.

Mezinárodní výstavu bonsají si v trojské botanické zahradě můžete nově prohlédnout i v noci

Novinky

Mezinárodní výstavu bonsají si v trojské botanické zahradě můžete nově prohlédnout i v noci

Výstava bonsají se po roce vrací do trojské botanické zahrady, a to od 15. do 24. května. V Japonské zahradě budou k vidění zajímavé venkovní i bytové a sukulentní bonsaje. Nově se bude konat noční provázení výstavou, poprvé budou k vidění zavěšené mechové koule osázené květinami a díky naučné stezce se dozvíte, jak bonsaje pěstovat. O víkendech výstavu doplní bohatý doprovodný programem.

bons

„Pro zájemce je nově připraveno noční provázení výstavou, kdy bonsaje osvítí lucerničky. Věříme, že to bude v noční Japonské zahradě zážitek. O víkendech mohou návštěvníci v zahradě cvičit Taiji, skládat origami, naučit se tvarovat bonsaje nebo pozorovat čajový obřad. Dozvědí se také mnoho zajímavého při provázení výstavou průvodcem, a to nejen o bonsajích, ale také například o japonském meči“, říká ředitelka Botanické zahrady Praha Věra Bidlová.

bonsai

Výstava bonsají, která se každoročně v trojské botanické zahradě koná, bude letos nabitá zajímavostmi. I množství vystavovaných bonsají bude větší, než obvykle. „Letošní výstava je již 10. ročníkem. U příležitosti tohoto jubilea se jedná o zatím největší výstavu s tímto zaměřením, která se v botanické zahradě konala. Výstava je letos zvláštní i tím, že se jedná o mezinárodní výstavu. K vidění budou zajímavé exponáty nejen z Čech, ale i ze Slovenska, Polska a Maďarska. Na návštěvníky čeká naučná stezka, která nabídne jak krok za krokem pěstovat bonsaje od semen, řízků, sazenic, jak se o bonsaje starat, jak je tvarovat, co s nimi o dovolené nebo jak pro ně vybírat misky. Lidé mohou obdivovat i trávové bonsaje, které je možné udělat z běžných pokojových a venkovních rostlin,“ popisuje Petr Herynek, kurátor výstavy.

bonsaii

Součástí výstavy budou i autorské kameny suiseki Karla Šeráka doplněné pokojovými bonsajemi Václava Wiesnera, a to ve výstavním sále. Výstava bonsají se koná pod záštitou Velvyslanectví Japonska v České republice a ve spolupráci s Česko-japonskou společností.

Zdroj: tisková zpráva

   
18.05.2015 - Redakční novinky - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [4] ohnivazenaMagdalena [*]

  Pastva pro oči......nádherné.Sml59

  superkarma: 0 18.05.2015, 18:52:35
 2. [3] Rikina [*]

  Upřesnila bych to. Noční prohlídka je pouze v sobotu, tedy 16.5. a 23.5., musí se na to člověk dopředu objednat, a vstupné na noční prohlídku je 200,- Kč. Běžné denní vstupné 85,- Kč, takže bych řekla, že na noční prohlídce dost "rejžujou". Sml80

  superkarma: 0 18.05.2015, 17:41:00
 3. [2] kimil [*]

  vladka321 — #1Ani my se do Prahy v tomto termínu nedostaneme a moc rádi bychom výstavu viděliSml80

  superkarma: 0 18.05.2015, 15:24:41
 4. avatar
  [1] vladka321 [*]

  Škoda, že se nedostanu v tento čas do Prahy Sml15. Tato výstava by mne moc zajímala. Jak ve dne, tak se zajímavým osvětlením v noci. Bude to jistě nádherný zážitek Sml67

  1. na komentář reaguje kimil — #2
  superkarma: 0 18.05.2015, 12:21:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme