Nedávno jsem díky jedné kamarádce narazila na krásné náramky. Měla je na ruce a mně se moc líbily. Chvíli jsme se o nich bavily a já jsem se poté rozhodla oslovit výtvarnici, Michaelu Bartůňkovou, která je vyrábí. Propojila jsem se s ní přes její facebookové stránky a nechala jsem si udělat náramek, po kterém jsem toužila.

Díky našemu propojení vznikl i tento rozhovor, protože náramky, které Míša Bartůňková vyrábí, jsou opravdu pěkné. Když si je navrstvíte, vypadají na ruce skvěle. Tak jsem se s vámi chtěla o svou zkušenost podělit. Zeptala jsem se Míši na několik věcí.

náramky

Jaký je váš příběh, jak jste se k výrobě náramků dostala?
Jsem velká obdivovatelka zpěvačky Dary Rolins, již před třemi lety jsem si všimla, že Dara má ozdobená zápěstí několika druhy náramků, které se mi velmi líbily, tak jsem začala s pátrací akcí a narazila na značku Chan luu. 

Kdo je vaší inspirací a proč?
Mojí inspirací jsou moje věrné zákaznice, které si každý měsíc chodí pro alespoň jeden do své sbírky. Velmi mě těší, že se líbí, nosí, kombinují a střídají. Jinak cokoli, co tvořím, mám ve své hlavě, občas zavítám na stránku Chan luu, ale pouze pro inspiraci fotek.  

modsr

Vyrábíte „náramky, které mají duši“ – co si pod tím můžeme představit?
Představit si pod tím můžete cokoli, ale především je za tím velký kus práce, trpělivosti, fantazie, šikovnosti a každý náramek, který vznikne u nás, je pouze jeden. Každý je originál. Náramek je šitý celistvou nití, výroba 5 návinů tedy trvá cca 3 až 5 hodin a délka nitě je až 8 m.

náramkyS jakými materiály pracujete?
Používám hlavně kůži a jabloneckou bižuterii, snažím se podporovat  české firmy a jejich výrobky, občas přidáváme polodrahokamy, bižuterní řetízky, přívěsky zlaté, stříbrné nebo obyčejné. Před dvěma měsíci jsem dostala výzvu a obdržela objednávku pro paní, která je veganka, a vše „živé“ nechce na sobě ani v sobě. Vyrobila jsme jí tedy speciálně náramek do voskované šňůrky, a stal se tím pádem pro mě inspirací i na příští léto, kdy hodlám vytvořit kolekci do těchto šňůrek, aby se ženy a dívky mohly s nimi ozdobit i na koupalištích či u moře. 

Vyrábíte jen náramky?
Vyrábím náhrdelníky, náušnice, zimní háčkované a pletené sety, čepičky na jaro a podzim pro děti, brože atd. 

Jsou vaše šperky variabilní?
Jsou neuvěřitelné... nechci se vychloubat, ale našla jsem v nich takovou spoustu výhod, jako je právě variabilita s oblečením. Náramek si sedne jak k elegantnímu, tak i ke všednímu nebo sportovnímu oblečení. Je velmi lehký, a tím i příjemný na zápěstí, vhodný pro alergiky a jeho vrstvením (více náramků dohromady) vznikne báječná  kombinace, kterou si zamilujete.

modra

V poslední době je velmi oblíbené vrstvení šperků, dají se vaše šperky taky vrstvit?
Viz otázka před, ano, vrstvení náramků je právě alfou a omegou všeho, nemusíte ani brát ohled na zlato, stříbro, měď ... můžete vše „namotat“ dohromady a vznikne úžasná kombinace. 

Jaké kousky jsou pro vás nejcennější
Nejcennější jsou ty, které moji zákaznici neustále nosí, vidím je na nich. Nejcennější jsou i ty, co má na své ruce právě moje dcera, všichni ji v mateřské škole bezpečně poznají. :-)

modr

Jak se o vás vaše zákaznice dozví a kde si mohou náramky koupit? Vím, že máte malý obchůdek v Kuřimi u Brna…
Moje zákaznice mě najdou na facebooku na jméně Náramky MB a již brzy se mohou podívat na připravované webové stránky. Pokud je někdo z Brna jeho okolí, stačí dojet do Kuřimi na Náměstí 1. května 66 a navštívit můj malý, ale útulný obchůdek, kde si vybere každý. Také je možné náramky zakoupit v Tišnově, Boskovicích, Blansku a Brně v různých vlasových salonech, kavárně, posilovnách pro ženy a buticích s luxusním oblečením. Účastním se spousty sportovních akcí a maratonu, kde je více žen, aby se náramky dostaly více do světa. Před Vánocemi  navštěvuji o víkendech různé trhy a výstavy. Začátkem příštího roku bych chtěla uspořádat módní přehlídku v Kuřimi pro své zákazníky a přátele, je to ale spoustu práce, ale i zároveň velká výzva. Můj kuřimský obchod má  15. 11. 2014 výročí jeden rok , mám radost. Mám to zatím jako vedlejší činnost, jsem na mateřské dovolené. Zůstanu u něj, pokud se budou náramky těšit oblibě a zákaznice se budou navyšovat. 

náramky

V obchodě sama prodávám, ale vzhledem k tomu, že je čím dál více práce, mám na výpomoc kolegyni a kamarádku Simonu, která je velmi milá a vždy skvěle poradí, když se v obchodě nenacházím právě já.

Z čeho máte radost?
Z každého dne, kdy mi slouží zdraví. 

Chcete se pokochat? Pak se podívejte na FB stránky, a pokud budete chtít, přidejte si je do oblíbených, stejně, jako jsem to udělala já: www.facebook.com/naramkymb

Kdo je Michaela Bartůňková? Je z Kuřimi u Brna, je jí 32 let, je vdaná, má dvě malé děti, psa Jerryho (parson jack russel terier). Míša je vystudovaná stavařka, ale už na základní škole snila o tom, že chce být zlatnice. Bohužel tento obor nebyl tenkrát oblíbený, otvíral se v Brně jednou za 4 roky a Míša se netrefila rokem, tak si zvolila stavařinu. Žila 3 roky v Itálii kousek od Bologně, kde studovala a pracovala jako realitní makléřka.  Myslí si, že spoustu věcí, které se právě tam naučila, využívá dodnes ve svém podnikání. Ve svém volném čase se věnuje hot józe, jízdě na kole a miluje vaření. „Takže když se mi sejde volný večer, velmi ráda chystám pohoštění pro mé kamarády a známé. Náramkům a šperkům se věnuji skoro 4 roky a velmi mě to baví, uklidňuje a těší, když  vykouzlím úsměv na rtech svým zákaznicím,“ uzavírá náš rozhovor Míša.

bart

Reklama