.

Mezinárodního dne archeologie se můžete zúčastnit už zítra!

Novinky

Mezinárodního dne archeologie se můžete zúčastnit už zítra!

Pokud nemáte plány na zítřek, staňte se Indiana Jonesem! Třetí říjnovou sobotu se totiž každoročně napříč celým světem koná Mezinárodní den archeologie. Jaký program a aktivity si pro návštěvníky všeho věku a všech zájmů letos připravily české archeologické organizace?

Pro zájemce z řad široké veřejnosti se například poprvé otevřou prostory Archeologického ústavu AV ČR. Zájemci se mohou těšit na desítku stanovišť určených rodinám s dětmi, kde si budou moci mimo jiné (lukostřelba, hledání artefaktů, rekonstrukce keramiky) prohlédnout a sáhnout na originály archeologických nálezů, prozkoumat s tabletem nebo chytrým telefonem virtuální pravěké pohřby, či setkat se v rozšířené realitě s našimi dávnými předky.

Tak jako v minulém roce se mohou zájemci přihlásit na archeologem komentovanou prohlídku Sedleckého kláštera v Kutné Hoře, nově také na prohlídku po kulturní památce Vyšehrad. Navštívit můžete i výstavu „Archeologie a 2. světová válka“ v Oblastním muzeu Most.

V Českých Budějovicích vás po oba víkendové dny vždy ve 14 hodin provede archeolog z odborného pracoviště NPÚ po místech, kde probíhal archeologický výzkum. Dozvíte se, jak vypadá archeologická sonda, co vše předchází tomu, než se kopne do země. Jak se v sondě pracuje a jaký je výstup archeologického výzkumu.

Další místa, kde se můžete zúčastnit Mezinárodního dne archeologie, naleznete na mapě zde.

archeolog

Zdroj foto: Facebook Mezinárodní den archeologie

   
16.10.2015 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme