Bulvár

Messalina hledá pána

Messalina se ke mně dostala tak, že jsem na dotaz "Chceš kočku?" a upřesnění "Je milá a moc hezká" naivně odpověděla "Tak jo".

Messalina krásná opravdu je, je neobvykle zbarvená - bílá s úžasnou whiskas kresbou a žhnoucíma očima - ale milá? No, to nebyl úplně přesný popis její povahy, nejspíš se naštvala, že po odchytu seděla skoro celý den v přenosce, než bylo možné ji dát do depozita, ale její naštvání vypuštěním do volného prostoru neskončilo. Byla vzteklá, sekala packama, vrčela, chvílemi bylo o strach kolem ní projít. Messinka totiž upřímně nenávidí kočky - jakmile je spatří, výhružně a posléze velmi vztekle mručí.

Vzhledem k její "milé" povaze, jsem Messalinu usadila do zavřené chodby, ve zbytku bytu byly tou dobou čtyři kočky (teď už osm), a mě nebavilo poslouchat její neustálé mručení a bát se, jestli to neskončí rvačkou. Ke mně se Messalina na začátku chovala nevypočitatelně - buď mě v chodbě pozorovala z boudičky a když jsem se na její vkus přiblížila moc blízko, mručela, nebo mě naopak vítala, otírala se o zeď, dveře, mně o nohy, dokonce se nechala jednou dvakrát pohladit, ale pak se otočila, zasyčela a sekla drápkama… byla naprosto nevyzpytatelná.

Po třech dnech v chodbě se Messie osmělila a začala vartovat u vchodových dveří, takže kdykoli jsem šla ven nebo dovnitř, musela jsem nějakým způsobem zakrýt prostor, kudy by mohla utéci, což nesla velice nelibě a zakrývací předmět (většinou bundu) se snažila za vzteklého syčení rozdrápat. Kdyby utekla, bylo by to dost nepříjemné, protože najít ji v osmipatrovém paneláku by nebyl zrovna med, a to nemluvím o jejím chycení, které by se bez krveprolití (pochopitelně na mé straně) neobešlo. Messalina tedy putovala do voliéry, aby se zabránilo jejímu útěku a také, aby mohla z bezpečného místa pozorovat ostatní kočky a zvykat si na ně.

Ve voliéře se Messie trochu zklidnila, ze začátku na kočky syčela pořád stejně, po pár dnech se to trochu zlepšilo, dokonce se tu a tam nechala chviličku hladit skrz mříže, ale musela jsem pořád dávat pozor, protože se většinou po chvilce ohnala drápama a sekla.

Rozhodla jsem se zjistit, jestli je vzteklá jen kvůli kočkám nebo všeobecně, a vypustila jsem ji do ložnice, kam ostatní kočky nesměji, takže tam je sama. Kočky vidí jen přes okno, což sice komentuje, někdy mručí i u dveří, za kterými tuší kočky, ale bez trvalého kontaktu s kočkami se výrazně uklidnila a dělá pokroky každý den. V noci Messie spí vedle na posteli nebo ve svém pelíšku, ráno se vždycky přijde pomazlit ke mně do postele a dokonce u toho přede. Když za ní přijdu do pokoje, vstane, protáhne se a důstojně si přijde pro pohlazení - je to dáma, tak přece nebude pobíhat jako nějaké malé kotě :), když má dobrou náladu, tak se nechá i chovat, ducá hlavičkou a vrní mi do ucha. Kdykoli se v noci probudím, Messinka vstane z pelíšku a přijde zjistit, jestli by nebylo nějaké to drbání. Včera si dokonce nechala téměř dobrovolně ostříhat drápky na celé jedné tlapce :)

Největší pokrok vidím v tom, že když ji hlazení přestává bavit, nechá to na sobě včas znát, ať už klopením uší, pomrskáváním ocásku nebo někdy i nespokojeným mňouknutím. Je to chytrá kočka a dobře ví, že když se na mě bude ošklivě dívat, tak se pohlazení nedočká, a protože drbání zádíček a za ouškama miluje, poslední dobou její náladovost znatelně ustupuje. Je to můj miláček a moc doufám, že se mi pro ni podaří najít někoho, kdo si ji zamiluje stejně jako já a odpustí jí občasné prohřešky vůči dobrému chování :)

Messie bude moci být umístěna pouze do bytu, a to k lidem, kteří nemají jinou kočku, raději ani psa, a kteří budou respektovat její náladovost. Je také možné - a já v to doufám - že v novém prostředí, kde nebudou žádné kočky, se Messie uklidní úplně a bude z ní klidná mazlivá kočka.

Pokud je "opravdová kočka" Messalina právě tím, co hledáte, a chcete jí poskytnout nový domov, kontaktujte Zuzanu (Praha).

 

   
25.07.2008 - Společnost - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [12] saruz [*]

  krásná kočička Sml22

  superkarma: 0 25.02.2013, 06:42:59
 2. avatar
  [10] tyrkys [*]

  Ta je nádherná .

  superkarma: 0 25.07.2008, 23:00:07
 3. avatar
  [9] Motty [*]

  Ajiiiii13: tamtoho broučka z SOS? Udalas ho tady? Napiš o tom něco, plííííís

  superkarma: 0 25.07.2008, 17:18:55
 4. avatar
  [8] Ajiiiii13 [*]

  včéra jsem kotě udala, takže je mi líto.... . Ale je krásná

  superkarma: 0 25.07.2008, 16:56:20
 5. avatar
  [7] Salazarka Zmijozelová [*]

  jééééé...no jooo no, už jednu psychopatku máme, ale ta barva...je fakt skvostná!

  superkarma: 0 25.07.2008, 13:59:37
 6. avatar
  [6] Juana [*]

  Vzhledem k tomu, že náš dům a zahradu momentálně obývá nové štěně a dále kočka matka, k tomu dva kocouří potomci rok staří a další tři koťata a občas zajde na návštěvu ještě jeden starší kocour, tak by u nás asi Messinka nevydržela

  superkarma: 0 25.07.2008, 13:47:22
 7. avatar
  [5] gerda [*]

  vsadím se, že tady budou lkát jenom majitelé několika zvířat, takže Messalině to bude prt platné . Jsem samozřejmě taky taková- doma obsazeno, nabízená kočka je nádherná, pro toho, kdo zatím kočku nemá a je sportovního a tolerantního ducha, je to jak dělané. Výzva osudu

  superkarma: 0 25.07.2008, 13:25:33
 8. avatar
  [4] Šupitopresto [*]

  Taková kráska se hned tak nevidí Také bych ji chtěla, tentokrát bych neodolala, ale ona by podle všeho nechtěla kamarádit s naším kocourem a jezevčíkem, nemluvě o tom, že dveře na zahradu jsou přes léto permanentně dokořán...

  superkarma: 0 25.07.2008, 13:22:40
 9. avatar
  [3] Meander [*]

  Bože, ta je nádherná! Průser je, že další kočku by chtěli většinou lidi, co už nějaké kočičí zvíře mají. A když se nové kočičí zvíře nerado s ostatními kočičími zvířaty, to je potom prekérka.

  superkarma: 0 25.07.2008, 13:11:20
 10. [2] pajdulka-haf [*]

  Messie je nádherná, hned bych si ji vzala.. ale já už jednoho raubíře mám .. i tak jí posílám

  superkarma: 0 25.07.2008, 13:09:17
 11. avatar
  [1] Motty [*]

  Ta je teda krásná

  superkarma: 0 25.07.2008, 13:02:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme