První, která zavzpomínala na svůj porod(y) je trojnásobná maminka Milka. Rodila ještě před revolucí, ale i kdyby rodila dnes a tatínci na porodní sál mohli, nechtěla by ho tam. Proč? To už vidíte na titulku. A přečtěte si i celý příběh.

Milá redakce a ženy.In

Posílám příspěvek k tématu tatínci u porodu a po porodu.
Rodila jsem třikrát, první dvě děti jsou dcery , třetí je syn. Všechny děti se narodily ještě v době, kdy tatínci do porodnice nesměli, na sál už vůbec ne, ale řeknu vám, ani bych to nechtěla, akorát by mě tam znervózňoval. Na pokoji jsme byly skvělá parta maminek, byly jsme tam čtyři, každá měla svoje zkušenosti, jedna radila druhé. Miminka se tehdy vozily jen na kojení, tak jsme si i krásně odpočinuly, to si mi třeba dnes moc nelíbí, že má maminka hned děťátko u sebe, ani si neodpočine.

Když jsem jela do porodnice s první dcerou, manžel byl nervoznější než já, pořád pobíhal a zmatkoval, nedokážu si ho představit, že by byl u porodu. U druhé dcery zase čekal, že to bude konečně syn a viděla jsem na něm menší zklamání, ale dcerku mám rád, řekla bych, že nakonec ze všech tří nejradši, tak ale to by mě také znrvózňoval, furt čekal syna a já bych se musela hned po těžkém porodu dívat na jeho zklamaný obličej.
Třetí dítě, syn  byl neplánovaný a porod byl velice rychlý. Málem jsem ho odrodila na cestě v sanitce. Manželovi tehdy dovolili jet se mnou, ale celou cestu  jsem musela uklidňovat já jeho, než on mě.

Určitě záleží na povaze každého muže, ale ten můj je takový zmatkář, že u porodu bych ho určitě nechtěla, . A jaký byl po porodu? Tak to byl ten nejlepší tatínek na světe, žehlil pleny, vařil kašičky, ke všem dětem vstával, když jen mlaskly dudlíkem. A také už se těšil až skončí šestinedělí :)

Vaše Milka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________________

Takových tatínků zmatkařů je určitě daleko víc, kdoví jak by zmatkoval u porodu, ještě by ho „potupně“ vyhodili :)
Takhle si ta krásná, voňavoučká miminka odvezl domů a hezky se o ně staral – jak vidno, i beze zmatku.
Děkuji, že jste napsala a pozdravujte celou vaši rodinu.
Saša

Téma dnešního dne: Tatínci u porodu (a po porodu)

  • Co byla první slova vašich partnerů, manželů, když svého potomka uviděli?
  • Plakali? Byli rozpačití?
  • Slavili a slavili?
  • A byli i u porodu?
  • Zajímají mě důvody, proč partnera u porodu chcete.
  • Jak se u porodu chovají?
  • A ty, které muže u porodu neměly, chtěli byste ho tam dnes mít?

O mužích u porodu (a po porodu) pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Moc se těším na vaše historky.
Jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem. Pokud se jí narodila dcerka, tak přijde vhod Kuchařka pro dceru. A pokud má syna, může ji schovat třeba pro vnučku.

kniha

Reklama