Čtenářku Militku lze považovat nejen za hrdinku, ale také za inovátorku, rodila totiž do vany. V jejím příspěvku se dočtete samozřejmě i o cestě do porodnice.

Termín, kdy se mělo naše třetí dítě narodit, už byl za mnou a stále nic. “Jen aby to nebylo v pondělí”, konstatoval můj muž. V pondělí navečer totiž začínalo fotbalové utkání jeho milované Sparty, už nevím proti komu. Jak si myslíte, že to dopadlo? V pondělí odpoledne mi začaly první stahy. Zašli jsme tedy s manželem k mé ženské paní doktorce, která se na mne podívala a konstatovala, že ještě tento den by mohlo být miminko na světě. Hrdinně jsem vydržela do doby, než skončil fotbal.

Mezi tím jsem sbalila věci svým dvěma dětem. Můj muž je odvedl ke svým rodičům, vyzvedl auto a i s tchánem přijeli pro mě domů. Jak měl manžel během sledování fotbalu v televizi dost času, najednou na to v autě pěkně šlapal! Z pověrčivosti jsme měli kočárek schovaný u rodičů, a tak tchán konstatoval, že kočárek už u nich řehtá nedočkavostí. Dojeli jsme do vedlejšího města, kde (tenkrát ještě) byla skvělá, malá, dalo by se říci, taková rodinná porodnice. Moji chlapi se mnou došli na příjem, odkud se mnou pokračoval jenom ten můj. V žertu jsem zvala k porodu jako “druhého asistenta” i svého tchána, ale on, jakmile by uviděl krev, skácel by se. Měli jste vidět, jak bral v nemocnici schody dolů po dvou!

Samotný porod probíhal do vany, takže to pro mého muže bylo vcelku snesitelné. Dvě hodiny před půlnocí se nám narodila holčička. Manžel s námi byl celé další dvě hodiny a o půlnoci odjel slavit k mým kamarádkám, které provozovaly noční bar. Podle toho, co mi dodatečně vyprávěly, by bylo zajímavější psát o této bujaré oslavě a o manželově cestě domů, než o cestě do porodnice.

Mimochodem, teď mě napadá, že vlastně ani nevím, jak tenkrát ta Sparta dohrála?

Militka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________

Zeptejte se manžela. A když už budete u těch otázek, já bych se pozeptala i na tu oslavu ))
Pěkný den a děkuji, že jste napsala. O tom porodu do vany bychom mohli napsat i něco víc. Ozvu se.
Saša

Téma dnešního dne: Cesta do porodnice

  • Popište nám vaši cestu do porodnice
  • Jak tu první, tak tu druhou, třetí, čtvrtou, pátou…
  • Jela jste sanitkou, autem, vlakem nebo autobusem?
  • Sama, s manželem, s maminkou či se sousedem?
  • Jela jste na poslední chvíli nebo s předstihem?
  • Byla jste poprvé nervózní?
  • Nebo byl nervóznější vás partner?
  • Probíhala cesta v klidu nebo chaosu?
  • Měla jste všechno náležitě přichystáno, nebo jste v porodnici zjistila, kolik věcí vám v tašce chybí?

O cestě do porodnice pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek, ať už současných nebo budoucích, odměníme pěkným dárkem: Dětskou kosmetikou Johnson´s baby

darek

Reklama