Novinky

Milada Horáková neustoupila ani o krok

Čtenářka PBD obdivuje statečnost Milady Horákové. Ženy, která doplatila životem na brutalitu komunistů. Díky Vám PBD za připomínku této ženy. A všem, kteří uvažují, nebo dokonce volí komunisty bych rád připomněl, že současná Komunistická strana má stejný ideologický základ, jako ta, která vraždila.

Dobrý den,když jsem si přečetla zadání tématu,tak jsem vcelku dlouho přemýšlela nad tím,jestli je nějaká historická osobnost,kterou obdivuji.

Osobností,které jsou pro naši historii významné-těch není málo.A dobře že tomu tak je. Ale dumala jsem nad otázkou,jestli některou z nich obdivuji a proč vlastně.Měl by to být tatíček Masaryk,který se zasloužil o samostatné Československo? Nebo snad otec vlasti Karel IV? Či  praotec Čech,který navzdory písni klasika J.Nohavici -

„řikám si: Praotče Čechu
tys byl ale strašny cyp
Kdyby si popošel ještě
o pár kilometrů dále
tak jsem se teďka mohl
kdesi v teple v plavkach valet“

- udělal dobře, že nás „neodtáhl“ na území hurikánu a aktivní sopečné činnosti,ale nechal nás tady. Možná bych měla obdivovat mého prapraprapradědu,nebyl sice významná osobnost naší historie,ale nebýt jeho,nebyla bych tu .

Také mě v neposlední řadě napadají ženy naší historie -ženy,které si prosadily své a změnily zajeté řády navzdory tomu, že se to od ženy zrovna neslušelo/nehodilo. Nakonec jsem se rozhodla, že pro zástupkyni něžného (a i velmi silného) pohlaví.

Můj obdiv patří paní Miladě Horákové, která si stála za svým a i přesto, že věděla, co ji čeká a nemine. Neustoupila ani o krok vzad a nesklopila hlavu. Obdivují její sílu, její odhodlání. Obdivuji vzdor, se kterým se postavila vládnoucí straně.

Nevím, jestli je tato žena součástí studijních osnov,ale pokud není,měla by být. Jedině poznání minulosti může zabránit chybám budoucnosti,protože vlastně všechno co se tady děje není poprvé,jen je to přizpůsobené dané době...

PBD
Text nebyl redakčně upraven


Která historická postava našich dějin je vám nejsympatičtější a proč?

 • Obdivujete staré hrdiny z českých pověstí?
 • Nebo snad Přemyslovce?
 • Obdivujete naše královny?
 • Nebo snad Marii Terezii?
 • Nedáte dopustit na obrozence?
 • Nebo na zakladatele samostatného českého státu?
 • Jste hrdé na některého našeho prezidenta?
 • Nebo vojáky ze světových válek?

No, napadá mne ještě spousta otázek. Tak věřím, že vás ještě více odpovědí. Jen s Cimrmanem na mě nechoďte. O tomhle velikánovi si můžeme povídat někdy jindy.

Vaše příspěvky směřujte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já dnes v 16 hodin jednu z vás, která přispěje, odměním. Mám tu velkou encyklopediiPraha a národní dědictví České republiky a také kontroverzní knihu Černá kniha církve s podtitulem …A neuveď nás v pokušení.

   
27.09.2012 - Čtenářské příspěvky - autor: Radek Kříž

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [93] MaVy [*]

  peetrax — #88 já nikde nenadávám,nicméně kdyby byla nějaká pravděpodobnost,že se po volbách něco změní,už by je ti nahoře zakázali,pokud se nezvedne celý národ,tak se nic nezmění,jasně,že půjdu jako už tolikrát volit a budu věřit,že tentokrát to k něčemu povede,ale taková trochu jinak pojatá defenestrace se mi zdá jako lepší řešení,kdo krade a lže patří za mříže,jeho majetek vrátit kde ho ukradl,to je v souladu s běžnou morálkou,i Bohužel,u nás nedodržovanou,škoda

  superkarma: 0 30.09.2012, 22:24:41
 2. avatar
  [92] kobližka [*]

  Dudlajlama — #91 Jo.....my Češi...chvilku si zanadáváme,ale pak jsme typičtí Švejkové.Všechno obrátíme v hloupou srandu a hned na to vymyslíme vtipy.To je asi to jediný,na co se zmůžeme....

  superkarma: 0 30.09.2012, 22:21:10
 3. avatar
  [91] Dudlajlama [*]

  Aby mohla jakakoliv demokracie(at uz zamerena nalevo ci napravo)fungovat, musi byt perfektne vypracovany pravni rad a jeho nekompromisni dodrzovani vsemi, nejen chudaky dole, co nemaji na pravniky. Pokud ten nefunguje, nastavaji podivne demokracie vychodniho typu. A v tom je nejvetsi problem vladnuti v CR, neprehlednost zakonu, propojenost a prokamaradickovanost je neznicitelna. Svinarny se deji vsude po svete, ale "svinaci" ve fungujicich demokraciich musi po provaleni afery okamzite od valu(nejen na jine lukrativni misto), verejne mineni tu ma strasnou vahu. A to je myslim nejvetsi bolistka lidi v CR, ani ne to, ze sla zivotni uroven dolu(ostatne v ktere zemi momentalne ne), ale to, ze se deji lumparny, strety zajmu, prihravani kseftu, tunelovani podniku, "skatulata  batulata hejbejte se z mista na misto" a vetsina tech afer vysumi doztracena, penize jsou prevedeny na bezpecna konta ci osoby a jejich vymahatelnost je nulova. Eventuelne akteri zavcasu prchnou, kdyz uz jde jooo do tuheho. Ze nejsou "nahore" vzory a priklady, kterych by si clovek mohl vazit. Ze se vsude "dole" ubira a na horni palube potapejici se lodi se tanci.

  1. na komentář reaguje kobližka — #92
  superkarma: 0 30.09.2012, 22:11:23

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [90] peetrax [*]

  řinka — #89 tak by to bylo vždycky a v každé zemi na světě, aspoň já si myslím. Možná v pohádce naopak. Sml58

  superkarma: 0 30.09.2012, 21:10:17
 2. avatar
  [89] řinka [*]

  peetrax — #88 Když si napíšu na jednu stranu pozitiva a na druhou negativa,bohužel negativa převládají.A to dost podstatně.

  1. na komentář reaguje peetrax — #90
  superkarma: 0 30.09.2012, 21:02:04
 3. avatar
  [88] peetrax [*]

  MaVy — #86 myslím, že dnešní doba je lepší než za komunistů nebo za Hitlera. Že bych obhajovala vládu nebo ty, kteří tam tahají za nitky, to jsem, myslím, nikde nepsala. Ani to nedělám. 

  Nadávat je jedna věc. Máš teda návrh, jak to změnit?

  1. na komentář reaguje řinka — #89
  2. na komentář reaguje MaVy — #93
  superkarma: 0 30.09.2012, 20:45:03
 4. avatar
  [87] peetrax [*]

  řinka — #84 řinka — #85 my, jako malá ekonomika, jsme závislí na těch velkých. Kdysi na SSSR, teď na západních zemích jako je Německo třeba. A tam to teď taky zrovna nekvete. 

  Dováží se odtud, kde je levněji. Ty, jako majitelka obchodu, bys taky asi radši nakoupila svoje zboží od těch, co ti to prodají laciněji, ne? Takže šunty za pár šupů z Číny, taky čínskej česnek /protože je levnější, když už jsme u toho zemědělství/, to se holt dovážet bude. Zákazník v obchodě pak radši sáhne po tom levnějším.

  A tak je to se vším. Proto zemědělství nevzkvétá, proto už nejsou tak věhlasné podniky jako Slušovice. Ale tak to není jen v ČR.

  superkarma: 1 30.09.2012, 20:42:23
 5. [86] MaVy [*]

  peetrax — #82 projevujeme se už pár volebních období,volíme strany,které slibují boj s korubcí,a že jim to jde,že ano?je topo každých volbách lepší,že? posledních pár let naši politikové rozkrádají stát nevídaným způsobem státní zakázky se dávají kamarádům a těm kdo platí,že ty peníze jdou z našich daní/kapes/ těm nahoře nevadí,kdyby alespon za ty peníze odvedli nějakou práci,ale to co předvádí,jen třeba stavební firmy,paráda,Vy vlastně obhajujete co?že je nám ted relativně dobře,srovnáváte s kterým historickým obdobím?,a nebo obhajejete kroky této vlády,nebo té předešlé?kdy ve stavu míru,nebo za vlastního panovníka jsme na tom byli hůř?pár století jsou dvě,takže 19 a 20 století,kdy jsme byli na tom tak špatně né válkou,né vlastní vinou,protože tohle je vina nás čechů,některých,kterým jen zachutnala moc a jsou takhle schopni vysávat vlastní národ,který volí a ono se bohužel mnění,ale stále k horšému a překvapivě nahoře,nebo v pozadí, zůstávají titéž lidé,kteří kradou stále

  1. na komentář reaguje peetrax — #88
  superkarma: 1 30.09.2012, 20:36:47
 6. avatar
  [85] řinka [*]

  peetrax — #82 A co třeba Slušovice

  1. na komentář reaguje peetrax — #87
  superkarma: 0 30.09.2012, 20:26:23
 7. avatar
  [84] řinka [*]

  peetrax — #81 Já už tomu moc nevěřím,celá země je rozkradená,zemědělství v háji,jen dovoz,živočišná výroba minimum,zákony všechny nejsou nejhorší ale pro každého platí jinak,máš namažeš,nemáš pomažeš.Já osobně jsem hrozně zklamaná a určitě nejsem sama.Čím víc pracuješ tím máš míň,čím víc ukradneš jsi nepostižitelný.

  U nás nikdo za komunistů netrpěl,nevyčnívali jsme a jsem z dělnické rodiny,ale stejně jsem je nemusela.

  Tohle jestli někdo dá dohromady,tak klobouk dolů.

  1. na komentář reaguje peetrax — #87
  superkarma: 0 30.09.2012, 20:22:57
 8. avatar
  [83] LudPa [*]

  kobližka — #74 ano, souhlasím se vším

  superkarma: 0 30.09.2012, 20:22:57
 9. avatar
  [82] peetrax [*]

  MaVy — #79 centralizovaná ekonomika, centrální plánování, no nenapadlo by mě, že tohle bude v dnešní době ještě někdo velebit. Sml15 Mě by zajímalo, jak si lidi představovali, že to tu bude po 1989. Že bude, jako doposud, všechno zadarmo pro všechny? 

  Zbaběle sedíme? Nemusíš. Však za necelé dva týdny jsou volby. Tam se můžeme projevit.

  1. na komentář reaguje řinka — #85
  2. na komentář reaguje MaVy — #86
  superkarma: 0 30.09.2012, 20:19:44
 10. avatar
  [81] peetrax [*]

  řinka — #80 špatné zákony, prospěcháři u koryta... Věřím tomu, že se tam dostanou i dobří lidé, ale semele je to, nebo to nezvládnou (jako paní Třeštíková). Jo, tohle je demokracie. Rozhodně ne všechno bylo za komunistů špatné. Sice drtivá většina toho byla špatná, ale to, že člověk měl práci, to bylo rozhodně pozitivum. Otázka je - jakou práci. Ale budiž. 

  Ale už jen při otázce "k čemu je svoboda" by se ty tisíce, co zařvaly v koncentrácích a komunistických kriminálech, uranových dolech atd. obracely v pomyslných hrobech. Měnila bys za život v socialismu, jaký tu býval? Já ne. Možná to všechno vidím trochu jinak, protože moji rodiče pocházejí z rodin, které byly kvůli smýšlení a víře diskriminované, naši nemohli studovat a členům těchto rodin se děly i jiné špatné věci od komunistů...o tom všem mi doma vyprávěli. 

  Jaká vláda, taková ochranka. No, on ten člověk chtěl upozornit na vládu, ale útočil na prezidenta. Ten má sice nějaká práva jako vetovat atd., ale výkonnou moc zrovna velkou nemá, to spíš reprezentativní.

  1. na komentář reaguje řinka — #84
  superkarma: 0 30.09.2012, 20:07:26
 11. avatar
  [80] řinka [*]

  peetrax — #69 gerda — #70 K čemu je svoboda?Mohu říkat co chci a je to prd platné.Je minimálně práce,když se ozvu,vyhodí mě.Obchody jsou nacvakané zbožím,které je z poloviny nekvalitní.Mohu cestovat,ano ale málo kdo má na to prachy,Vzdělání začíná být jen pro bohaté a je jedno jestli na to student má nebo ne.Kriminalita,netrestaná milionová zlodějina,Zdravotnictví,za chvíli bude také jen pro bohaté.

  Bezdomovci a ne všichni svou vinou,rodí se málo dětí,na rozdíl od menšiny,zemědělci,všechno se dováží a to jen matně co mě napadlo.

  Za dvacet let pravicové vlády stoupl nehorázně dluh,který ani komunisti nedokázali udělat.Myslíš peetrax,že je to v pořádku?Že takhle vypadá demokracie?Hlavně nechtěj říct,že je to krizí.Ty rozkradené miliony sebrat a bylo by u nás po recesi.Jenže to by hoši museli sáhnout do vlastních řad.A co např,chudák co maloval tykadla,škodu uhradil a stejně má jít sedět.Ještě jsem  chtěla dodat,že nejsem levicového smýšlení.Ale co není může být.Na konec všechno co komunisti zavedli zas nebylo tak špatné.Kdyby člověk věděl co se dostane k moci za holotu,určitě bych klíčema nezvonila.

  A co se týče útoku na pana prezidenta?

  Jaká vláda taková ochranka.Je to vskutku krásná vizitka této země.

  1. na komentář reaguje peetrax — #81
  superkarma: 0 30.09.2012, 19:38:02
 12. [79] MaVy [*]

  peetrax — #69 dějepis jsem studovala poměrně dlouho a dobře,trvám si na tom ,že ted jsme na tom špatně,jako snad nikdy,ano za války je pochopitelné,že většina obyvatel nemá na jídlo a ani ho moc nebylo,ale to je válka a ta ted u nás není,je při ní častým jevem,že lidé přichází o střechu nad hlavou,a dobře se má jen pár vyvolených,ano po válce je zem i ekonomika státu zbídačená a je zle,ale my nejsme po válce,proč před 25 lety náš stát měl podniky,které nás živily,ano nebyla svoboda a člověk si musel dávat pozor co kde řekne,ale chtěl-li pracovat ,mohl a nebál se,že nebude mít na nájem,mladí si mohli dovolit mít děti,mám pokračovat?půjdeme li víc zpátky v dobách rádoby míru nebyli jsme svobodní a nevládli jsme si sami ,ale to ted není,takže ted kdy jsme svobodní,před pár lety vzkvétající zem proč jsme v takové pr.....?nelíbí se to nikomu,ale zbaběle sedíme a necháváme se okrádat

  1. na komentář reaguje peetrax — #82
  superkarma: 0 30.09.2012, 19:18:37
 13. avatar
  [78] gerda [*]

  Jala — #77 asi jo, tak to u nás chodí, typická rotace kádrůSml30

  superkarma: 0 30.09.2012, 13:19:44
 14. [77] Jala [*]

  gerda — #76 Určitě odstoupivší šéf dostane jinou trafiku  a ochranka se upíchne taky.

  1. na komentář reaguje gerda — #78
  superkarma: 0 30.09.2012, 12:04:53
 15. avatar
  [76] gerda [*]

  Ochranka, co neochrání je jako kuchař, co nenavaří. Sml58 Doufám, že je vezmou do práce aspoň do nějakého supermarketu, na to by stačit mohli.Sml57Sml30

  1. na komentář reaguje Jala — #77
  superkarma: 0 30.09.2012, 10:14:21
 16. [75] Jala [*]

  kobližka — #74 Přesně totéž si myslím i já.

  Toto by se ve světě stát nemohlo. A připouštět diskusi o oblíbenosti považuji za absurdní.

  superkarma: 0 30.09.2012, 02:17:58
 17. avatar
  [74] kobližka [*]

  datura — #71 Ať se nazývá útok na hlavu státu jakkoliv,ať je prezident oblíbený,nebo ne,je to představitel naší země a měl by být chráněn tak,jak to jeho funkce zasluhuje.Ať už útočník měl jen jakousi maketu,nebo ne,ten čin je prostě neomluvitelný a postoj ochranky je přímo ostudný.Celý svět se nám směje,jsme absolutní amatéři,kteří si jen na něco hrají.

  1. na komentář reaguje Jala — #75
  2. na komentář reaguje LudPa — #83
  superkarma: 0 29.09.2012, 21:46:45
 18. avatar
  [73] peetrax [*]

  datura — #71 atentát znamená útok na politického činitele jako takový, takže označení je ok. Doufám, že aspoň někoho z ochranky vyhodí, ne, že se pojede dál, jako by se nic nestalo.

  superkarma: 1 29.09.2012, 11:29:29
 19. avatar
  [72] gerda [*]

  datura — #71 právě že s tím nepočítá, protože u nás je to pořád jak v tom Kocourkově. Ochranka jsou panáci k ničemu, ale o jejich platu si můžem nechat zdát. A prezident si ve svém věku už leccos neuvědomuje, i to, že kravatové časy z devadesátých let se už nikdy nevrátí. Jen doufám, že půjde do důchodu, už ho bylo skutečně dost. Ale dobře, že nebyl zastřelen, protože aby byl hlavou státu Nečas, tak to by byl skutečně vrchol všehoSml39

  superkarma: 0 29.09.2012, 09:19:33
 20. avatar
  [71] datura [*]

  No nejvíc mě pobavilo označení atentát na prezidenta. Jedna komedie za druhou. Když chce být co nejblíž lidu, musí s něčím takovým počítat, zvlášť, když má plno nepřátel a ochranku jen pro ozdobu. Pane bože, kam to u nás spěje a co čeká na naše vnoučata Sml80Sml80

  1. na komentář reaguje gerda — #72
  2. na komentář reaguje peetrax — #73
  3. na komentář reaguje kobližka — #74
  superkarma: 0 29.09.2012, 08:23:00
 21. avatar
  [70] gerda [*]

  mnoho lidí si dělalo iluze, že jak nastane demokracie, nastanou zlaté časy. Nastaly - pro pár dobře informovaných s kamarádíčky. Komunisté nikdy nezmizeli, pronikli do nejvyšších místo, protože jejich styky byly to nejcennější a kdo je u pramene, je král. Stačilo trošku popela na hlavu, přejít do správné jiné strany, a jede se dál. A k té léčbě - myslíte, že je normální, co se teď děje s nemocnými? Začalo to cikrtným, pokračuje to IZIPem, povolením marihuany (15 tisíc měsíčně pro nemocné, pojišťovna hradit nebude), stát marihuanu vykoupí...a spálí. Včera ochranka prezidenta ukázala, že je na dvě věci. To byla logická tečka k tomu, jak to u nás vypadá. Ještě něco??Sml57

  1. na komentář reaguje řinka — #80
  superkarma: 2 29.09.2012, 08:17:56
 22. avatar
  [69] peetrax [*]

  MaVy — #68 neříkám, že je dnešní doba správná, že žijeme dobře. To ani náhodou. Ale říkat, že se máme nejhůř za posledních x století? To je jak na apríla. Fakt doporučuju pečlivé studium dějepisu.

  Pak se můžem divit, že se dostanou k moci znovu komouši. Sml15 Myslíš, že levicové vlády ti dají všechno zadarmo jako kdysi? Nebo že lidi budou vydělávat velký prachy najednou? Že léčba najednou bude i pro lidi přes šedesát? A trvám na tom, že svobodu máme.

  Vymýtit pomýlené a minulými dobami postižené myšlení bude trvat ještě pár generací, ale jednou to nastane, tomu věřím. Sml53

  1. na komentář reaguje MaVy — #79
  2. na komentář reaguje řinka — #80
  superkarma: 2 28.09.2012, 22:18:14
 23. [68] MaVy [*]

  peetrax — #67 války jsou i ted,fízlování v jiné podobě také,svoboda?děláte si srandu?všechno můžem,ale nějak na to nemáme,nevolnictví-to vykládejte ženským dělajícím na malých městech a vsích za 9 000 korun na tři směny,děti a léky to je pozitivum,staří lidé a léčba...vám je přes 60 ,nemáte na léčbu nárok,je drahá a jen pro ty mladší......žijem ve stejném státě?

  1. na komentář reaguje peetrax — #69
  superkarma: 2 28.09.2012, 20:36:11
 24. avatar
  [67] peetrax [*]

  MaVy — #66 o to víc bys měla chápat, že se máme ještě celkem dobře. Sml28 Mně by naháněla husí kůži válka, fízlování, nesvoboda, nevolnictví (když už se teda bavíš o minulých stoletích), že děti umíraly na dětskou obrnu, spálu a další nemoci, které léčit už dnes jdou - ale asi by ti to vyhovovalo víc než dnešní doba. Sml80

  1. na komentář reaguje MaVy — #68
  superkarma: 0 28.09.2012, 19:47:02
 25. [66] MaVy [*]

  jerenika — #65 kéž by i dřív peetrax — #62 nevím.dost mých předků nepřežilo koncentrák,ale ten morální rozpad celé společnosti,i těm co pamatují nahání husí kůži

  1. na komentář reaguje peetrax — #67
  superkarma: 0 28.09.2012, 19:24:25
 26. [65] jerenika [*]

  MaVy — #57 taky tahle vláda koncem roku padne...

  1. na komentář reaguje MaVy — #66
  superkarma: 0 28.09.2012, 18:58:27
 27. avatar
  [64] gerda [*]

  a ještě píchnu do vosího hnízda - Pepíček se ptá "dědečku, a jací byli vlastně ti komunisti, červení anebo rudí?" "Zlatí, Pepíčku, zlatí...."Sml57Sml52

  superkarma: 0 28.09.2012, 18:50:53
 28. [63] olinka55555 [*]

  MaVy — #61 no to snad ne ....

  superkarma: 0 28.09.2012, 16:08:18
 29. avatar
  [62] peetrax [*]

  MaVy — #61 pár století? Trochu přeháňka, ne? Sml39 Měla jsem to štěstí, že mi rodiče a prarodiče vyprávěli, jak to bylo za nich, proto jsem za dnešní dobu ještě ráda. Nu, nic. Pěkný den.

  1. na komentář reaguje MaVy — #66
  superkarma: 0 28.09.2012, 13:51:16
 30. [61] MaVy [*]

  peetrax — #59 já myslím,že většině národa je ted hodně zle,jak už dlouho nebylo,pár století určitě,ale hádat se nebudem,vlastní názor mít smíme,tak  Vám přeji hezké volno hezký večer,a rozdílnost našich názorů nám to nepokazíSml16

  1. na komentář reaguje peetrax — #62
  2. na komentář reaguje olinka55555 — #63
  superkarma: 2 27.09.2012, 23:32:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme