Prvním městem, které v rámci Módních týdnů symbolicky otevře bránu do světa módy v Centru Chodov,  se stane Mekka italské „alta moda“ – Milán.  Ve dnech  7.–13. září se Centrum Chodov stane „malým Milánem“, který zve všechny milovníky italské módy na nákupy. Proč neodolat?

ChodovItálie, to je slunce, horká krev, zmrzlina, pizza a samozřejmě móda. Prostě Dolce Vita. Kde jinde by se mohla zrodit móda s takovým sex-appealem než právě tady?  O Italkách se říká, že by se nikdy neoblékly do tepláků a v jehlových podpatcích dokonce i vaří. To o sobě koneckonců prohlásila i nositelka jednoho z nejslavnějších jmen, spojených s módou. Se jménem Versace. Donatella, která po tragické smrti bratra Gianiho úspěšně převzala návrhářské žezlo a pevně ho třímá dodnes. Světové celebrity se přetahují o její perfektně střižené hedvábné róby, ve kterých jsou neuvěřitelně sexy. Italové to s módou a ženským tělem prostě umí.  Tak jako je francouzská móda pověstná svou elegancí a šermem, italská vyniká právě oním kouzlem, které ženu promění v bohyni.

A nejen šaty, ale i skvostné boty a kabelky. Všechno je stvořenu pro ženu, aby byla hodna obdivu, aby byla ženou s velkým Ž.

Italská móda má ještě jedno specifikum, které nemůžeme pominout. Snad nikde jinde ve světě se módě a „parádění“ nevěnují muži se stejným zápalem jako ženy. Možná je dokonce předčí.  Až navštívíte Itálii, určitě si toho všimnete, ale ničemu se nedivte. To jsou prostě Italové a k jejich životnímu stylu patří móda stejně dobře jako fotbal nebo polední siesta.

A teď pár řádek pro rozšíření módního obzoru.

Pokud si kladete otázku, proč je centrem italské módy průmyslový Milán, a ne italská metropole Řím, musíme se vrátit o pár desítek let zpátky. Milán je hlavním městem italské módy díky obratnému marketingovému tahu jednoho úspěšného obchodníka jménem Beppe Modenese. Tak trochu nomen omen, že?

Koncem sedmdesátých let zorganizoval na milánském výstavišti první módní přehlídku s více než čtyřiceti návrháři, a povýšil tak Milán na středisko módních trendů a stylů na mezinárodní úrovni. Hýřivý přepych živých barev vzbudil doslova senzaci a zástupy bohatých Američanek přijížděly do Milána, aby se oblékly pro příští sezonu.

chodovFashion Star na Chodově

Centrum Chodov hledá nejstylověji oblečené návštěvníky. Budete to vy?

Ke zvučným jménům, které už byly pevně zakotveny na mezinárodním módním trhu (Ferragamo, Valentino, Fendi nebo Missoni), přibyli návrháři jako Armani, Versace, Dolce&Gabbana či Moschino , vnesli do italské módy svěžího mladého ducha, a zajistili tak italské módě nový rozmach.

Koneckonců, všechna výše jmenovaná jména patří i nadále ke světovým špičkám, které jsou zárukou vysoké kvality.

Chodov

A ještě jedna rada na závěr: Pokud se budete bavit s rodilým Italem o „vysoké krejčovině“, nenazývejte jí francouzsky houte couture, ale pěkně po italsku – alta moda. Nejen že ho potěšíte, ale budete za znalce.

Více informací naleznete na www.centrumchodov.cz nebo na www.facebook.com/centrumchodov

Reklama