Bulvár

Mezery zaplňte pomocí čtenářek

Citycat k nám chodí dva roky a příliš často nepřispívá. Dnes však jde se svými názory „na trh“. Jsme rádi, že jsme součástí jejího života.

Jako Jezinka strčím dva prsty do otevřených dveří a můj názor je:

1) Interaktivita - dobrá věc - pokud mají redaktoři čas věnovat se diskuzím pod svými články, a tím se odlišujete od jiných internetových médií - možná by stálo za to, z vaší strany věnovat této činnosti třeba hodinu/dvě pravidelně ve stejném čase.

2) Témata - je NA VÁS, abyste určovali směr tohoto magazínu a měli takový okruh spolupracovníků, kteří se v jednotlivých oblastech života dobře orientují a dokáží svými postřehy a názory zaujmout. Tady nemohu nezmínit Míšu Kudláčkovou, která podle mého názoru poctivě nosila svou kůži na trh nejen v oblasti „čarodějnictví“. Stejně na mne působila svojí milou praštěností i Eva Soukupová. Ať po nich přijde kdokoliv, bude poměřován s oběma jmenovanými.

Témata ať jsou „babská“, ale mohla by se občas dotýkat i politického dění, nevidím důvod, proč závažná témata nechávat jen na „tradičních denících“. Jistě, může to vést ke kontroverzním diskuzím, ale ošetřit korektnost není technicky problém.

Rozhovory s celebritami jsou tahounem nejednoho časopisu. Existují však „neznámí“ lidé z oblastí vědy, výzkumu, umění, atd. a mohou být příkladem pro ostatní. Tady vidím mezeru, kterou byste mohli zaplnit (i s pomocí čtenářek).

3) Pište dál pro všechny věkové skupiny, protože být ženou-in je celoživotní práce.

Nedopouštějte situace, kdy se vaše vnitřní problémy (a která redakce je nemá!) stanou diskusním tématem. Tady je právě interaktivita vaším zranitelným místem. Výměna redaktora, s nímž čtenářky často komunikují, může znamenat jejich rozčarování, popřípadě odliv. A přitom stačí oznámení, že ten a ten volí jinou pracovní cestu.

Vaší čtenářkou jsem cca 2 roky, nemám potřebu všechno komentovat ani soutěžit, neznám vaši desetiletou historii a nebýt mého kamaráda, asi bych vás neobjevila. Nicméně stali jste se součástí mého života, někdy inspirací a věřím, že jí budete i nadále.

Hezký den přeje

CityCat


 

Milá CityCat, děkuji za váš názor.

K bodu 1 – není to reálné, nucená komunikace jek ničemu, a redaktorky a redaktoři jsou tu od toho, aby sháněli informace, chodili na rozhovory, prostě aby psali články. Diskutovat mohou ve svém volném čase. Nebo když je k tomu daný důvod pod článkem.

2. témata – Tam s vámi souhlasím prakticky beze zbytku. Snažíme se o to. Problémem je, že témata „závažnějšího“ charakteru mají ze strany čtenářek slabší odezvu. Ale ani tak se jim nevyhýbáme.

A k bodu 3 vám mohu slíbit, že v tom, co děláme, budeme pokračovat jak nejlépe budeme umět, a věříme, že alespoň část z vás pobavíme, potěšíme, uspokojíme váš hlad po informacích a zajímavých lidech. Můžete nám v tom velmi pomoct tím, že nám o zajímavých lidech a událostech dáte vědět.

Dnes je tématem dne náš magazín. Pište nám, co vám dal i vzal. Co se vám na něm líbí a co nelíbí. Vše směřujte na mail:

redakce@zena-in.cz

Téma však kolem 16. hodiny skončí. Máte tedy poslední možnost… Ale pokud nám pošlete svůj názor večer, možná se k němu zítra ještě vrátíme...

   
10.05.2011 - Blog redakce - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [12] monkee [*]

  krokodylice — #7 aninas — #8 Suzanne — #10 Úterní denní téma mám příležitost "prolítnout" až dnes, dámy mluvíte mi ze srdce, líp bych to neformulovala. Nulové reakce redaktorů v diskuzích pod články jsou deprimující (zvlášť, když jsou přímo vybízeni, aby se vyjádřili)a čím dál častěji mám pocit, že jsme jen "materiál", kterému se dodává denní porce článků (a jedno téma k vyjádření se jako bonus). Právě ty komunikativní redaktorky tuto bariéru úspěšně dokázaly prolomit a nebylo to jen u Míšiných čarodějných témat.

  K bodu 1 - nucená komunikace vyžadována nebývá, obvykle se z článku vynoří otázky a jsme ženy zvídavé a zvyklé se ptát. A čekáme i odpověď. Nebo ten magazín tu není pro nás? Každý redaktor edituje v průměru cca 1x týdně a diskuze stejně sleduje. Ti ostatní mívají ve vydání jen 1-2 příspěvky, které jim tak moc času neukrojí, když si vzniklá debata vyžádá jejich reakci. Nebývá to pravidlem, spíš si tam občas přihřeje svou polívčičku Lukáš, čertík z krabičky.

  superkarma: 0 13.05.2011, 23:07:06
 2. avatar
  [11] aninas [*]

  Suzanne — #10 no, a treba i nezvyknou. Budou kaslat na cely magazin a clanky, zavrou se do svych komurek s lidma, se kterymi je to bavi a smitec Sml68Sml80

  superkarma: 0 12.05.2011, 03:43:29
 3. avatar
  [10] Suzanne [*]

  aninas — #9 aninas — #8 ano, to je ono. V době, kdy ještě nikdo netušil, co to je blog, na z-in už to v podstatě probíhalo. Redaktorky a čtenářky, to byl jeden provázaný organismus. Ano, Radku, tím, že se tu tu "standardizovalo", ztratilo to originalitu a šmrnc. Ať už se jedná o vzhled, témata či komunikaci. Bohužel mám pocit, že ať tu napíšem cokoli, šéfredaktor jen učinil psychologický krok "dám jim prostor, ať si zařvou" a stejně si z toho nic nevezme. Nu což, všechno přežijem. A z-in možná přežije taky, čtenářky jsou v podstatě konzervativní, nakouknou sem, i když se jim tu nebude líbit, protože tady mají své známé, a nakonec si zvyknou. A to byl cíl, že, Radku?

  1. na komentář reaguje aninas — #11
  2. na komentář reaguje monkee — #12
  superkarma: 0 11.05.2011, 09:08:07
 4. avatar
  [9] aninas [*]

  A v tom bych take videla jedinecnost magazinu z-i - ten kontakt s redaktorem a ctenarkami.

  A ne jenom stroze napsat clanek, mrsknout sem. Ne kazdy redaktor dokaze navazat kontakt. Kazdy je dobry na neco jineho, je potreba i se zamestnanci jednat flexibilne a z kazdeho ziskat to maximum, ktere muze magazinu dat. Ale to nejde pri tom tvem studenem pristupu.

  Obmenujete osazenstvo z duvodu posunu magazinu dal, redaktori jsou "vyhoreli", musi nastoupit dalsi, novy vitr ....atd., atd.

  A co TY? TY za ta leta nejsi "vyhorelej"? Nepotreboval bys Z GRUNTU zmenit mysleni? Treba uz ani nevnimas, ze nekde delas chybu, vidis ji v druhych, ze nedodrzuji, cos naridil. Nejsou nektera tva narizeni zastarala?Sml80

  1. na komentář reaguje Suzanne — #10
  superkarma: 0 10.05.2011, 20:30:20
 5. avatar
  [8] aninas [*]

  Radek Kříž — #6

  Nemají zakázáno se vyjadřovat pod články. Ale, oni to co vám chtějí napsat, mají dostat do toho článku a ne do diskuse.

  Co je na tom špatně?

  ---------------------------------------------------

  Radku, tak jak jsi to napsal, tak je to cele spatne. Mel bys prehodnotit svuj pristup.

  A nezlob se na me, ale je to pristup muze, ktery ani za mak nerozumi zenam.

  Nejde vsechno vyjadrit v clanku a redaktor/ka ma psat tak, aby byl prostor na dotazy, aby ctenarky samy reagovaly na ruzne podnety z clanku. A k tomu je -ne-li nutna, tak urcite dulezita - komunikace!

  Komunikace redaktora clanku se ctenarkami.

  a tady je na to tva naprosto studena odpoved:

  my zaměstnáváme redaktory - lidi co mají v náplni práce psát články, dělat rozhovory a reportáže.

  Je nanejvys patrne, ze tady by se melo neco zmenit! Zmenit pristup, ale z vasi strany.

  Ty mas jasno, ze redaktor my mel psat clanky, delat rozhovory a reportaze. Je to takove hodne studene a neosobni. To, co se stalo s pristupem Misi ke ctenarkam a naopak se snazim brat z nadhledu.

  Zeny si rady povidaji a zeny taky musi k nekomu pojmout duveru, prijmout ho za "sveho". Ne s kazdym redaktorem jde navazat komunikace takova, jak se to povedlo Mise.

  A to je to, co TAHLO! Mluvit s ni, ptat se ji a dosta odpoved.

  Redakce mela zaznamenat - Aha, tady se neco deje, tohle zeny zajima, tak jim to doprejeme a naopak rozsirime a umoznime jednotlivym redaktorum [nejenom Misa si ziskala lidi, ale naslo by se jich nekolik, i kdyz Misa vede!] , aby mohli komunikovat se ctenarkami. Vyhradi se nejaka prijatelna doba, ktera by byla akceptovatelna jak ctenarkami, tak redaktorem a hotovo. Proste pruzne reagovat na to, co se zada zvenci a ne tvrde zevnitr stat na svem - redaktor ma psat, delat rozhovory a reportaze a TECKA!

  Cerpam z ruznych reakci pod ruznymi clanky a vychazi mi z toho, ze Misa mela byt redaktorkou, ktera ne ze by nemohla, ale primo by mela v naplni prace diskutovat se ctenarkami. Podle tematu, podle zajmu.

  To sem lakalo a tahlo ostatni ctenarky, takove jakesi rodinne zazemi, pocit spjatosti s autorem clanku, duvera v nej a pohoda kterou u toho nachazely.

  Jak pise krokodylice - ZPETNA VAZBA!

  Cela tvoje odpoved Kaylie je stroha a neskutecne studenaSml68

  Ale je to tvoje predstava, jako predstava zamestnavatele. Predstava ctenarek je jina. Chtely tu zpetnou vazbu na redaktora, ktereho si samy vybraly a oblibily.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #10
  2. na komentář reaguje monkee — #12
  superkarma: 0 10.05.2011, 20:13:47
 6. avatar
  [7] krokodylice [*]

  Radek Kříž — #6 Nám tady nejde o prázdné tlachání, ale zpětná vazba může být pro nás i pro Vás někdy obohacením. Měla jsem vždycky dojem, že nejde jen o komerční záležitost, ale že mezi redakcí a čtenářskou obcí je jakési partnerství. Pletu se?

  1. na komentář reaguje monkee — #12
  superkarma: 0 10.05.2011, 16:50:58
 7. avatar
  [6] Radek Kříž [*]

  Kaylie — #5 my si nerozumíme v principu. my zaměstnáváme redaktory - lidi co mají v náplni práce psát články, dělat rozhovory a reportáže. To by mělo vyplňovat jejich pracovní dobu.

  Pokud bych zaměstnával blogery pak od nich budu vyžadovat diskuse se čtenářkami.

  Nemají zakázáno se vyjadřovat pod články. Ale, oni to co vám chtějí napsat, mají dostat do toho článku a ne do diskuse.

  Co je na tom špatně?

  1. na komentář reaguje krokodylice — #7
  2. na komentář reaguje aninas — #8
  superkarma: 0 10.05.2011, 16:33:09
 8. avatar
  [5] Kaylie [*]

  Ano, je to tak. Nepůsobí zrovna pozitivně nezájem redaktora, který zadá téma a dělejte si báby pod ním co chcete, ve čtyři jednu vylovím a pošlu ji "zaslouženou" odměnu a mám vystaráno. Hmmm..

  Kdepak, celý život pracuji s lidmi a každý je jiný, ke každému ale vede cestička, někdy je těžké ji najít, někdy to jde samo.

  Když se lidé chtějí domluvit, tady je to ještě horší - virtuálně, bývá někdy něco špatně pochopeno, tak se domluví. Výhoda je, že si tu nemůžem nafackovat, protože mám neblahý pocit, že by už někdo inzultován  byl. Třeba i  já.

  Já se sem taky chodila zasmát, něco napsat, pobavit a baba čarodějná jsem taky. Právě to široké spektrum, které uvadá, se mi líbilo. A zájem redaktora o názory čtenářů je chvályhodný, to slyším poprvé, že se to někomu nelíbí. Přece mne musí reakce zajímat!

  Ten článek je hodně pravdivý. Že je na světě samý děs a hrůza, to víme všichni a tak se sem člověk chodil odreagovat, nikoliv přít.

  A myslím, že tato interní kauza měla asi proběhnout jiným způsobem, vyvolala spoustu nevole zbytečně.

  1. na komentář reaguje Radek Kříž — #6
  superkarma: 0 10.05.2011, 16:00:00
 9. [4] CityCat [*]

  Hanice — #2 ...víte, já řeším pro mě nezajímavá témata tak, že je nečtu a nereaguju na ně. Činím tak právě proto, že jiné lidi zajímat mohou.

  superkarma: 0 10.05.2011, 15:54:50
 10. [3] CityCat [*]

  Klára Milošová — #1 ... no jo... já nejsem úplně "in" co se týká místního dění, takže jsem jen reagovala na to, co mi včera a dnes padlo do oka. Ze své zkušenosti vím, že všichni jsme nahraditelní a to poznání může i bolet. Existuje marketingové zaklínadlo "změna je příležitost". Tak ať je to změna/příležitost dobrá, když už k ní došlo.

  superkarma: 1 10.05.2011, 15:53:15
 11. avatar
  [2] Hanice [*]

  Já chodím na Ženu-in se pobavit a rozptýlit, vážná témata mě provázejí každý den a rozhodně o ně nemám zájem na tomto webu. Je to možná přízemní, o to pravdivější.

  1. na komentář reaguje CityCat — #4
  superkarma: 0 10.05.2011, 15:36:58
 12. avatar
  [1] Klára Wimmerová [*]

  Já bych s dovolením jen reagovala na odstavec: „Nedopouštějte situace, kdy se vaše vnitřní problémy (a která redakce je

  nemá!) stanou diskusním tématem. Tady je právě interaktivita vaším

  zranitelným místem. Výměna redaktora, s nímž čtenářky často komunikují,

  může znamenat jejich rozčarování, popřípadě odliv. A přitom stačí

  oznámení, že ten a ten volí jinou pracovní cestu.“

  Bohužel, Citycat, než stihl Radek Kříž jako šéfredaktor cokoli "oficiálně" oznámit, Míša tento fakt sdělovala čtenářkám "jinou cestou" i se svojí verzí vysvětlení, kdy a jak k věci došlo, a spustilo se, co se spustilo. Sml15

  1. na komentář reaguje CityCat — #3
  superkarma: 0 10.05.2011, 15:29:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme