jazyk se nepíše velké č.

  superkarma: 0 01.12.2005, 14:31:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme