K dnešnímu dni se váží ihned dva mezinárodní dny a to Mezinárodní den antikoncepce a Mezinárodní den bez aut. Určitě obě události mají něco do sebe. Přeci jen riziko užívání antikoncepce si mnohé ženy raději nepřipouštějí. Mezinárodní den bez aut zase poukazuje na jiné alternativy dopravy, hlavně ty ekologičtější.

Mezinárodní den antikoncepce má zvýšit znalost různých variant antikoncepce, poukázat na nebezpečí spojené s nechráněným sexem jako je přenos pohlavních nemocí či ochranu před nechtěným těhotenstvím.

Mezinárodní den bez aut spadá pod Evropský týden mobility, který odstartoval již 16. září. Dnešní den bychom si měli uvědomit dopad na životní prostředí právě z výfukových plynů automobilů.
Osobně si teda bez auta absolutně život představit neumím. Možná je to i tím, že bydlím za Prahou a každý den dojíždím, ale spíše auto pro mě představuje jisté pohodlí a nezávislost. Kdykoliv chci, sednu do auta a jedu, nemusím čekat, než pojede autobus, 5x přestupovat, atd.

K tomuto tématu se velmi hodí video, na kterém jsou zachyceny opravdu neskutečné řidičky, které by auto měly raději nechat zaparkované v garáži a to nejen v tento den.

Reklama