.

Michal (30): „Tebe ani naše dítě prostě živit nebudu, na to zapomeň!“

Vztahy

Michal (30): „Tebe ani naše dítě prostě živit nebudu, na to zapomeň!“

Snad každá žena předpokládá, že pokud se svým partnerem počne dítě, se kterým přirozeně zůstane na mateřské dovolené, její vyvolený ji podpoří nejen morálně, ale i finančně. To samé si myslela i Saša (29), která by se chtěla už brzy stát matkou, ale od svého přítele Michala dostala doslova výhružné varování...

Saša a Michal jsou obyčejným mladým párem, který se na první pohled od ostatních zásadně neliší. Již tři roky spolu chodí a asi před rokem si v Plzni pronajali malý byt. Vše jim údajně klape, ale jednou zvláštností se přesto vyznačují. Michal je velký škrt a za celou dobu vztahu nepozval Sašu ani na kafe. Což prý mladé slečně nijak zvlášť nevadí, ale tím, co jí před pár dny oznámil, Sašu hluboce ranil...

muž

Zvát přítelkyni do kina? A proč!

„Nikdy mi Michalova teorie, že si vše budeme za každých okolností platit fifty fifty, nevadila, nemyslím si, že by měl muž povinnost, aby za ženu něco platil či ji vyživoval. Nikdy mě nepozval do kina, nikdy mi nezaplatil večeři a já to zkrátka brala jako fakt. Aspoň mu nejsem nic dlužná,“ vysvětluje nám Saša, jejíž přítel, ačkoliv není žádný chudáček a ve své práci si přijde na slušné peníze, zkrátka šetří, kde může. „Už na začátku našeho vztahu mi řekl, že do kina ani na jiné kulturní akce mě zvát nebude, jelikož ženy považuje za rovnoprávné bytosti a chce, aby bylo mezi námi v tomhle jasno. Sice mě to zpočátku trochu zamrzelo, s takhle striktním názorem jsem se u chlapa setkala poprvé, ale jsem ráda za to, že byl ke mně už od začátku upřímný a nedělal věci, které by byly proti jeho přesvědčení.“

Živit tebe a dítě? Na to zapomeň!

Zlom ale přišel ve chvíli, kdy Saša začala uvažovat o dítěti, což není v jejím věku nic neobvyklého. „O tom, že budeme mít děti, jsme se samozřejmě bavili, Michal nikdy neprotestoval, ale to, co mi minulý týden oznámil, mě naprosto šokovalo.“ Saša totiž přišla za Michalem zcela vážně s tím, že vysadí antikoncepci a ráda by v následujících měsících otěhotněla. „Už mi zkrátka tikají biologické hodiny, nejsem žádná kariéristka a chtěla bych s Michalem počít miminko, kterému bych věnovala svůj čas a energii, dokud jsem mladá,“ vysvětluje a je na ní vidět, že Michalova reakce ji naprosto šokovala a zdrtila. Její partner a potenciální otec dítěte prý během diskuze o Sašině případném těhotenství doslova oznámil následující: „Nepočítej s tím, že budu tebe a naše dítě živit! Ty budeš doma a já mám makat? Tak to teda ani náhodou!“ a odmítl se prý se Sašou na toto téma dál bavit.

Opustit ho? To nikdy!

„Vůbec nevím, co mám dělat! Michala moc miluju a počítala jsem s tím, že spolu budeme mít děti, vždyť já na něm nechci svým mateřstvím nikterak finančně parazitovat, hned, jakmile to půjde, začnu zase pracovat, ale Michal si prostě nechce nechat říct. Nevím, jak mám tuhle situaci řešit, budu jen doufat, že si to rozmyslí a přemluvím ho,“ svěřuje se zoufale Saša, která případný rozchod s Michalem rezolutně odmítá. „Ne, nikdy bych ho neopustila, miluju ho, určitě se mi podaří jeho názor změnit, anebo si budu muset při mateřské nějak vydělávat, zkusím třeba poprosit rodiče, aby mi na čas finančně vypomohli,“ uzavírá Saša rozhodně.

Vydržela byste žít s takovým mužem?

Možnost%
Ne, to co Michal Saše řekl je naprosto skandální a opustila bych ho!92,3
Nevím, možná bych se ho pokusila přemluvit, aby změnil svůj názor a aspoň během mateřské to vydržel.4,7
Jiné, napište do diskuze.3

Čtěte také:

   
29.05.2015 - Ona s ním - autor: Veronika Pavlíková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [53] helena 26 [*]

  To je ale neřád každopádně když je to takhle tak bych ho nechala aby se bud v péči o domácnost semnou střídal nebo mi za to platil jelikož mi příjde že svojí přítelkyni využívá jako služku a ty pobírají za svojí práci plat,třeba by ho pak trklo že s tou hláškou o dítěti už vážně přestřelil.

  superkarma: 0 27.07.2016, 08:31:22
 2. avatar
  [52] Linde [*]

  taky nechápu, proč je s takovým sobeckým hadem. Ten chlap ji evidentně nemiluje, protože pokud vše neustál dělí na moje/tvoje a nepustí korunu, tak si evidentně střádá bokem na lepší investici. Slečna prostě asi slouží jako plný servis + matrace + teplé večeře. Kdoví, jestli jí vůbec přispívá na potraviny. Takže ona je zamilovaná slepice, navíc naprosto slepá a s chromicky prázdnou hlavou a on studený sobecký čumák, jen využít, použít, bez citů a na přestupném místě......jak najde lepší ženu, uteče této. Nač proboha čekáš????

  superkarma: 0 05.06.2015, 23:53:42
 3. avatar
  [51] jiti [*]

  A proč je s takovým dementem?? Už dávno se na takového měla z vysokaSml64. Láska pomine ale blbost je věčná. Sml31 Sbohem dokud je čas.

  superkarma: 3 03.06.2015, 09:58:09
 4. [50] Paolo [*]

  Vůbec nechápu, proč ženy s takovýma ztrácí čas... to mi hlava nebere Sml31 Sml80

  superkarma: 2 02.06.2015, 08:46:25
 5. avatar
  [49] paníliška [*]

  Mě tam dostala ta poslední věta - zkusím třeba poprosit rodiče, aby mi na čas finančně vypomohli. [/i]Je vůbec možné, aby byla slečna tak blbá a sobecká? chce žít s lakomem, musí s ním dokonce mít nutně dítě a živit je mají rodiče?

  superkarma: 2 31.05.2015, 18:54:23
 6. [48] Anime Otaku [*]

  Mě by nejvíc zajmalo, jestli ta rovnoprávnost platí i na druhou stranu, jako že on občas uklidí celý byt, nebo jestli si pere, k večeři má každý co si uvařil a podobně ...

  superkarma: 2 31.05.2015, 11:20:49
 7. [47] babos [*]

  Utekla bych od něhoSml68co nejdříveSml68než bude pozděSml68

  superkarma: 0 30.05.2015, 20:45:09
 8. [46] kaataa [*]

  A co kdyz to dite nebo ona onemocni? Kdo se o ne postara? Zase rodice? Nebude zivit dite? Kdyz je to spolecne dite, tak hezky fifty. Tak at je doma treba on, kdyz ho tak miluje. A ona muze chodit do prace a vydelavat. Ja bych od nej odesla...

  superkarma: 2 29.05.2015, 19:26:37
 9. avatar
  [45] SandraAbigail [*]

  Je to d e b i l, měla by ho kopnout do pr**** a najít si někoho normálního. Navíc dělit v partnerství peníze na moje/tvoje je taky divné.

  superkarma: 0 29.05.2015, 17:37:46
 10. [44] mařinka [*]

  risina — #42 Přesně! Pro mě je toto celé nepochopitelné, protože s mužem máme jeden účet a co kdo vydělá, jsou to vždy společné peníze. Máme k sobě důvěru, že ani jeden neutratí větší částku bez vědomí druhého, že ať už bude finanční situace jakákoli, jsme rodina, jsme v tom společně a společně to vyřešíme.

  Znám hodně dětí, které měly otce horšího než Harpagona, matky padaly na hubu vyčerpáním, protože na vše byly samy, bejvalej neplatil alimenty (aneb "nebudu tebe ani naše děcko živit!"), ony nezaměstnané, protože kdo by dal práci ženské, co je co chvíli na OČR, že? Takže brigády, výpomoci, aby vydělaly aspoň něco, děcka ve třídě za socky, se spolužáky nemohly jet na ŠvP, na lyžák, ...

  Jestli si Sašenka s tímhle pořídí dítě, pochybuju, že ji čeká něco jiného. Odnese to nejen ona, ale i to dítě. Už kvůli dítěti by měla pečlivě zvážit, jakého otce mu vybere. Nedivila bych se, kdybychom tu za dva tři roky četli článek, jak Sašence bejvalej nedá na dítě ani korunu, jací jsou chudáčci, že je musí živit její rodiče, že Michal o dítě nemá zájem a na alimentech doteď nezaplatil ani korunu atd.

  superkarma: 2 29.05.2015, 17:34:35
 11. avatar
  [43] Motty [*]

  Tak tady se sešli dva, vůl a slepice. Ani bych snad nevěřila, že takovej exemplář chlapa může existovat, kdyby kolegyně nechodila s něčím podobným. Ale ta ho naštěstí vykopla ze vztahu dávno předtím, než by vůbec začali uvažovat o dítěti. Nebyla to holt taková slípka.

  superkarma: 6 29.05.2015, 16:24:44
 12. avatar
  [42] risina [*]

  mařinka — #37 Copak ona - ale co kdyby měl nějaký úraz on? Nebo by přišel o zaměstnání z jiného důvodu? To by mě zajímalo, jak by se zachoval a zda by i nadále striktně dodržovla pravidlo "půl na půl". Přeci když spolu dva lidé žijí a mají se rádi, je normální se podílet na výdajíjích a péči o domov/děti/rodiče tak, jak každý může, a ne přesně a spravedlivě na poloviny...

  1. na komentář reaguje mařinka — #44
  superkarma: 3 29.05.2015, 16:22:15
 13. avatar
  [41] diblice [*]

  tak to bych nevydržela asi ani chvilku hned ze začátku, vadilo by mi i jen to, že by mně nikam nepozval a nechtěl platit, jsem vdaná 18 let a nikdy jsmě nepočítali kdo vydělá víc, prachy jsou společný a mám teda výg´hodu, že je jen na mně, co s nima bude, ale i zodpovědnost, když jsme spolu začaly bydlet, tak jsem dostala otázku kolik chci na domácnost a o to co jsem si řekla, jsem dostala, dokonce s úžasem v očích, jak mi to prý může stačit(měl s babama jen ty nejhorší zkušenosti)

  superkarma: 0 29.05.2015, 14:14:46
 14. avatar
  [40] nagy [*]

  myslím, že bude hůř, šetřílek jedenSml68

  superkarma: 0 29.05.2015, 13:46:53
 15. [39] ax [*]

  No tak kdyby jí bylo o 10 let méně, snad bych ji i politovala, ale ve 30 by už snad mohla trochu přemýšlet, ne? A v čem je ten chlap tak úžasný, že ho tak miluje? Copak jí imponuje na někom, kdo jí nezaplatí ani kafe? Já jsem taky pro určitou rovnoprávnost ve vztahu, ale aby mi někdo, s kým žiju, odmítal zaplatit i blbé kafe, s takovým hňupem bych dlouho nebyla. Takže dobře jí tak.

  superkarma: 1 29.05.2015, 13:43:37
 16. avatar
  [38] LudPa [*]

  Co ještě k tomu dodati? Pokračování o tom pohrdání je asi na místě.Leč ještě věří nešťastnice,ach jo.

  superkarma: 2 29.05.2015, 13:29:53
 17. [37] mařinka [*]

  A ještě mě napadá, kdyby měla nějaký vážný zdravotní úraz nebo onemocní rakovinou a nebude moct pracovat, protože se bude třeba rok dva léčit, tak co? On si bude za svůj plat debužírovat, zatímco ona bude mít rohlík na celý den, protože na víc nebude mít peníze? On názor nezměnil za 3 roky a teď ho změní? Sml52 Kde ta holka nechala rozum... Sml23

  1. na komentář reaguje risina — #42
  superkarma: 2 29.05.2015, 13:13:47
 18. [36] vintage [*]

  tak platné zákony hovoří jinak, michale Sml79 a být slečnou (paní): právě proto, že jí tikají hodiny jak tvrdí, bych rychle toto individuum opustila a našla někoho normálního pro rodinný život Sml24

  superkarma: 3 29.05.2015, 13:08:50
 19. avatar
  [35] paníliška [*]

  No, každý svého štěstí strojvedoucím. Sml80

  superkarma: 0 29.05.2015, 12:49:53
 20. avatar
  [34] ToraToraTora [*]

  evelyn — #33 Je to masochistka Sml57

  superkarma: 2 29.05.2015, 12:32:27
 21. avatar
  [33] evelyn [*]

  Ale ja ho miluju a nechci ho opustit..., co na takovem hovadu muze milovat?Sml2

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #34
  superkarma: 7 29.05.2015, 12:23:49
 22. avatar
  [32] LadyZ [*]

  Doufám, že to sem napsala jen proto, aby se z toho vypsala. Jinak je to případ pro psychiatra, držet pevně v ruce to, co o ni nemá zájem - protože jinak se to nedá nazvat. No tohle, to je k neuvěření, co dneska ženský dělají, to mi rozum nebere. Sml15Sml23

  superkarma: 1 29.05.2015, 12:08:30
 23. [31] Nikar [*]

  kareta — #28by mě zajímalo, jaké jsou ty benefity, když jí ani do kina nepozve???? No, asi jen ten sex Sml30Sml30

  superkarma: 0 29.05.2015, 11:21:36

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] kobližka [*]

  Mě zase udivuje ta neskutečná odlišnost mezi ženou a mužem.Kdepak rovnoprávnost,jak si mnozí myslí....ani omylem!!! Žena zůstává i nadále tím slabým pohlavím,protože si mnohdy neváží sama sebe.Tak jak by chtěla,aby si jí vážil muž? Jestlipak by se takhle zachoval mužskej? Jestlipak by on naříkal,že jeho milovaná je lakomá,hádavá,že neuklízí,je líná a všechno nechává na něm,že on by chtěl dítě,ale ona nechce,že ona se ho nikdy nezastane před svojí matkou,že on je aktivní a pořád by něco podnikal,ale ona se jen válí na gauči a nedává mu peníze,ale že od ní neodejte,protože jí prostě miluje? Takový chlap by se jednoduše sebral a vypadnul z takového vztahu.A vidíte - žena neustále hledá,jak toho muže změnit k obrazu svému.Taková bláhovost...

  superkarma: 2 29.05.2015, 11:05:18
 2. avatar
  [29] Léthé [*]

  kareta — #28Já mám spíš pocit, že jsme tu svědkem mutace „zamilovanosti“. Tato žena by již měla být v karanténě a hospitalizovanáSml30.

  superkarma: 4 29.05.2015, 10:42:07
 3. avatar
  [28] kareta [*]

  To není vztah, to je spolubydlení s benefity, jen si slečna popletla pojmy a dojmy. Někdo si to pravda může dovolit, ale i tak je to trrrraaaapnýýýýýýSml31

  1. na komentář reaguje Léthé — #29
  2. na komentář reaguje Nikar — #31
  superkarma: 1 29.05.2015, 10:31:16
 4. [27] iřka [*]

  Pane bože,na to není co říct. Miluješ, tak co si stěžuješ.

  superkarma: 1 29.05.2015, 10:17:57
 5. avatar
  [26] kobližka [*]

  Bláhová žena,která si myslí,že muže změní....a taky proč Sml80 našla si ho takového,miluje ho takového,chce s ním být,i když ví,jaký je.Tak k čemu ty nářky? Máš,milá zlatá,jen to,co sama chceš.

  superkarma: 1 29.05.2015, 09:31:08
 6. avatar
  [25] amphora [*]

  Sml16 docela by mě zajímalo, jak by to pokračovalo asi dál...to by si do "společného" bytu kupovali každý svoji židli, stůl, postel,svoje nádobí,příbory...dotáhnuto do absurdna i svůj toaletní papír, mýdlo,pastu...každý svoji lednici,potraviny...no to by byla domácnost....

  superkarma: 2 29.05.2015, 09:17:52
 7. [24] bobani [*]

  Předpokládala bych , že v devětadvaceti už by Saša mohla být chytřejší . A on je obyčejný haj..

  superkarma: 1 29.05.2015, 09:08:34
 8. avatar
  [23] margot [*]

  ToraToraTora — #20 myslím, že i dobře lížeSml57

  no ona je nejenom mateřská.. ale taky rodičovská.. a pak ještě ty děti bývaj nemocný - to je předpokládám taky nechá napospas osudu. manželství tu zřejmě nehrozí ani omylem kvůli hrůze ze SJM a závazku k partnerovi navrch. co když jednou padne sama na hubu - ať už nemocí, ztrátou zaměstnání, čímkoli? tipuju, že ji odhodí jak rozbitý nepotřebný krámSml80

  superkarma: 3 29.05.2015, 08:53:02
 9. [22] zlá teta [*]

  já vím, že láska je láska, ale kdyby měla kousek fungujícího mozku, kopla by ho tam, kam slunce nesvítí Sml32

  superkarma: 2 29.05.2015, 08:44:19
 10. avatar
  [21] kristagg [*]

  Do ankety jste zapomněli dát možnost - nejprve bych ho nakopala a pak vyhodila

  superkarma: 3 29.05.2015, 08:41:54
 11. avatar
  [20] ToraToraTora [*]

  Asi dobře šuká a už jí vyšukal mozek z hlavy. Sml80 Jiný důvod pro trvání vztahu mě nenapadá

  1. na komentář reaguje margot — #23
  superkarma: 12 29.05.2015, 08:35:37
 12. avatar
  [19] amphora [*]

  Sml16 to muselo dát strašně velkou práci, najít takového magora !! A to teprve bude fuška s ním vydržet !! Já bych se pakovala hned na začátku takového vztahu a slečně bych radila bič do ruky a vypráskat ho pryč ze svého života ,co nejdříve,antikoncepci rozhodně nevysazovat !! Bude hůř,jestliže s ním zůstane.A vlastně proč, v čem je táááák děsně úžasný, že vůbec uvažuje,že ve vztahu zůstane ???

  superkarma: 4 29.05.2015, 08:21:47
 13. [18] cilani [*]

  tak na jednu stranu je ráda, že byl hned ze začátku upřímný a nedělal něco, co by bylo proti jeho přesvědčení (nezaplatil ani kafe) a na druhou stranu je přesvědčená, že jeho názor změní? No... to si pomůže.. Sml80 Mít dítě s někým, ale vlastně sama - to bych nechtěla..

  superkarma: 0 29.05.2015, 07:49:59
 14. avatar
  [17] Léthé [*]

  Tak to je .......jooo kdo chce kam...Sml80

  superkarma: 0 29.05.2015, 07:36:58
 15. [16] Rikina [*]

  No, aspoň to řekl včas. Sml80 Doporučuju antikoncepci nevysazovat, dát pánovi výpověď z nájemního vztahu a odkráčet středem hledat jiného otce pro budoucí potomstvo. Děti nejdou živit ani vychovávat striktně půl na půl. Je pravda, že pokud chceme tu rovnoprávnost, je dobré dbát, aby byly vzájemné vztahy v rovnováze, ale to se nezajišťuje jenom penězi, je i řada jiných způsobů, jak tomu druhému "vracet" to, co on "investoval". Pokud dlouhodobě jeden druhého využívá, a sám se nesnaží, je to taky špatné. A to se děje asi i zde, ačkoli finančně si možná nic nedluží - a teď nemyslím tu slečnu. Dítě by to rozhodně nevylepšilo. Sml80

  superkarma: 1 29.05.2015, 07:35:07
 16. avatar
  [15] kuzle [*]

  ohanet se rovnopravnosti aby za ni nedej Boze musel zaplatit kino ci kafe? ta to je tezka prehanka ... co je na nem jineho tak uzasneho? Sml80

  superkarma: 3 29.05.2015, 07:30:18
 17. [14] assaly [*]

  zajímalo by mě proč ho miluje? v čem je tak skvělý? pryč a rychle....nebo si teď už shánět práci, kterou bude moct dělat při mateřské Sml68

  superkarma: 4 29.05.2015, 07:22:41
 18. [13] ZdenaZ [*]

  má rád jen sebe,honem odejdi od něho pryč vždyť dobrých mužů se najde určitě dost

  superkarma: 1 29.05.2015, 07:22:05
 19. avatar
  [12] misa.35 [*]

  OlgaMarie — #11 Dobrá otázka. A vůbec, bude s lakomcem , který na "jejich" dítě nebude nic přizpívat, ale rodiče hodlá otravovat....zkusím třeba poprosit rodiče, aby mi na čas finančně vypomohli Sml28 ..a bič a pryč , sobec, zůstane sobcem Sml28

  superkarma: 0 29.05.2015, 07:00:16
 20. avatar
  [11] OlgaMarie [*]

  Náklady za antikoncepci hradí také na půl?Sml57

  1. na komentář reaguje misa.35 — #12
  superkarma: 3 29.05.2015, 06:43:40
 21. avatar
  [10] rendvo [*]

  Neblázni a rychle pryč. Tenhle kluk má rád hlavně sám sebe a pro život rozhodně není. Co myslíš že by se stalo kdyby jsi onemocněla ? Rychle pryč !!!!

  superkarma: 2 29.05.2015, 06:39:27
 22. avatar
  [9] gerda [*]

  Lyoness — #3s takovým radši nemít ani křečka.Sml57

  superkarma: 3 29.05.2015, 05:36:06
 23. avatar
  [8] gerda [*]

  Jestli ji ani tohle nepřesvědčilo, že se dala do kupy s asociálem, potom si svůj trpký osud zaslouží do poslední mrtě.Sml80 A stěžovat si může akorát na sebe.

  superkarma: 3 29.05.2015, 05:35:03
 24. avatar
  [7] Eva_CZ [*]

  Jestli je tohle pravda, tak si s tim debilem uzij, kdyz ho nechces opustit. Sml24 Good luck!

  superkarma: 9 29.05.2015, 04:16:49
 25. avatar
  [6] Eva_CZ [*]

  Dudlajlama — #5 byl - a pro velkej uspech je tady dalsi clanek. Sml22Sml22Sml22Sml22Sml22

  superkarma: 2 29.05.2015, 04:16:11
 26. avatar
  [5] Dudlajlama [*]

  Nebyl tu "skrta" nedavnoSml57.

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #6
  superkarma: 0 29.05.2015, 01:38:13
 27. avatar
  [4] danca79 [*]

  No, asi bych tomu dala par mesicu a kdyby nazor nezMenil, poprala mu hodne stesti a sla o dum dal...

  superkarma: 1 29.05.2015, 00:40:47
 28. [3] Lyoness [*]

  Mno muze jit pan na materskou...

  Ale at nepocita, ze ona buje jeho a JEJICH dite zivit...

  Fakt jsem zvedava, zda ma nasetreno na ty tri roky materske nebo na chuvu....

  1. na komentář reaguje gerda — #9
  superkarma: 12 29.05.2015, 00:28:13
 29. avatar
  [2] vladka321 [*]

  Dítě není jen toho, nebo onoho. Na dítě prostě musejí být dva a tak i on, pokud dítě přijde na svět bude mít svá nejenom práva, ale i povinnosti. Tak to prostě je. Pro mě je v tomto příběhu zajímavá jedna větička, kde pán zcela jasně řekne „Nepočítej s tím, že budu tebe a naše dítě živit!". Takže svoji odpovědnost si jednoznačně uvědomuje. Na tom bych stavěla, anebo ho raději zavčasu opustila Sml22

  superkarma: 3 29.05.2015, 00:19:36
 30. [1] mařinka [*]

  To je fakt "vtipný". Nepočítej s tím, že budu tebe a naše dítě živit! Takže on je taková držgrešle, že nedá ani korunu vlastnímu dítěti? Nechápu, že Saša s ním chce zůstat, opravdu bych se divila, kdyby se takovej lakomec změnil. Ten chlap myslím skutečně miluje jen sám sebe, ale Sašu ne.

  superkarma: 9 29.05.2015, 00:15:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme