Milé ženy-in, na oživení dnešního tématu tu pro vás mám několik skotských anekdot. Pokud by mezi vámi byla náhodou nějaká se skotskými předky, tak se omlouvám! :-)

Rozhořčený Skot píše do redakce jednoho časopisu: „Pokud nepřestanete psát ty hloupé vtipy o Skotech, přestanu si váš časopis půjčovat!"

Skotští manželé vyjdou z restaurace: Přiznej se. Že tys dal tomu číšníkovi zpropitné?" Nedal." Tak proč se tak smál?" Já jsem ho polechtal prstem na dlani!"

Skot s dětmi si v neděli vyrazí na výlet na letiště. Ukazuje jim letadýlka a najednou si všimne nápisu: Vyhlídkové lety pro rodiny s dětmi za výhodnou cenu - 100 dolarů na hodinu. Děti strašně škemrají, tak jde Skot za pilotem a snaží se ho ukecat na slevu. Ok, tak se vsadíme," na to pilot. Když vydržíte celý let ani neceknout, budete to mít zadarmo." Skot jde za dětmi, vysvětlí jim co a jak a už letí. Pilot se zlomyslně uchechtne a hodí tam otočku. Ticho, nikdo ani nedutá. Tak pilot přidá trojitý vrut. Ticho. Pilot, celý zuřivý, začne lítat po nebi, padá volným pádem, na poslední chvíli to vybere a udělá šílený vrut, ale pořád je ticho, nikdo ani nešpitne. Tak přistanou a pilot uznale praví: Teda chlape, klobouk dolů, jste kabrňák. Máte to grátis. Ale stejně pořád nechápu, jak jste to vydržel?" No, popravdě, bylo to těžké. Zvlášť v jednu chvíli, když vypadly děti..."

Dva skotští pánové sedí v kavárně, u vedlejšího stolku sedí dvě dámy a popíjejí kafíčko s likérem.
Tak co, pozveme je k našemu stolu?"
Já bych ještě počkal. Zrovna budou platit!"

Přijede Skot do Londýna a hned do nevěstince. Recepční se ptá, kterou kategorii si vybere: V prvním patře je plný komfort, cena 400 liber, ve druhém patře je to bez přepychu, ale se vším všudy za 300 liber. Ve třetím za 200 liber bez občerstvení, ve čtvrtém jen na hodinu za 100 liber, v pátém je to zdarma..." Skot letí do pátého patra, tam plno kabinek, ale baba žádná. Utíká dolů a stěžuje si recepčnímu, že tam nejsou ženské a ten povídá: Vždyť vy jste mne nenechal domluvit. V pátém je to zdarma, tam je samoobsluha."

Skot posílá blahopřání následujícího znění: Veselé Vánoce a šťastný nový rok v letech 2005 až 2015 vám přeje Patrick Mc Artur."

Ve skotské rodině: Tati, ten čaj je už úplně vyvařenej." Kluku jeden rozmazlenej! Děda si z toho sáčku vařil čaj, já jsem si z toho sáčku vařil čaj, a mladému pánovi se najednou zdá vyvařenej?!"

Skot potká na ulici přítele: Na radu svého lékaře držím dietu. Obědvám odpoledne a už nevečeřím."
A dodržuješ to vždycky?" zajímá se přítel.
Ano, vždycky."
Tak víš co? Zvu Tě dneska na večeři."

Skot si večer doma čte a každou chvíli zhasne, aby za okamžik rozsvítil.
Přítel se ho ptá: Proč to děláš?"
Na obracení stránek přece nemusím vidět."

Reklama