Jak je to s mytím nádobí v domácnosti u čtenářky s nickem Milea, to už se dozvíte v pořadí v druhém, zaslaném příspěvku. No, já mít takovou krásnou kuchyni, tak jsem v ní pořád. Viz. přiložená fotografie.

Přeji všem hezký den!

 Na rovinu? Mám raději mytí nádobí než žehlení. Nemám ráda binec na kuchyňské lince a tak to musí co nejrychleji také pryč, hlavně co se ukládá kolem dřezu. Ale nejsem zase ta, která každý hrneček nebo talířek umyje. Používám klasickou houbičku na nádobí a prostředek na mytí nádobí, musí být hodně hustý, tak se toho méně spotřebuje, protože čím je tekutější, rychle to z té houbičky vyždímám. Mám to asi od dětství, teda od puberty, kdy jsme měli doma kuchyňku maličkou a místo téměř žádné na lince, takže se to nádobí strašně rychle kupilo a bylo na někom (na mně), aby se to co nejdříve umylo a uklidilo. Voda se přihřála v lavoru a ten se pak dal do dřezu, začalo se od skleniček až po silně znečištěné kusy nádobí. Oplachovala jsem pak čistou vodou A tak to s mytím nádobí setrvává u mě dál.

 Hodně jsem se bránila myčce ve společné domácnosti s partnerem. My ji přece nepotřebujeme, nemáme ani tolik nádobí, talířů, atd. Přibližně deset let jsme ji neměli a všechno jsem myla pěkně ručně. I ten zašpiněný pekáč. Spotřeba vody byla asi vyšší, myla jsem a myji pod tekoucím kohoutkem. Místo bylo v kuchyni na vestavěnou myčku, používali jsme volnou skříňku jako místo pro odkládání minerálek a kočičího krmiva. Možná teď už slouží tato volná skříňka právě pro myčku, protože my už v tom bytě nebydlíme.

Máme svůj domek a v něm velkou kuchyň, hodně místa na lince a také máme i tu myčku. To jsme také museli prostudovat manuál a nakoupit různé serepetičky jako jsou hlavně tablety. Myčka je v provozu cca 2-4x týdně, podle spotřebovaného nádobí. Nemám žádné vkusné nádobí ani několik sad talířů. Nádobí jsme dostali smaltované po partnerově mamince a talíře se nikdy u nás neohřejí dlouho, vždy se něco rozbije. Takže z 12dílné soupravy modrých talířů z Ikea mi zbylo celkem 4 velké, 3 malé, 2 misky. Takže jsme dokupovali vždy jen to, co nám chybělo. Nedávno jsem dostala po tetě nějakou starší sadu, nepoužívala ji. Mají však zlatý lem a to do myčky nedávám ani do mikrovlnky, dekor se smývá. Takže tohle musím ručně.

 Na myčku občas ponadávám, protože mi neumyje těstoviny z hrnce nebo na příborech občas zůstane kousek něčeho. Takže opravuji ručním umytím.

Občas umyje nádobí partner, nevadí mu to. Děti do mytí nádobí zatím nehrnu. Mají zatím povinnosti jiné, mít uklizený pokoj a poskládané věci. Naopak koho nerada pouštím do kuchyně k mytí nádobí je tchýňka. Je zlatá, všecko ok, ale to nádobí je vždy ušmudlané, zbytky nalepené, raději to udělám já, s radostí a ne z povinnosti. Jde o to, že to jídlo musí být podané na čistém talíři, jinak to nemá žádnou kulturu stolování.

Nedávno mi do hlavy dali brouka naši známí, používají prášek do myčky a ne tablety. Spotřebuje se jen tolik, jak je myčka naplněná. Když naplní jen jednu polovinu, tak stačí trochu nasypat prášku a když je plná celá, použila bych tabletu. S gely nemám zkušenosti, ale určitě vyzkouším.

 Tak a jdu se kouknout do kuchyně, kolik tam toho je k umytí!

 Milea :)

P.S. Připojuji také fotku naší nové kuchyně ve tvaru U (3 roky). Vpravo jde vidět vestavěnou lednici s mrazákem, pak je spížka, dále trouba, nad ní mikrovlnka, pak je myčka a dřez. Naproti je pracovní místo, vlevo indukční deska a blíže vlevo je taky pracovní deska, která slouží také jako barové posezení, kluci tam sedí, jedí, kecají pořád:) Fotka je pořízená ihned po napsání toho článku.

kuchyn

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven

_________________________

Děkuji za příspěvek i fotografii. Máte opravdu krásnou kuchyň!
A „tchýněčku“ radím nepouštět ani do kuchyně, ani do ložnice :)
Krásný den s čistě umytým nádobím
Saša

Téma dnešního dne: Kdo u vás myje nádobí?

A pište i vy, které máte myčku, zavzpomínejte na období, kdy jste ji neměly a co vás donutilo si ji pořídit.

  • A umyje myčka dokonale všechno?
  • Vyskládáte ji zavčas nebo je tam nádobí i dva dny?

Vy, které myčku nemáte: Tak to je slovo do pranice.

  • Kdo u vás myje nejčastěji nádobí?
  • Vy, partner nebo děti?
  • Dohadujete se, kdo ho půjde umýt?
  • A kdo ušpiní nejvíc nádobí?
  • Umýváte hned každý hrneček, nebo počkáte, až bude nádobí víc?
  • A co teď před svátky? Nemáte toho nádobí už plné zuby?
  • Také se „pochlubte“ který kousek nádobí jste kdy rozbily
  • Anebo po kom jste kdy jaký kousek hodily :)

Téma je to široké (a nejen ženské)

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek: Nový tekutý gel do myček nádobí Somat Multi-Perfect Gel s recepturou Express Power
Více zde

s

Reklama