Domácnost

Město radí rodičům s umístěním dětí do školky


Vybrat správnou školku pomůže rodičům nový internetový portál www.jakdoskolky.cz, který spustila radnice Prahy 6.

Zápisy do mateřských škol začínají v letošním roce 31. března a 1. dubna. V tomto termínu si rodiče vyzvednou přihlášky, na jejichž odevzdání mají 14 dní. Pomoc při výběru školky pro dítě, orientaci v předpisech nejen o přijímacím řízení nabídne rodičům internetová stránka Prahy 6. „Naší snahou bylo vytvořit přehledný, ucelený a systematický mechanismus, ve kterém by se rodiče snadno orientovali a dozvěděli se vše podstatné, co potřebují," řekl radní Ondřej Balatka.

Nový portál obsahuje kompletní informace o rodičovské péči, zejména kontakty, adresy, odkazy na webové stránky a představuje jednotlivé školky včetně jejich hodnocení.

Na stránkách rodiče také naleznou kontakty nejen na obecní, ale i soukromé školky, na mateřská centra, logopedické a pedagogické poradny, přehled dětských hřišť nebo zákony a předpisy vztahující se k rodičovství. „Pravidelně se na stránkách budou objevovat aktuality z dění v jednotlivých školkách, brzy spustíme také diskusi, kde si budou moci rodiče vyměňovat svoje zkušenosti a radit si," doplnil radní.

Přivítali byste něco podobného i v ostatních městech a městských částech?

   
03.03.2009 - Dům a byt - autor: Pavel Miškovský

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Louisa [*]

  Asi je to jen pro ty, co jsou z vělkých měst. U nás je školka jedna, takže problém s výběrem odpadá. Chodily tam obě moje děti, a byla jsem spokojená.

  superkarma: 0 03.03.2009, 13:43:22
 2. [1] Blackberry [*]

  Určitě bych podobný portál přivítala. Jsem z Hradce Králové a letos nás také čeká zápis do MŠ.

  superkarma: 0 03.03.2009, 13:34:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme