Michal Hrůza představuje již čtvrtý singl z desky Den, který je vyloženě vánoční. jmenuje se Sněhulák a vznikl na motivy obrázku, který nakreslila Hrůzova dcera. Song se nyní dočkal i klipu pod režisérským dohledem Vojty Kotka.

Pro Michala je to vůbec první „zimní“ skladba, ale už po prvním poslechu je jasné, že se jedná o další silnou píseň s ambicí zařadit se vedle mnoha Michalových hitů. Jeden z nejúspěšnějších autorů současnosti opět dokazuje, že umí zachytit kouzlo okamžiku, čistotu, radost,  intimní atmosféru převést do chytlavého textu a vše podtrhnout citlivou aranží a skvělým zvukem.

\cdsy

„Sněhulákovi“ se dostala hned dvojího grafického ztvárnění. Prvního se ujala Mariana Hrůzová, která ke všem skladbám z alba DEN vytvořil společně s Viktorií Heřmanovou a Emou Zenklovou originální kresby a druhého, více filmového režisér a herec Vojta Kotek. Ten společně s producentem Danielem Strejcem (Zakázané uvolnění) „vdechl“  Sněhulákovi život a natočil videoklip, který překvapí až pohádkově filmovým zpracováním.

„Hned od začátku se mi líbil obraz Sněhuláka připoutaného k zemi pod oknem své vyvolené, nezvratnost jeho osudu, touha a vroucí láska, která ho zákonitě zevnitř spaluje. I když tuší, že cesta do vyhřátého bytu své vysněné ho může stát život, přemýšlí nad tím, jestli by to i tak nestálo za to. I já si někdy jako Sněhulák připadám a myslím, že nejsem sám. A kdy jindy dělat odvážné a osudové kroky, než teď, když zrovna žijeme. My se někdy zdráháme, ale aspoň že Sněhuláci o tom umí snít...!“ říká ke zpracování videoklipu Vojta Kotek.

V hlavní roli Sněhulákovi milé září éterická Anna Linhartová, kterou doplňuje oblíbený televizní a divadelní herec Stanislav Zindulka. V roli rodičů se objevují herci Zuzana Stavná a Petr Vršek. Jejich děti hrají sourozenci Vrškovi. Vedlejší, ale nepřehlédnutelné role, se zhostil také Vojta Kotek.

\sc

Zdroj foto: Facebook

Reklama