Každoroční problém s tím, kam s dětmi v Praze vyrazit na Mikuláše, se letos proměnil v problém zcela jiného druhu - akcí pro děti bude celý mikulášský víkend po Praze tolik, že si ani nebudeme moct vybrat. Víkend ve znamení čertů, andělů a samých hodných dětí bude letos opravdu nabitý.

Pokud budete na Mikuláše v Praze, určitě si některou z mikulášských akcí nenechte ujít. Zdá se, že letos to bude opravdu povedené a vybere si určitě každý. Kromě klasických adventních setkání na některých pražských náměstích, mikulášských nadílek v dětských centrech a akcí spojených s rozsvěcením vánočního stromu, se o víkendu 5.–7. 12. můžeme těšit na mikulášskou nadílku např. v parním vlaku, dětském vláčku, historické tramvaji nebo dokonce na lodi. Mikuláš s čertem a andělem bude k zastižení ale i ve většině obchodních center nebo v některých restauracích.

Mikuláš

Mikulášské jízdy Prahou

  • Parní vlak

Akce, kterou pořádají České dráhy, zpestří mikulášský víkend všem milovníkům vláčků. Těšit se můžete na Mikuláštradiční jízdy parního vlaku, který tentokrát poveze i Mikuláše s čerty. Pekelný stroj bude vyrážet několikrát denně z Nádraží Braník, kde bude také připraven doprovodný program.  

Vlak bude tažen parní lokomotivou řady 475.179 (Šlechtična) z r. 1949 a postupně projede po několika trasách různých pražských tratí. Na sobotní večer je pak připravena speciální nostalgická jízda osvětlenou Prahou po „Pražském semmeringu“, která bude zakončena po příjezdu do Braníku ohňostrojem.

  • Cyklohráček

Kromě parního vlaku je pro děti připraven také speciální dětský vláček tzv. CYKLOHRÁČEK, který bude po oba dny pendlovat mezi nádražími Praha-Braník a Praha-Hlavní nádraží. Cyklohráček je speciálně upravený motoráček, který v letní sezóně vozí děti na Okoř a do Slaného. Motorovému vláčku již letos skončila sezóna, ale ze zimního spánku ho probudili již před pár dny, kdy vyjel na pomoc námrazou ochromené železnici a vozil cestující po trase Praha – Beroun a zpět.

První prosincový víkend nyní tedy vyjede ještě jednou, aby svezl děti, ale i čerty s Mikulášem. Nejmenší děti si mohou pohrát v dětském vagónu, kde je pro ně připravena řada atrakcí, stavebnic a vláčkodráha, ti starší pak jistě ocení vagón plný her, kde si mohou zahrát třeba karty, piškvorky nebo různé deskové hry.

Na nádraží v Braníku bude připraveno občerstvení, doprovodný program a koupit zde můžete i upomínkové předměty.

Odjezdy parního vlaku z Prahy-Braníka:
SO: 9.28, 12.00, 14.14, 16.45 hod.
NE: 9.28, 12.00, 14.14 hod.

Odjezdy Cyklohráčku z Prahy hl. n.:
SO - NE: 9.07, 11.11, 13.10, 15.05 hod.
Odjezdy Cyklohráčku z Prahy-Braníka:
SO - NE: 10.32, 12.30, 14.21, 16.06 hod.

Předprodej jízdenek:
Praha-Braník: 7 – 17.20 hod.
Praha-Masarykovo nádraží (v mezinárodní pokladně): 8 – 18.00 hod.


Mikulášské odpoledne a jízdy mikulášských tramvají

  • Tramvaj

Tradiční mikulášské odpoledne proběhne také ve Střešovické vozovně. V sobotu 6. 12. se děti mohou těšit na zábavný program, kde samozřejmě nebude chybět ani Mikuláš se svými společníky.

Kromě toho si nenechte ujít jízdy historických tramvají, které budou od 12.45 do 18.30 jezdit ve dvacetiminutovém intervalu po trase: Vozovna Střešovice – Prašný most – Hradčanská – Chotkovy sady – Malostranská – Právnická fakulta – Malostranská – Chotkovy sady – Hradčanská – Prašný most – Vozovna Střešovice.

Čerti na Čertovce

  • Loď

Společnost Pražské Benátky s.r.o. spolu s Muzeem pražských pověstí a strašidel letos pro děti připravila akci přímo na Vltavě. V pátek 5. 12. od 17.30 do 20.30 budou v intervalech 15 – 20 minut vyjíždět vyhřívané patentní lodě typu Vodouch z podzemního přístaviště Judita, které se jen na tento večer promění v pekelnou bránu. K přístavišti se dostanete z Křižovnického náměstí.

Lodě proplují pražskými Benátkami, kde bude na děti čekat Mikuláš, Anděl a Čert. Čertů bude tedy letos vlastně víc a kromě plivání ohně zpestří dětem plavbu svými pověstmi a příběhy, až u nich loďka zastaví. Mikuláš bude pro změnu kormidlovat svou loďku přímo k hodným dětem, které také náležitě odmění.

Během večera proběhne soutěž o kostým nejstrašidelnějšího čerta. Vyhlášení vítěze v 19.00 hod.

Tak co, vyberete si, jak letos za Mikulášem? Nebo pro nás máte jiný tip? A jaké akce se pořádají letos u vás? My tedy určitě pojedeme vlakem, tak na shledanou v sobotu na nádraží v Braníku.

Čtěte také:

Reklama