Novinky

Mezinárodní den mrkve má přivést děti k očním lékařům

Chodíte s dětmi na preventivní vyšetření očí? Možná i vy žijete v regionu, kde na něj pacienti musí čekat třeba i půl roku. Na příliš dlouhé objednací lhůty upozorňuje projekt MrkvoVize. Ten se vztahuje k zítřejšímu Mezinárodnímu dni mrkve a zapojit se můžete i vy.

kuklovaStačí nasadit si na oči plátky mrkve a fotku sdílet na Facebooku. Přesný návod a popis akce naleznete na stránce www.denmrkve.cz. Vyjádříte tím podporu nadačnímu fondu, který vznikl na podporu a připomenutí důležitosti preventivních vyšetření očí u dětí. Do výzvy se už zapojila i Michaela Kuklová.

Proč jsou nezbytné pravidelné návštěvy očního lékaře? Například s rizikem vzniku tupozrakosti se v České republice ročně rodí více než 7 tisíc dětí a postihuje přibližně 4% populace. „Důležité je začít s léčbou včas, ideálně v předškolním věku, dokud ještě není vývoj zrakového systému dokončen. V pozdějším věku není už léčba úspěšná,“ varuje Petra Teplanová, oční lékařka se specializací v oblasti léčby dětí z Dětského očního centra Kukátko.

mrkev

   
03.04.2015 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Komentáře:

  1. avatar
    [1] datura [*]

    Den mrkve mám pomalu každý den, jen ji mám nastrouhanou Sml30

    superkarma: 0 03.04.2015, 11:25:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme