Úspěšný český spisovatel Michal Viewegh, jehož knihy bývají často zfilmovány, se zapojil do kampaně Movember. Akci propagují známé osobnosti, sportovci i politici. I autor románu Účastníci zájezdu nebo Román pro ženu, jemuž se před dvěma lety obrátil život vzhůru nohama, když mu praskla srdeční aorta, si nechal narůst knír pro dobrou věc. Michael Viewegh magazínu Žena-in.cz poskytl rozhovor. :)

movemb

Zapojil jste se do charitativní kampaně Movember, ve které si muži po celém světě nechávají narůst knír. Jak jste se k projektu dostal?
Pro kampaň mě získali pánové Miloš Pokorný - Roman Ondráček, kteří se mnou dělali rozhovor pro rádio Frekvence 1.

Cílem kampaně je upozornit na prevenci mužského zdraví. Docházíte sám na kontroly?
Poté, co mi předloni praskla aorta, mám řadu vyšetření povinných - a kromě toho jsem u svého urologa opakovaně podstoupil i vyšetření prostaty.

Nechal jste si narůst knír, kdy během celého listopadu budete vypadat jako „východoněmecký pornoherec“. Užíváte si svůj knír?
Spíše ho útrpně snáším. Už jsme si ale na sebe zvykli.

Co je Movember

Charitativní akce Movember se snaží upozornit na onemocnění rakoviny prostaty u mužů. S tímto projekterm V Česku každý rok spojí svou tvář i mnoho známých osobností, letos je mezi nimi například zpěvák Karel Gott, herec Jiří Langmajer, fotograf Jan Saudek, olympionik David Svoboda nebo skupina Těžkej Pokondr. Každý účastník si začátkem listopadu hladce oholí tvář a oholí se až na konci listopadu. Více informací o celé kampani najdete na cz.movember.com.

Je to změna, vousy šimrají. Je snadné to vydržet?
Zažil jsem podstatně horší vetřelce ve svém těle.

Je vaše manželka hrdá, že jste se do akce zapojil?
Shovívavá by bylo přesnější.

Před dvěmi lety jste sám zažil vážný zdravotní problém, který vám změnil život. V jaké jste v životní kondici?
Mám problémy s pamětí a malou energií, jinak to jde.

 Viewegh

Vrátil jste se k práci?
Jistě. Hypotéka nečeká.

Snažíte se teď víc věnovat své rodině?
Ano. Jsem pokornější... :)

Na čem nyní pracujete?
Píšu nový román - o ženě, která uměla číst myšlenky.Kdo je Michael Viewegh

Známý český spisovatel má na kontě řadu úspěšných knih. Podle několika z nich vznikly známé české snímky. Každému se určitě vybaví Báječná léta pod psa, Účastníci zájezdu, Román pro ženy nebo Případ nevěrné Kláry. Je otcem tří dcer, s druhou manželkou Veronikou má dceru Sáru a Báru. Před dvěma lety přišel málem o život, když mu praskla mu srdeční aorta. Nyní pracuje na další knize.

movem2

Foto: Lumír Skokan

Čtěte také:

Reklama