Čtenářka PBD obdivuje statečnost Milady Horákové. Ženy, která doplatila životem na brutalitu komunistů. Díky Vám PBD za připomínku této ženy. A všem, kteří uvažují, nebo dokonce volí komunisty bych rád připomněl, že současná Komunistická strana má stejný ideologický základ, jako ta, která vraždila.

Dobrý den,když jsem si přečetla zadání tématu,tak jsem vcelku dlouho přemýšlela nad tím,jestli je nějaká historická osobnost,kterou obdivuji.

Osobností,které jsou pro naši historii významné-těch není málo.A dobře že tomu tak je. Ale dumala jsem nad otázkou,jestli některou z nich obdivuji a proč vlastně.Měl by to být tatíček Masaryk,který se zasloužil o samostatné Československo? Nebo snad otec vlasti Karel IV? Či  praotec Čech,který navzdory písni klasika J.Nohavici -

„řikám si: Praotče Čechu
tys byl ale strašny cyp
Kdyby si popošel ještě
o pár kilometrů dále
tak jsem se teďka mohl
kdesi v teple v plavkach valet“

- udělal dobře, že nás „neodtáhl“ na území hurikánu a aktivní sopečné činnosti,ale nechal nás tady. Možná bych měla obdivovat mého prapraprapradědu,nebyl sice významná osobnost naší historie,ale nebýt jeho,nebyla bych tu .

Také mě v neposlední řadě napadají ženy naší historie -ženy,které si prosadily své a změnily zajeté řády navzdory tomu, že se to od ženy zrovna neslušelo/nehodilo. Nakonec jsem se rozhodla, že pro zástupkyni něžného (a i velmi silného) pohlaví.

Můj obdiv patří paní Miladě Horákové, která si stála za svým a i přesto, že věděla, co ji čeká a nemine. Neustoupila ani o krok vzad a nesklopila hlavu. Obdivují její sílu, její odhodlání. Obdivuji vzdor, se kterým se postavila vládnoucí straně.

Nevím, jestli je tato žena součástí studijních osnov,ale pokud není,měla by být. Jedině poznání minulosti může zabránit chybám budoucnosti,protože vlastně všechno co se tady děje není poprvé,jen je to přizpůsobené dané době...

PBD
Text nebyl redakčně upraven


Která historická postava našich dějin je vám nejsympatičtější a proč?

  • Obdivujete staré hrdiny z českých pověstí?
  • Nebo snad Přemyslovce?
  • Obdivujete naše královny?
  • Nebo snad Marii Terezii?
  • Nedáte dopustit na obrozence?
  • Nebo na zakladatele samostatného českého státu?
  • Jste hrdé na některého našeho prezidenta?
  • Nebo vojáky ze světových válek?

No, napadá mne ještě spousta otázek. Tak věřím, že vás ještě více odpovědí. Jen s Cimrmanem na mě nechoďte. O tomhle velikánovi si můžeme povídat někdy jindy.

Vaše příspěvky směřujte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já dnes v 16 hodin jednu z vás, která přispěje, odměním. Mám tu velkou encyklopediiPraha a národní dědictví České republiky a také kontroverzní knihu Černá kniha církve s podtitulem …A neuveď nás v pokušení.

Reklama