Děkujeme čtenářce s nickem TanaM za další předvánoční zamyšlení. Možná bude pro vás inspirací, jak se z Vánoc nezbláznit

Milé vánočky a ořechové rohlíčky. Zdá se vám, že to vše nemůžete zvládnout?. Že máte stále méně času a víc povinností, abyste uspokojila svou milou rodinu? Nestačí vám už ruce, nohy, peněženka? Dokonce vypovídá službu i baterka u auta.? Tak to nás asi něco nabádá, že máme trochu přibrzdit. Jsme na pokraji sil, zvláště ty, které dělají všechno bez pomoci druhých. A přitom tolik volných rukou by mohlo pomáhat.. Pak celý den běháme, jančíme a v duchu si říkáme" to nemohu zvládnout", to nezvládnu".

A pak, jakoby zázračným proutkem, zvládneme celou přípravu na magickou krásnou noc. Zvládneme to, ale musíme myslet pozitivně! !!

Mám napečené 4 druhy cukroví, ořechové rohlíčky, laskonky, anýzky a slepovaná srdíčka.. Porci ořechových rohlíčků mi už snědl syn v neděli, když přišel na návštěvu, protože je na štědrý večer ve službě a řekl: ":mami, rohlíčky jsou prima, ale promi, mluvím v minulém čase. No jasně, ty rohlíčky snědl a to všechny. No holt chlap ve vývinu. Omlouvám ho, jsem tolerantní, upeču nové.

vánoční Praha

Já mám nejraději po štědrém večeru, procházku starou Prahou s manželem. Počítám rozsvícené stromečky za oknama výkladů, bytů , hotelů ....Ulice jsou téměř prázdné, jen malé skupinky mladých turistů. Procházíme starým městem, pak přijdeme do kostela a není tam už ani jedno místo volné, už stojí lidé až venku u dveří. Procházka je i zamyšlení. A tak končí magická krásná noc, čeká nás pár dní svátků, setkání s rodinou a je konec dalšího roku . A čeká nás rok nový 2010.

Pěkné vánoce, a poděkujte sami sobě, že jste vše zvládla, že jste dobrá kuchařka, pekařka, nákupčí, řidička, matka, manželka, kamarádka, cukrářka,uklízečka, a pečovatelka. No prostě ŽENA.. Vše v jedné osobě. Za to nám všem patří dík.

Tana M

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá Tano M. Ono se to lehko řekne. Většina žen myslí spíš na druhé a sebe nechává daleko vzadu. Ale děkujeme za připomenutí. Třeba si teď více uvědomíme svou důležitost.

Přejeme krásné poklidné Vánoce a šťastný Nový rok

Reklama