Prostřednictvím příspěvku a dalších krásných fotografií od čtenářky Miley se podíváme hned do několika míst, kde bydlí (a bydlela). A také se dozvíte, co ji trápí a co by naopak neměnila.

Pěkný den všem v redakci a taky čtenářkám,
posílám článek k tématu: Co vás štve v místě vašeho bydliště?

Pocházím z malé obce uprostřed Beskyd, kde lišky dávají dobrou noc, také jezevci a dříve i medvědi. Klid, čistý vzduch, zeleň, hluboké lesy, hory, vesnické zábavy...To je plus a mínus té krásy je to, že práce bylo hodně na poli, sněhu v zimě vždy až po plot, autobusy jely jen několikrát denně, aby se pracující a děti dostali do práce a do škol a pak zase nazpět, kdo neměl auto, musel pěšky několik km do druhé obce, kde autobusy jezdily častěji. Obchod, škola, hospoda taky 3km vzdálené a nejbližší. Šlo se přes les, který nebyl osvětlený lampami...Po odstěhování lampy nainstalovali, v zimě pomáhá se sněhem traktor.  Jinak se nezměnilo nic.

Odstěhovala jsem se do města, vždy mě tam táhlo. Bydleli jsme tedy 10 let v panelákovém bytě 3+1. Bylo to fajn, blízko škola, školka, MHD každých 15minut, obchody, velký parkovací plác, hřiště pro děti. Pěkný pohled na Beskydy. Ale, soukromí v takovém paneláku není. Každý den poslouchat ve stupačkách, když je někdo na WC, hádky sousedů... A když někdo začal předělávat, v neděli ráno v 7h nebyl problém, bez ohledů na nikoho, bušit kladivy a vrtat řvoucími vrtačkami. O psích výkalech nepovídám, v létě se snažili sbírat, ale pře zimu páníčkové zlenivěli, asi si mysleli, že hov** se ve sněhu rozpustí. Fuj, to bylo na jaře památek!

V místě, kde nyní bydlíme třetím rokem, patří mezi ideální - ve svém domečku. Je to ve městě, ale taky na vesnici, pohled na Beskydy je podobný jako předtím, ale trochu posunutý. Kolem dobří a nekonfliktní sousedi. Ale město se rozhodlo kopat po x letech kanalizaci, tak naše cesta a okolí je rozkopané, nedodělané, díry, bláto, no, co dodat, děs a hrůza. Pár dní jsme se autem k domu ani nedostali. Prý to má skončit v září 2013. Tatrovky, bagry, válce nám denně projíždí kolem domu a cizí chlapi si dělají své potřeby. Když naklušou brzy ráno, máme co dělat odvézt či vyprovodit děti do školy a školky. Další práce s kanalizací nastanou, když se my budeme muset napojit, to bude ještě víc rozkopaná  příjezdová cesta. Moc se na to těším - ironicky smích Ha Ha Ha!

Jinak je vše pěšky dostupné od 7 do 15min. Samozřejmě dle nálady a chuti chodit. 7 min to trvá na autobus, 10 min do školky a obchodů, cca 15min do školy. Vyřizování na úřadech je dostupné jedině autobusem nebo autem. Pěšky by to trvalo déle. Město mám ráda, i přítel odtud pochází a určitě se stěhovat nikam jinam neplánujeme. Město je nejmladší v ČR:)

Hezký den !!!

Milea:))

P.S. Nefotím škaredé okolí, tak posílám to hezčí:))
1. Foto Domov v Beskydech - kde jsem žila jako malá holka až po dospělost.
2. Foto Pohled na Beskydy - vzadu Lysá hora, tak to nyní vidíme z domečku.

domov

dva

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_______________________

Teda ta první fotografie, to je jako z nějakého Kachyňova filmu. Drsná krása.
Každopádně děkuji za pěkný příspěvek a ať nemáte v novém bydlišti, pokud možno už žádné jiné problémy. Rozkopaná kanalizace bohatě stačí.
Hezký den
Saša

Téma dnešního dne: Co váš štve v místě vašeho bydliště?

Ať už jde o místo, kde jste se narodily nebo kam jste se přistěhovaly, určitě je spousta věcí, které vás v místě vašeho bydliště štvou.

  • Počínaje psími výkaly, kriminalitou, stavbou megalomanských obchodních center, a na druhou stranu regionální nezaměstnaností.
  • Štvát vás mohou také bezdomovci, nebo neupravené chodníky, drahé parkovné, bary a herny pod vašimi okny, arogantní úředníci na radnici.

Nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá. Ani naše, byť milované, bydliště.
Postěžujte si, ulevte si, napište, jako byste psaly na vaši radnici.

piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jeden kvalitní příspěvek odměníme pěkným dárkem: Knihou nakladatelství Argo / Babička drsňačka a diářem na rok 2013.

diar

 

Reklama