.

Michaela Ochotská: „Takové těhotenství, jako mám já, bych přála každé ženě“

Bulvár

Michaela Ochotská: „Takové těhotenství, jako mám já, bych přála každé ženě“

Michaelu Ochotskou jsem zastihla během focení pro jeden módní časopis. Byla jsem zvědavá, jaká Míša asi bude, a musím říct, že je opravdu sympatická, milá, krásná a očividně velmi šťastná, protože to štěstí z ní jen sršelo.

Míše se splnil sen a čeká se svým přítelem prvního potomka. To, že se na mateřství velmi těší, bylo jasné na první pohled. Stále se usmívala a něžně si hladila bříško, které sice ještě není úplně veliké, ale již je na ní těhotenství znát, tedy pokud se na ni člověk zaměří. :-) Když jsem začala přemýšlet nad naším rozhovorem, téma bylo jasné ihned…

sa

Míšo, jako nastávající mamince, jak se ti daří?
Daří se mi velice dobře, děkuji. Cítím se skvěle a takové těhotenství, jako mám já, bych přála každé ženě.

Takže nějaké ranní nevolnosti tě netrápí?
Už ne, byly na začátku, když jsem ještě nevěděla, že čekám miminko. Vždy jsem to sváděla na různě věci, špatné jídlo, nevyspalost... Nevolnosti nebyly až tak nápadné, tak mě ani nenapadlo spojit si to s těhotenstvím. Teď už je ale vše v pořádku.

Když jsi viděla těhotenský test, bylo to pro tebe překvapení? Bylo miminko plánované?
Miminko jsme s partnerem plánovali už asi rok, ale v dnešní době jsme rádi, že se nám to vůbec podařilo přirozenou cestou, i když za trošku delší dobu. Byli jsme překvapeni moc. Když jsem se dozvěděla od pana doktora, že jsem těhotná, byla jsem moc šťastná, partner taky.

Takže u vás žádné váhání neproběhlo, jako u některých párů, které jsou na vážkách?
Vůbec. My jsme to miminko měli opravdu vysněné, takže jsme byli oba rádi.

A už víš pohlaví miminka?
Ještě to nevíme…

A necháš si to říct?
Necháme si to zjistit určitě. Teď nás čeká s partnerem druhý screening, takže tam si to už necháme říct, abychom mohli začít nakupovat výbavičku a ladit vše do barev, a tak nějak už přemýšlet o jméně.

sad

Chtěla by si více holčičku, nebo chlapečka?
My máme na tohle s partnerem úplně stejný názor, nám je to jedno, hlavně ať je to zdravé.

Při výběru jména: budeš se držet českých jmen, nebo spíše zvolíš cizí jméno, tak jak je v poslední době v oblibě?
Tím, že s partnerem hodně cestujeme po celém světě, tak určitě budeme volit jméno takové, aby se vyslovilo lehce i v zahraničí, takže určitě nepřipadá v úvahu jméno jako Řehoř. :-) Ale zase nechceme úplně zahraniční jméno, protože přece jen bude vyrůstat v Čechách. Takže jméno budeme volit mezinárodní. Hlavně ho bude mít na celý život, tak budeme muset pořádně přemýšlet, abychom mu ten život nezkazili. :-)

Co porod? Bojíš se?
Nepřemýšlím nad tím. Mirek, můj porodník, říká, ať si to vizualizuji. Že to, co si člověk vysní a věří v to, se splní. Takže já doufám, že si kýchnu a mimino vyjede jako po másle. :-)

Chtěla bys více dětí?
Uvidíme, co s námi udělá to jedno, a pak se rozhodneme. :-) Já bych ale chtěla jako jedináček velkou rodinu, klidně i tři děti, ale ještě nevím, co to obnáší, takže uvidíme...

Já se tě zeptám, hodně se spekuluje, jestli fyzické tresty na dětech jsou dobré, či nikoliv. Já si pamatuji, že jsem úplně vzorné dítko nebyla a občas jsem dostala nějakou tu facku. Jak ty se k tomu stavíš?
Já byla hodné dítě, takže s tím zkušenost ze svého dětství nemám. Ale to se uvidí, až budu máma. Teď ti mužů říct cokoliv, ale v dané situaci se člověk stejně zachová jinak. Nicméně, nemám ráda žádné násilí ani fyzické tresty, ale dokážu pochopit, že občas nějaké mamince holt ruka ujede. Já doufám, že budeme mít hodné dítě po mně a nebude to rošťák po partnerovi. :-)

sad
Zdroj foto: https://www.facebook.com/michaela.ochotska

Zeptali jsme se vás, co by vás zajímalo o Míše, vybrala jsem dvě otázky, které jsem Míše položila. Jak na ně odpověděla, se můžete podívat níže.

Čtenářský dotaz: „Tak mě by zajímalo, kdo je, krom přítele Rosola, její nejoblíbenější tenista a koho naopak nemusí. A jestli sledovala v hledišti vítězství jejího partnera předminulý týden na turnaji ve Winston Salemu?“
Do Winston Salemu jsem neletěla, protože jsem měla důležitou prohlídku u lékaře, ale samozřejmě jsem finále sledovala v televizi. Létat mi zatím nezakázali, tak možná poletím kluky podpořit na Davis Cup. A kdo patří mezi mé oblíbené tenisty? Na prvním místě je to jednoznačně Lukáš, a pak mam rada Novaka Djokovice, Gaela Monfilse, Davida Ferrera, Grigora Dimitrova... Koho nemusím? Tak takový není. :-)

Čtenářský dotaz: „Mě by zajímalo, jestli chodí cvičit?“
Pravidelně navštěvuji Aquapalace Čestlice, kde se o mě výborně starají. Mám svého trenéra, který mi sestavuje speciální plán. Teď už ale chodím pouze na jógu a plavat.

Míše samozřejmě moc děkuji za příjemný rozhovor a přeji nejen jí, ale i miminku, ať jsou zdraví, šťastní a spokojení.

Čtěte také:

   
05.09.2014 - Rozhovory - autor: Markéta Škaldová

Komentáře:

 1. avatar
  [22] LudPa [*]

  tuhle slečnu jsem nemusela, ale podle odpovědí by to mohla být fajn ženská, takže ať vše dobře dopadne

  superkarma: 0 13.09.2014, 17:58:53
 2. avatar
  [21] peetrax [*]

  Karo Líná — #17 zase asi záleží na tom, jakými lidmi se obklopujeme a co v okolí vidíme. Jestli mladí berou manželství jako spotřební zboží, je to hlavně jejich smůla. Ale brát to šmahem, jako že chtějí vyměnit kus za kus... asi to bude mnohem složitější. Já mám v okolí hodně stabilních manželství (i nesezdaných vztahů), tak nemůžu posoudit. Soudě dle dnešní debaty tu můžeme určitě čekat v následujících dnech či týdnech článek na téma "svatba - ano, či ne?"... Sml57

  superkarma: 0 07.09.2014, 23:19:09
 3. avatar
  [20] peetrax [*]

  gerda — #16 myslím, že je důležité, když se dítě narodí do fungujícího vztahu a je o něj dobře postaráno - a že se vůbec v dnešní době narodí. To už byly miliony manželství, co si dva slibovali lásku na věčné časy - a pak šlus, z jakéhokoliv důvodu. Možná jsem ještě mladá Sml57 a naivní.

  superkarma: 0 07.09.2014, 23:14:39
 4. avatar
  [19] peetrax [*]

  OlgaMarie — #15 tak propagováno - záleží, co si kdo pustí k tělu. Já beru článek o výše zmíněné slečně jako informaci, kterou jedním okem přečtu a druhým vypustím, než že bych ji /nebo desítky jiných/ začala kopírovat, protože jsem to někde četla. Ale možná jsou i tací...?

  superkarma: 0 07.09.2014, 23:11:03
 5. [18] Karo Líná [*]

  Tady je ten článek, prvorozených dětí mimo manželství bylo 55 %.

  http://www.novinky.cz/domaci/331051-pocet-obyvatel-cr-poprve-po-deseti-letech-klesl.html

  superkarma: 0 07.09.2014, 15:13:02
 6. [17] Karo Líná [*]

  OlgaMarie — #15A tak ona už to v současnosti norma je, někde jsem nedávno četla, že se v poslední době narodilo víc dětí mimo manželství než v něm...... Taky mě to trochu zaráží, dítě je přece mnohem větší závazek a zodpovědnost než manželství. A stejně se toho lidi bojí míň než těch svateb Sml80 Asi je to hodně dáno i tím, že ze svateb nevyplývají skoro žádné výhody, spíš naopak. Zároveň s manželem se přebírají dluhy a tak dále, lidi z toho asi mají strach, a já se ani nedivím. Taky rozchodovost je čímdál vyšší, přijde mi, že dneska skoro každý mladý počítá s tím, že je to na pár let a pak čau, najde si mladší neokoukaný model. Vidí to tak u rodičů, všude kolem..... ty časté rozchody jsou taky norma, a kdo se má pak tahat po soudech a složitě vyřizovat rozvod, takhle oni to asi berou Sml80

  Na každý pád i já souhlasím s tím, že pokud se jedná o rodinu, je lepší, když jsou rodiče manželé Sml67

  1. na komentář reaguje peetrax — #21
  superkarma: 3 07.09.2014, 15:08:13
 7. avatar
  [16] gerda [*]

  peetrax — #14ano, v tom to je. Přitom - mám to tak v rodině. Dcera, jednou rozvedená, má další dítě za svobodna.Sml80 Syn se neoženil vůbec, žije ve volném vztahu. Já si myslím, že v jejich případě je to správné. Ale pořád si myslím, že manželský svazek by měl být normálnější než ta "psí knížka". Přece jenom ve mně zůstalo ono socialistické RODINA JE ZÁKLAD STÁTUSml30, a automaticky se předpokládalo, že jde o manžele s dětmi. Aspoň právně je to ošetřeno líp. Když chce teda někdo svazek až do smrti. V uměleckých kruzích, kde "kámen šuká cihlu", mají samozřejmě jiné představy o vztazích a jejich trvání.Sml52

  1. na komentář reaguje peetrax — #20
  superkarma: 2 07.09.2014, 07:19:00
 8. avatar
  [15] OlgaMarie [*]

  peetrax — #14 Mě to nepohoršuje, jen mám pocit, že je to propagováno jako norma.

  1. na komentář reaguje Karo Líná — #17
  2. na komentář reaguje peetrax — #19
  superkarma: 3 06.09.2014, 20:16:32
 9. avatar
  [14] peetrax [*]

  OlgaMarie — #12 trochu jsem se pozastavila nad těmi "nesezdanými páry". Jsou nějak méněcennější než ty sezdané? Třeba já na základě špatných zkušeností mám dost velký problém si jen představit, že bych jednou, byť jen teoreticky, mohla být vdaná. Takže bych se tím pádem neměla ani množit, abych nepohoršovala? Sml30

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #15
  2. na komentář reaguje gerda — #16
  superkarma: 1 06.09.2014, 13:33:24
 10. avatar
  [13] gerda [*]

  OlgaMarie — #12dneska je to "in"Sml57 Mně to taky dost vadí. Všecko na hlavu postavené. Napřed šest dětí, pak pompézní svatba. Po roce pompézní rozvodSml24...Sml80

  superkarma: 3 06.09.2014, 09:44:42
 11. avatar
  [12] OlgaMarie [*]

  Mě by zajímalo, proč se touto formou propaguje očekávání potomka nesezdaných párů?

  1. na komentář reaguje gerda — #13
  2. na komentář reaguje peetrax — #14
  superkarma: 3 06.09.2014, 07:45:29
 12. avatar
  [11] 38riki [*]

  Ja jim davam tak max. 5let....a ani to možná ne...

  superkarma: 1 05.09.2014, 23:02:13
 13. [10] PEPI11 [*]

  Zuza70 — #9Myslím, že to si myslí většina lidí. Já taky.

  superkarma: 0 05.09.2014, 18:39:48
 14. [9] Zuza70 [*]

  Já ji nemusím, u mě je to zlatokopka. Třeba ale taková není, je to jenom čistě můj názor na ní.Sml80

  1. na komentář reaguje PEPI11 — #10
  superkarma: 4 05.09.2014, 15:08:58
 15. [8] slávenka [*]

  tak Míšo hodně zdraví, štěstí a lásky, ať vše dobře dopadne a miminko Vám dělá jen samou radostSml67

  superkarma: 0 05.09.2014, 13:38:57
 16. [7] macamala [*]

  louskacek2 — #5 jo to me taky dostalo. "celebrity" ale casto rodi cisarem.

  superkarma: 0 05.09.2014, 09:33:08
 17. [6] Helena Svatková [*]

  Já jí nemusím.Sml16

  superkarma: 1 05.09.2014, 09:29:37
 18. avatar
  [5] louskacek2 [*]

  datura — #4 Me pobavilo to kychnuti...no jo no tak zkusit to muze az to na ni prijdeSml30Sml52.

  1. na komentář reaguje macamala — #7
  superkarma: 1 05.09.2014, 08:21:54
 19. avatar
  [4] datura [*]

  Pane bože, zas jedna těhule, která to musí prožívat veřejně, už se těším na fotky jejího nahého pupíku Sml80

  1. na komentář reaguje louskacek2 — #5
  superkarma: 4 05.09.2014, 08:04:50
 20. [3] manislava [*]

  a míše to přejuSml59

  superkarma: 0 05.09.2014, 01:08:48
 21. [2] manislava [*]

  také jsem měla pohodové těhotenstvíSml67

  superkarma: 1 05.09.2014, 01:08:21
 22. avatar
  [1] buldok [*]

  Míša je moc pěkná baba a sluší jí to moc s bříškem.

  superkarma: 0 05.09.2014, 00:32:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme