Vztahy

Miladi.N: Ano, i já jsem jedna z těch „potvor a mrch“

Kratičký příspěvek poslala i čtenářka s nickem Miladi.N. Je z pohledu druhé strany a já jsem ráda, že nám ho poslala.

Dobrý den, chtěla bych vám moc poděkovat za tento článek. Ano, i já jsem jedna z těch „potvor a mrch“, a taky jsem ženská, co se zamilovala do ženatého chlapa, „táty od dětí“. Jsem ráda, že někdo taky zmínil, že na to vždycky musí být dva, a ne jenom ta sama mrcha, která za všechno může. Někdy je to těžké, víte, že to není zrovna ta nejsprávnější věc a určitě nechcete, aby se to někdy stalo právě vám, ale nemůžete si poručit, nejde to, někoho milujete a on miluje vás a prostě stojí za to bojovat, i když to někdy stojí vážně moc a moc starostí pro všechny zúčastněné strany.

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

_________

Děkuji za důvěru, se kterou jste nám tento příspěvek poslala. Holt, láska častokrát ten rozum přebíjí.

Pěkný víkend

Saša

Téma dnešního dne 2. září 2011 zní: Přebírání partnerů

 • Svinstvo je přebrat manžela nebo přítele své sestře či kamarádce
 • Svinstvo je odloudit od rodiny tátu od dětí
 • Svinstvo je pohrávat si ženatým mužem jako kočka s myší

Ale život není jen procházka růžovým sadem s pevně stanovenými pravidly. Život je věčný boj mezi muži i ženami (a ženami a ženami :)).

 • Dokázala byste jít za svou láskou přes mrtvoly?
 • Znáte případ, kdy dívka přebrala chlapce své sestře nebo kamarádce?
 • A nebo ještě dál, už manžela?
 • Jaký je váš pohled na tyto ženy?
 • Zastáváte názor, že na to musí být vždycky dva?
 • Udělala jste něco takového Vy sama? (třeba studentské lásky)

Nebudu vás více trápit otázkami, nechám prostor vašim příběhům, ať už vlastním, nebo těm z odposlechu.  

Vzpomínejte, nadávejte, nebo obhajujte. Na vaše příspěvky se těším na redakčním e-mailu: redakce@zena-in.cz

Jedna z vás opět obdrží malý dárek: knihu od londýnského autora Davida Whitehouse s příznačným názvem k dnešnímu tématu: Postel a pleťové čistící mléko od kosmetiky Ryor – abyste měly krásnou pleť za každých okolností. :)

darecekk

 

   
02.09.2011 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [18] Alexandra Stušková [*]

  Avima — #17 Děkuji za příspěvek, omylem se zatoulal kam neměl - zařazuji ho do pondělního tématu Sml16

  superkarma: 0 04.09.2011, 19:55:34
 2. [17] Avima [*]

  Zdravím redakci a čtenářky žena-in,

  pamatuji si,kdy jsem se poprvé opila,letos je to právě 50 let. Byla jsem čerstvě vdaná a z Čech přestěhovaná na Moravu, tím naznačuji, že v pití jakéhokoliv alkoholu jsem byla téměř začátečnice.

  Jednoho letního odpoledne jsme se s manželem a jeho kamarády zúčastnili brigády - sklizeň sena. Vzala jsem na svačinu chleba s klobásou, kluci se smáli nač to mám, že svačinu určitě dostaneme, nedostali. Byli jsme pozváni do vinného sklepa. Venku byl pařák, žízeň veliká, ve sklípku příjemný chládek dostatek vína, ale ani kůrka chleba k zakousnutí, má vysmívaná svačina byla rozdělena, každý dostal jednohubku a bylo nám dobře. Mně tedy jen do té doby, než jsme vyšli ven, to bylo tóčo, myslela jsem, že nadešla má poslední hodina. Všichni mi radili ať to ze sebe vyhodím, nešlo to, mám s tím problém. Vydali jsme se na zpáteční cestu, jeli jsme malým náklaďákem, na jeho korbě mi bylo jakž takž.

  Manžel mě odvedl domů, u dveří jsem se předklonila abych se vyzula a bylo to venku, ta úleva se nedá popsat. Domů jsem si to dovezla asi jako varování, protože jsem to po sobě musela uklidit, ještě že jsme nedostali tu svačinu, bylo by toho víc.

  1. na komentář reaguje Alexandra Stušková — #18
  superkarma: 0 03.09.2011, 18:33:19
 3. avatar
  [16] peetrax [*]

  Altamora — #15 to by ale dotyčná musela jít vyzpovídat nejen svého potenciálního partnera (to je samosebou, že by se ženská měla zeptat toho partnera, proč se rozvedli), ale i jeho bývalou manželku, jeho děti, jeho tchýni, tchána, matku, otce... A stejně to nikdy nebude objektivní. Sml80 Bavíme se o rozvedených mužích. A co ti, kteří žili nesezdáni s družkou a dítětem a opustili je? Rozvedení jsou ti "špatní", ale co tahle skupina?

  superkarma: 0 02.09.2011, 19:41:45
 4. avatar
  [15] Altamora [*]

  peetrax — #12 Jsem žena, proto se na to koukám z pohledu ženy. Nemám problém s rozvedenýmí ženami, protože ty za partnerky nebudu mít. Vlastně ani s rozvedenými muži, protože už nikdy nebudu nového partnera potřebovat (vím, že se nemá říkat nikdy, ale ve svém věku už to říkat mohuSml22). Pokud by ale moje dítě chtělo partnera s dětmi, tak mu to nebudu rozmlouvat, ale budu ho varovat, ať si zjistí okolnosti rozvodu. Nic víc, ale nic míň. Jsem možná zbytečně opatrná. I když se tomu vědomě bráním, podvědomě je chci pořád chránit. To je nevýhoda toho, že člověk zná hodně lidí a hodně osudů.

  1. na komentář reaguje peetrax — #16
  superkarma: 0 02.09.2011, 19:33:06
 5. [14] Klárineta [*]

  Teď budu asi zlá, ale vadí mi vzletné fráze typu "nemůžete si poručit" .... apod. Ale jo! Můžeš! Víš, právě tohle nás odlišuje od zvířátek - je to celé o vůli a sobectví. Že si třeba, byť s opravdu těžkým a bolavým srdcem řeknu, že tenhle muž už patří jiné a já bych svoje vysněné štěstí postavila na neštěstí někoho jiného. Abych byla úplně poctivá, za sebe musím říct, že u ženáče, ovšem bezdětného, si to představit umím. U táty od dětí si ale jednoznačně "dokážu poručit".

  superkarma: 0 02.09.2011, 18:57:56
 6. avatar
  [13] Zdendula [*]

  Dříve se lidé brávali aby spojili svůj majetek - ti byli asi jediní kteří věděli proč to dělají a manželství jim vydrželo - často se i láska dostavila, a měli sakra důvod na vutahu pracovat a udržet si ho.

  Dnes si lidé neváží ani sami sebe tak co po nich chceme, stále se přibližujeme přírodě - z opice na opici Sml30

  superkarma: 0 02.09.2011, 17:08:12
 7. avatar
  [12] peetrax [*]

  Altamora — #10 já být druhou stranou, tak bych si dala pozor i u rozvedené. Sml24 Proč dělat takový křiváky furt jen z chlapů. Sml24 To samozřejmě myslím teď ironicky - podívej se kolem sebe, kolika lidem /nehledě na to, jestli se snažili vztah držet, pracovat na něm atd./ funguje vztah. Jen proto, že jsem ve funkčním vztahu, nebudu furt šťourat a pomlouvat ty, co se rozvedli - z jakéhokoliv důvodu, potažmo před nimi varovat. Všechno totiž může být do času. Sml24

  1. na komentář reaguje Altamora — #15
  superkarma: 0 02.09.2011, 15:25:49
 8. avatar
  [11] peetrax [*]

  Altamora — #8 nechci se zastávat rozvedených mužů, ale nemyslím, že existují pouze tyto dvě skupiny. Je to stejně jako se znameními zvěrokruhu - taky je jich 12, ale každičký člověk je jiný. Vždycky to chce znát konkrétní příběh a oba manžele do detailu, vidět jim do hlavy a znát jejich pohnutky a pak posuzovat a házet do jednoho, či druhého pytle. Sml32 Takhle od stolu je to všechno hrozně jednoduchý - jako všechno.

  superkarma: 0 02.09.2011, 15:21:02
 9. avatar
  [10] Altamora [*]

  monyk — #9 No právě - já bych to taky nezkoumala. Vyrostla jsem v prostředí, kde ženatý muž byl tabu, tak bych o tom ani neuvažovala. U rozvedeného bych si dala pozor.

  Jestli je ta, která nezkoumá mrcha nebo ne? To já nevím. Nebudeme si nalhávat, že všechny vdané a zadané ženy jsou světice. S některými se opravdu žít nedá.  Zřídka je chyba jen na jedné straně. Jeden dávný kamarád se oženil s lesbou. Netušil to. Kdo ví, jestli to tenkrát věděla ona. Dokud chtěla dítě, předstírala, že ho miluje a že ji sex baví. Jakmile otěhotněla, byl konec. Jasně, že se rozvedli.

  1. na komentář reaguje peetrax — #12
  superkarma: 0 02.09.2011, 13:32:47
 10. avatar
  [9] monyk [*]

  Altamora — #8 Bud mam spatne informace od svych kamaradek, ktere zustaly samy s detmi anebo je porad jeste castejsim jevem, ze chlapovi rupne ¨v kalhotach¨a najde se nejaka ochotna pani ci slecna a rozvod je tu Sml57. Je ta dotycna mrcha ci ne ? Sml80. Nevim, osobne jakmile jsem zjistila, ze je chlap zenaty jsem prchala. Nebyla jsem natolik odvazna abych zkoumala, jestli je tak nestastny protoze jeho manzelka je megera ci je to nekdo, kdo misto aby problemy resil, tak zdrha.

  1. na komentář reaguje Altamora — #10
  superkarma: 0 02.09.2011, 13:02:33
 11. avatar
  [8] Altamora [*]

  peetrax — #7 Pokud se oba pokusí zapracovat a nejde to, pak se nedá nic dělat a je třeba, aby rozchod byl co nejsplavnější, bez podrazů na obou stranách, proti přátelskému rozvodu nelze mnoho namítat. Mohu se mýlit, ale mám dojem, že je méně těch, kteří se pokusili o nápravu než těch, kteří utečou při prvních problémech. Lidi vědí o svých právech, o povinnostech se nesluší mluvit. Pochop mě dobře - nejsem proti rozvodům a nemám nic proti ženám, které si vezmou rozvedeného s dětmi. Ani náhodou. Ale na jejich místě bych byla hodně opatrná a zapojila víc hlavu než srdce, než bych s ním měla dítě. Mám jen málo kamarádů, kteří se oženili podruhé a to druhé manželství jim vyšlo a jsou v něm spokojení už dlouhá léta. Spíš znám ty, kterým to nevyšlo ani poprvé, ani podruhé, ani potřetí - prostě jsou okouzlující, ale žít se s nimi nedá, při prvních problémech hodí vinu na partnerku a berou nohy na ramena.

  1. na komentář reaguje monyk — #9
  2. na komentář reaguje peetrax — #11
  superkarma: 0 02.09.2011, 12:53:14
 12. avatar
  [7] peetrax [*]

  Altamora — #4 to je asi individuální, někdo se rozchází třeba i poté, co zkusil zapracovat a prostě to nejde. Sml80 On i každý člověk se vyvíjí a je jiný ve 20, 40, 60...

  1. na komentář reaguje Altamora — #8
  superkarma: 0 02.09.2011, 12:32:03
 13. avatar
  [6] Lukáš Čejka [*]

  Kde jsou ty zlate casy, kdy patrilo k dobremu bontonu, ze muz ma milenky. Zeny si prisly na sve a rodina zustala cela. Sml57Sml54

  superkarma: 0 02.09.2011, 12:25:07
 14. avatar
  [5] kebulkaevulka [*]

  Pardon,když ženská neroztáhne,chlap má smůlu,tot všeSml32

  superkarma: 4 02.09.2011, 12:06:49
 15. avatar
  [4] Altamora [*]

  peetrax — #3 Souhlasím s tebou. Tak často čtu o tom, že ze všeho nejdůležitější je láska, při čemž si lidé pletou lásku a zamilovanost, zamilovanost a sexuální okouzlení, že mi jich je líto. Kvůli dětem nemá smysl žít v napětí, děti to vycítí. To je pravda. Ale co takto alespoň zkusit zapracovat na tom, aby to napětí povolilo? Ono to fakt dá fušku budovat vztah. Snazší je běhat ze vztahu do vztahu bez ohledu na děti. Kde se ztratilo to, co ty dva přivedlo k tomu, že spolu mají děti? Chtěla bych žít s někým, kdo na to zapomněl v jednom vztahu a riskovat, že v tom našem to bude stejné? Že jednoho dne se opět stane, že přestane fungovat okouzlení a zase bude hledat jinde? Já ne. Každý to potřebuje jinak.

  1. na komentář reaguje peetrax — #7
  superkarma: 0 02.09.2011, 11:55:52
 16. avatar
  [3] peetrax [*]

  Altamora — #2 no ono to není vždycky tak černobílé. Někdy fakt nestojí za to udržovat vztah "kvůli dětem", kdy celá rodina žije v napětí a jde to od desíti k pěti. Jinak - trhnout od rodiny se může i ženská, bez ohledu na povinnost VYCHOVAT svoje potomky. Jeden takový případ bohužel máme v rodině.

  1. na komentář reaguje Altamora — #4
  superkarma: 0 02.09.2011, 11:39:55
 17. avatar
  [2] Altamora [*]

  Když tobě nevadí, že máš muže, který nedostojí svým závazkům, je to tvoje věc. Těmi závazky nemyslím manželství, ale povinnost VYCHOVAT své děti, ne jen jim dát pár korun a občas je vzít do zoo nebo na dovolenou. Já bych s ním ale dítě mít nechtěla. To není odsouzení, dnes je to tak běžné, že pomalu začne být divné, že spolu lidi mohou žít déle než pět let.

  1. na komentář reaguje peetrax — #3
  superkarma: 1 02.09.2011, 11:10:43
 18. avatar
  [1] malvina [*]

  je pravdou že  na vztah   musí být   vždy  dva... ale já  si myslím že ....  na vztah se ženatým chlapem musí být vždy  tři,  nebo 4.

  superkarma: 2 02.09.2011, 11:10:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme