Bulvár

Metal jsem nemohla vydržet

Dobré ráno!

K dnešnímu tématu bych ráda napsala pár řádek i já. Hudba je pro mne totiž velice důležitá a do CD „vrážím" docela dost peněz. Ano, čtete dobře, jsem tak staromódní nebo naivní a kupuju si skoro výhradně originálky". Vedu k tomu i děti, i když ty už klasická cédéčka moc nepoužívají a tu svoji muziku si stahují rovnou z počítače do MP3.

S tím, že některá hudba může člověka postavit na nohy a jiná zase naopak, na sto procent souhlasím. Když měl syn období, kdy poslouchal tvrdý metal, takovou tu hodně naštvanou" hudbu, úplně jsem cítila, jak mě to zaplavuje negativní energií. Byly chvíle, kdy už jsem to nemohla vydržet, chytila jsem si oběma rukama hlavu a šla ho požádat, ať to vypne. A nebylo to tím, že by se mi to jen" nelíbilo (i když to taky), ale vážně mi z toho bylo divně. Na druhou stranu mám skladby, které si pouštím, když jsem hodně unavená nebo mě bolí hlava - zaručeně funguje třeba Čtvero ročních dob od Vivaldiho nebo Enya.

K asijské nebo africké hudbě jsem zatím vztah nenašla, ale myslím, že i ta evropská může působit terapeuticky. Možná ještě víc. I odborníci přes výživu přece doporučují jíst ovoce, které se urodilo v našich krajích, protože je na ně náš organismus adaptovaný. S hudbou to může být podobné, nemyslíte?

Ivana D.


Tak to opravdu nevím, jestli je možné srovnávat jablka s hruškami - tedy vlastně písničky s hruškami. :-))) Rozhodně si ale nemyslím, že bychom měli čekat spásu jen od exotických nástrojů a rytmů z dalekých krajin. Díky přírodě za Vivaldiho - a vám za příspěvek.
   
19.03.2007 - Kultura - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Marie Lenová [*]

  Od té doby, co jsem starému koupila kvalitní sluchátka, už ho ani hlasité poslouchání nebaví, takže mě neotravuje :-). Na Vánoce mu koupím pár metalových triček a bude snad klid úplně.

  superkarma: 0 23.12.2011, 10:07:14
 2. avatar
  [5] barkl2 [*]

  já to mám naopak, metal ve mě probouzí dobrou náladu,a Enya leda kdyby někdo umřel...

  superkarma: 0 19.03.2007, 21:14:00
 3. avatar
  [4] Meander [*]

  Kdyby mi někdo pouštěl Enyu a já nemohla utéct dveřmi, možná bych i vyskočila z okna. Nežertuju.
  Ale klidně jsem přežila C.O.C. a podobná zvěrstva.

  superkarma: 0 19.03.2007, 16:44:20
 4. avatar
  [3] Stonožka1 [*]

  Metal můžu, doom, speed, trasch, podle nálady. Ale klidně si poslechnu cokoliv, podle nálady a místa. Nemusím pop music, to už radši lidovky.

  superkarma: 0 19.03.2007, 16:10:19
 5. avatar
  [2] Amálie [*]

  Vivaldi, Čtvero ročních dob konkrétně, je jedním z mých stálic.

  superkarma: 0 19.03.2007, 11:00:06
 6. avatar
  [1] erKa [*]

  "naštvaná" hudba

  superkarma: 0 19.03.2007, 10:48:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme