Téma dne dnes zní: Vaše kulturní tipy. Následující tip přišel na redakční e-mailovou adresu od čtenářky Mio. Zajděte si také na představení do jejího oblíbeného divadla v moravské metropoli...

Chodíte ráda do divadla? Pokud ano, neopomeňte navštívit Městské divadlo Brno. Kulturní tip zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Mio.


V pátek redakce „lákala" čtenářky ž-in do centra Brna na nové "skvosty" v podobě falických a jiných soch (pozn. red.: Brno se mění: Penis, Exekutor a Žárovky).

Já tedy napojím a pokud chcete při návštěvě Brna zapomenout na tyto architektonické jizvy na tváři našeho krásného města :-)) prolijte hrdlo pohárkem nějakého dobrého vína (ať se organismus trochu vzpamatuje) a vyražte za mnohem příjemnějším zážitkem:

Stačí říct - Městské divadlo Brno - a zasvěcení už vědí, že v naší moravské metropoli patří tohle divadlo mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější (sice taky mezi nejdražší, ale za kvalitu se platí). Špičková činoherní i muzikálová scéna. O její úspěšnosti mluví téměř permanentní vyprodanost představení a také to, že herci tohoto souboru celkem pravidelně přebírají za svůj výkon prestižní Cenu Thálie.

Vzhledem k mé lásce k hudbě je mi bližší muzikálová scéna. Díky mé rodině a přátelům, kteří vědí, že největší radost budu mít, když mě obdarují docela malou obálkou s docela malými vstupenkami, jsem v tomto divadle sice ne pečená ani vařená, ale určitě je to moje nejčastěji navštěvované místo, co se týče kultury.

Mezi mé nejoblíbenější kusy patří asi Jesus Christ Superstar. Když Ježíš, tedy jeho představitel Dušan Vitázek zpívá "V zahradě Getsemanské", skoro zapomínám dýchat.. Divadlo má tohle extra dílo opět zařazeno v programu, představení bývají ale hodně brzy vyprodaná, takže se vyplatí hlídat jejich program a včas zarezervovat.

Jako další mám v oblíbených zahrnuto: West Side Story, Vlasy (Hair), My Fair Lady ze Zelňáku (Líza Ďulínková se zde učí správné mluvě - z hantecu na spisovnou češtinu), stejně jako Koločava, Cikáni jdou do nebe, Babylon nebo Sněhurka a 7 trpaslíků (na tohle jsme původně šli hlavně jako doprovod naší tehdy 4leté dcery, ale nakonec jsme si utírali víc slz od smíchu než ona od pláče - sedět v 1. řadě - hned u zlé čarodějnice není lákavé pro každou věkovou kategorii)

V současné době se v programové nabídce objevilo nové lákadlo s názvem "Marry Poppins" - pokud jste (stejně jako já) milovníky knížky o této originální vychovatelce, potom můžete mít jeden vánoční dárek pro své děti či jiné blízké vyřešen.

Internetové stránky divadla, kde je uveden podrobný program, popis jednotlivých představení atd.: www.mdb.cz

Vaše,
Mio

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vaše kulturní tipy!

Pozvěte ostatní čtenářky na kulturu!

Viděla jste poslední dobou nějaké zajímavé divadelní představení? Shlédla jste v kině skvělý film? Dočetla úžasnou knihu? Navštívila kvalitní koncert? Balet, operu, muzikál... Pokud ano, podělte se o svůj zážitek s ostatními čtenářkami: Napište svou vlastní krátkou recenzi vašeho kulturního zážitku a upozorněte tak své souputnice magazínem Žena-in.cz na kulturní dění ve vašem regionu či na dobrou knihu! Vaše recenze nechť je dlouhá alespoň jako tento odstavec textu. Získat za ni můžete zajímavou knihu z Knižního klubu: John Curran - Utajené zápisky Agathy Christie a dále originální učební hru Síly přírody od firmy ITE media. Své kulturní tipy posílejte v rámci dnešního tématu na e-mailovou adresu redakce níže...

utajene

Reklama