Zdraví

Meruňkové řezy

Velmi důležitým faktorem ovlivňujícím další rozvoj alergií je strava. Z tohoto důvodu, i z důvodu přísunu nenahraditelných obranných látek, je úplně nejlepší prevencí kojení po co možná nejdelší dobu. Kravské i kozí mléko je díky přítomnosti alergizujících látek jako beta-laktoglobulin, kasein aj. pro děti se sklony k alergii nevhodné, naštěstí jsou dnes na trhu již nejrůznější hypoalergenní náhrady mateřského mléka jako například SUNAR Alidiar. Také zbytečně časné dokrmování dětí moučnými a sladkými jídly s obsahem barviv a dalších chemických látek, jako jsou piškoty, sušenky a kašičky, miminkům zrovna nesvědčí. Pozor také na některé druhy ovoce, konzervované ovocné potraviny (marmeláda, kompoty, přesnídávky…) a med.
Další vhodnou formou prevence alergií u dětí je jejich otužovánía přirozené upevňování obranyschopnosti organismu v podobě sportu a nenásilného pohybu. Pokud je to možné, mělo by být malé dítě co nejdéle chráněno před zbytečným kontaktem s infekcemi (kino, divadlo v době chřipek apod.), větší „šance“ nabourat si imunitu mají děti jeslové a školkové, než ty, které první roky života tráví stranou většího kolektivu dětí. Také zbytečné a neuvážené podávání antibiotik dětem při sebemenší viróze rozvoji jejich obranyschopnosti zrovna nepřidá (ale to už dnes osvícení pediatři vědí).
Poslední rada: Pokud máte podezření, že se u vašeho dítěte začínají objevovat příčiny alergie, na nic nečekejte a vyhledejte alergologickou ordinaci. Tam zjistí zda a na co je vaše dítě alergické, případně zahájí léčbu. Čím dříve se s desenzibilizací začne, tím větší je šance na zvládnutí alergie.

   
25.05.2000 - Zdraví - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] hubajda [*]

  Ťapina — #1 tak tak

  superkarma: 0 04.11.2012, 02:14:02
 2. avatar
  [2] Andula [*]

  Ťapina: já tiohle vím, bohužel jsem alergik. Jinaka le se nesnažím to nějakpřehánět, ona přehnaná pečlivost při uklidu taky škodí.

  superkarma: 0 07.12.2003, 09:21:59
 3. avatar
  [1] Ťapina [*]

  A u alergie na zvířata je vhodnou prevencí, když je doma zvíře dřív než dítě Ale ne, když jsou alergičtí rodiče.

  1. na komentář reaguje hubajda — #3
  superkarma: 0 06.12.2003, 12:38:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme