meruňky

Když rodinu honí mlsná... znáte to. Tak jsem sáhla do mrazáku a vytáhla pytlík meruněk z léta. Při procházení lednice jsem objevila dva bílky z předchozího pečení - honzových buchet s mákem. A začala jsem pátrat po vhodném receptu.

Spojila jsem dva recepty v jeden, trochu vlastních nápadů a skvělý moučník byl na světě. Ze špaldové celozrnné mouky, tak si můžu namlouvat, že byl i trochu zdravý. :-)

Suroviny

2 hrnky celozrnné špaldové mouky
1 hrnek třtinového cukru
125 g másla
1 prášek do pečiva
2 vejce
bílý jogurt
meruňky
olej
2 bílky

Postup

Mouku smícháme s práškem do pečiva. Vejce vyšleháme s cukrem a rozpuštěným máslem. Spojíme dohromady. Tato směs je však příliš suchá. Můžeme do ní kapnout trochu oleje, ale hlavně ji rozředíme bílým jogurtem. Množství záleží také na hustotě jogurtu. Těsto by mělo být tekuté.

Plech vymažeme olejem a vysypeme moukou. Vlijeme do něj těsto, které poklademe půlkami meruněk. Pečeme v troubě vyhřáté na 180 °C do zezlátnutí.
Potom z trouby vyndáme, na moučník rozetřeme do tuha ušlehaný a oslazený bílkový sníh (případně si můžeme pohrát a udělat na moučník malé pusinky). Dáme ještě chvíli do trouby zatuhnout.

Po moučníku se jen zaprášilo, takže jsem bohužel nestihla ani udělat fotku. :-)

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama