V roce 1993, jsme chtěli já a moje švagrová udělat radost svým ratolestem, dětičkám a tak jsme se domluvily ,že dětem uděláme Mikulášskou oslavu s čertem doma. Michaela, moje švagrová, hrála v ochotnickém spolku, sehnala krásný kostým čerta i Mikuláše. Doma jsme vyhotovili po večerech nádhernou Mikulášskou čepici, s velkou kouzelnou holí.

Přípravy na večírek pro naše dítka/Nelinku a Michala/byli nádherné. Já jsem doma dopékala ještě nějaké cukroví a dětičkám do pytlíku jsem připravila sladkostí , ovoce, mandarinky, a malou hračku.

Vše bylo pečlivě uschované a když,se blížil Mikulášský večer, jeli jsme ke švagrové a bráchovi na návštěvu. Syn se jenom pořád vyptával,kam jedeme tak pozdě. Bylo 6 hodin večer.

Michaela , nás přivítala a děti si začali hrát. Najednou zhaslo světlo, to se převlékl brácha a švagrová do kostýmu a začala mikulášská besídka v kruhu rodinném.

Čert v podobě Michaely byl tak věrohodný, že ani jedno z dětí ,nepoznalo,kdo to vlastně je. Syn mně držel za ruku, bál se čerta.Začala pravá besídka.

Pískot, jásot,křik a radost dětí. ´Čert skákal po celém bytě, a Mikuláš rozdával drobné dárky a sladkosti. Děti poprvé v životě viděli Mikuláše i čerta, a dostali sladkosti. I my jsme měli radost, že se večírek podařil.

Když už jsme odcházeli domů, tak mi syn řekl: "Mami,ten Mikuláš,byl opravdový a krásný, ale víš co, měl úplně stejné tenisky jako strejda Ríša. No jasně ,na to jsme zcela zapomněly.

Když jsme se vraceli z Břevnova,tak jsme po cestě viděli, už hodně rozveselených Mikulášu, který se vraceli z tahu, pak pár
andělů a několik čertů.Ale to už syn spal sladce v autě.

A tak nedávno,když jsem se ptala syna, zda si pamatuje na nějakou příhodu z Mikuláše, tak si vzpomněl na krásný večírek u tety Michaely. I na ty tenisky, které měl Mikuláš na sobě.

Tana M.


Měla jsi mu Táňo vysvětlit, že mají Rýša a Mikuláš zřejmě oba stejnou oblíbenou značku :-) Míša

Na vaše další vlastní příběhy se dnes celý den těším na redakce@zena-in.cz

 

Reklama