Proč si dala čtenářka Miela přezdívku Milea? To slovo jí prostě krásně zní. Neváhala by ho použít na cokoli a dokonce ho později na internetu našla...

Pro čtenářku Mileu je její nick osudový...


Pěkně zdravím!

I já se chci podělit svoji přezdívkou, tak posílám pár větiček.

Když jsem se před pár měsíci na ženu-in registrovala, neváhala jsem ani chvíli, jakou mám použít přezdívku.
Začalo to vlastně všechno tím, když rodiče potřebovali ke svému podnikání počítač, tiskárnu a taky internet, já byla tehdy na střední škole jako maturantka. Založila jsem si svoji schránku, tam jsem použila pouze své jméno, příjmení jsem nemusela, protože tolik adres nebylo, měla jsem štěstí, že mi moje samotné jméno vyšlo. A pak mě zaujala seznamka! „Hmm, jakou přezdívku, nick si dát?“ dumala jsem v duchu a kombinovala, ale nejlepší nápad bude, když to složím ze jména a příjmení, to si vždy budu pamatovat. Jednoduše a stručně jsem vzala z příjmení první slabiku „Mi“ a ze jména Leona zkráceně „Lea“ a rázem byl na světě můj nick „Milea“. Když jsem se pak s nějakými nápadníky sešla, bylo hezké, když mi neříkali Leona, ale Milea, Mili... bylo to rozkošné a vlastně jsem taková milá „Milea“:) Pozor! Není to od zpěvačky a herečky Miley Cyrus (čte se Majlí Sajrus)! Ta byla známá později než moje přezdívka, tak prosím nezaměňovat! Moje se čte hezky česky MILEA!
Je pravda, že jsem použila občas i jiné přezdívky, ale nepoužívám tak často jako „Milea“. „Milea“ bych si dala i jako druhé jméno. Nazvala bych tak i svou firmu, e-shop, knihu, básnickou sbírku, CD s hity, film, pohádku, cokoli.
Jednou mi přišla nějaká zásilka jen s názvem „Milea“ a adresou, pošťák si myslel, že „Milea“ je název firmy. To byl pro mě trochu šok, když na zásilce nebylo mé civilní jméno. Pošťák mi zásilku naštěstí předal, adresa seděla správně, po vysvětlení, že je to má přezdívka nikoli firma, jsme se oba zasmáli.
Když jsem hledala na netu, zda je někdo či něco s názvem „Milea“, objevila jsem pár věcí.
A to:
1. potravinový obchod v Polsku
2. káva Jacobs Milea v Německu
3. město v Řecku
4. Mia Milea je město na Kypru
5. síť hotelů Milea tamtéž
6. lampa Milea
7. obuv Milea - Puma
8. kosmetika Milea Mineral Make-Up
9. v cizině jsou to jména žen, a také jsou to i příjmení
10. firmy, společnosti, atd.

No, prostě je toho víc s názvem „Milea“. Zadejte do vyhledávače „Milea“, objevíte spoustu zajímavostí, možná i mně samotnou:)

Na závěr chci napsat, že přítel mi přezdívkou „Milea“ neříká, a je to i dobře. „Milea“ patří hlavně do virtuálního světa, mimo virtuální jsem Leona, Leonka, Leuška, Lea, Lee, L.

Mějte se moc hezky!

Milea:)

P.S. Že nekecám, dávám sem pár obrázků s názvem Milea.

kafemil

mil

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. listopadu 2012: Vaše přezdívka v magazínu ŽENA-IN.cz

  • Jak jste přišla ke své přezdívce v magazínu ŽENA-IN.cz?

Své historky o přezdívkách mi zasílejte do e-mailové schránky redakce (viz níže), a to nejpozději v pátek 9. listopadu 2012 do 15.00 hodin. Přijdou-li příspěvky později, hrozí, že nebudou uveřejněny. Stejně tak pravděpodobně nebudou uveřejněny, pokud budou kratší než tento odstavec textu. Pište mi tedy nejen strohé odpovědi, typu: „Vymyslel mi ji partner.“ ale rozviňte (v takovém případě) úvahu, proč ji asi vymyslel, jestli za tím byla nějaká konkrétní událost, nebo třeba nějaká vaše konkrétní vlastnost...? A abych neškudlil, odměním tentokrát všechny uveřejněné příspěvky. Podle jejich počtu mezi jejich autorky rovným dílem rozdělím celkem 321.123 extra bodů do listopadové části naší Věrnostní soutěže (zaokrouhlovat budu podle matematických pravidel na celé číslo). Vzhledem k tomu, že vítězka listopadové části VS získá 10.000 korun, je to slušná nabídka, co říkáte?

listopad.jpg

Reklama