Bulvár

Měřím 176 cm a vážím 66 kg. Jsem opravdu tak strašně tlustá?

I takové stesky chodí na facebook Kateřiny Kaprasové, majitelky butiku Big and Beautiful. Butiku s módou pro ženy plných tvarů a výrazných křivek. Jsem ráda, že se i díky Kateřině snad konečně pohnou ledy. Nejen v oblasti módy, ale i modelingu. Konečně se snad normální žena z masa a kostí stane normou a nebude se na ni pohlížet jako na tlustou.

Přečtěte si povídání na téma žena, ženské sebevědomí a krása nejen s Kateřinou, ale i s plus size modelkou Bárou, krásnou sebevědomou ženou, která umí svá kila nosit s grácií, kterou jí můžou hubené kolegyně jen závidět.

bara katerina

Bára a Kateřina

Jak se vlastně žena stane plus size modelkou?
Bára:
Přímo na ulici mě oslovila scoutka Czechoslovak models Katarina Križova. Prošla jsem s ní několika agenturami, a když založila svou vlastní, zůstala jsem jí věrná.

Jaká jsou kritéria, podle kterých si vás agentury vybírají?
Musí mít minimální výšku 173, ale široká škála je i ve velikostech, které se pohybují od konfekční  40 až po 48. Žena nebo dívka musí mít hlavně souměrnou a pevnou postavu.

Je na vás vidět, že jste v pohodě, sebevědomá, chlapi se za vámi určitě rádi ohlédnou. Ale upřímně, bylo to vždycky tak? Neměla jste chvíle, kdy jste byla se svou postavou nešťastná a chtěla jste zhubnout?
Měla, ale to jsem byla nemocná a přibrala jsem dvacet kilo během půl roku. Chtěla jsem zhubnout, ale ze zdravotních důvodů to prostě nešlo. A tak jsem se s tím smířila. Ale pravidelně chodím do fitka a nejsem ten typ, co by doma seděl a nic nedělal. Ale necvičím za účelem zhubnutí, chci mít fyzičku a pevné svaly.

bara

Kolik je plus size modelek v Česku?
Moc nás není, ale mezi plus size modelkami je hodně široká škála

Kateřina: Češky jsou krásné ženy, ale bohužel díky reklamě a módním časopisům většina z nich trpí nedostatkem sebevědomí a pocitem méněcennosti, že jsou tlusté. A přitom by mohly dělat modeling za dobré peníze.

Občas zaslechneme nebo čteme zprávy, že hubeným modelkám odzvání, že módu konečně budou předvádět normální ženy, a ne anorektičky, ale pořád to nikde nevidím. Máte zkušenost se zahraničím, je to tam jinak? Jaký je o plus size modelky zájem na západ od nás.
Možná u nás ne, tady jsme ve všem tak trochu pozadu, ale stačí zajet se podívat třeba do Německa, a tam už jsou plus size modelky vidět mnohem víc.

Kateřina: A to je taky jeden z hlavních důvodů, proč jsme tenhle butik otevřeli. Začali jsme dovážet značky ze Švédska, Dánska, Řecka, Německa. Zemí, kde je tahle móda na úrovni a netváří se jako něco okrajového.

Modeling se vlastně dělí na dva světy. Zatím se ještě nechce vzdát těch úplně hubených modelek, zvláště někteří slavní návrháři, ovšem většina z nich vytvořila značku pro plus size a někteří se na tyto velikosti zaměřili. V roce 2006  v Madridu, tuším, že to byl J. P. Gaultier, nechal svou nádhernou róbu předvést plus size modelku, a to vzbudilo obrovský ohlas. Svým způsobem to odstartovalo módní revoluci v tom smyslu, že nemá cenu nutit ženy k sebedestrukci a že je mnohem chytřejší ukázat jejich krásu. Je důležité ukázat krásu ženy bez ohledu na to, jestli má čtyřicet kilo, padesát kilo, nebo šedesát a víc. Líbí se mi jedna moudrost a snažím se jí řídit: neexistuje móda a krása, kterou by definovalo číslo našité na štítku na krku. Já myslím, že když tohle hluboké poznání pochopili v zahraničí, a dokonce ho realizují všude na západ od nás, už bychom se konečně mohli probudit a zkonstatovat, že ten trh existuje i tady a má svou cílovou skupinu. Když si projdete Prahu, zjistíte, že málokterá žena má velikost 36, většinou jsou to dvaačtyřicítky, čtyřiačtyřicítky a výš, prostě normální ženy, co mají prsa, boky, stehna. Jsou to krásné ženy, ale pořád chodí a opakují: jsem tlustá, jsem tlustá. Protože ze všech médií padá velikost 36?

Tak s tím musíme něco udělat, aby z médií padala 44 a výš.

k

Já jsem s tím bojovala jako mladší, protože jsem pořád chtěla zhubnout. Dokonce jsem měla slušně nakročeno k tomu blbnout, ale pak jsem si přečetla článek o Marilyn Monroe a dala jsem pokoj. Monroe byla asi o deset cm menší než já, měla prsa, měla boky, a do dneška je to jeden z největších sexy symbolů, co kdy po světě chodil. Pořád se chlapi rádi otočí za ženskou s takovými proporcemi a okouzlením narazí do kandelábru. A tak není nejmenší důvod takovou ženskou nutit, aby si svoje vnady nechala odřezat, odsát, nebo zmrazit… To jsou podle mne zbytečné zásahy do těla, které mají nejen fyzické, ale i psychické následky. 

Ano, ale ne každá žena má proporce Marilyn a umí svoje tělo nosit. Musí se přijmout a mít se ráda. Ne nadarmo se říká, že psychická pohoda vyzařuje i navenek. Ženy si vsugerují, že jsou tlusté, vytvoří si v sobě blok, a kdybyste jim tisíckrát říkala, že je krásná, dokud to ona sama nebude cítit, stejně tomu neuvěří. Je to asi věčný boj s psychikou. 
Ty ženy to musí mít v sobě srovnané. Na náš firemní facebook mi přešel dotaz: „Mám asi velký problém, měřím 176 cm a vážím 66 kilo. Jsem opravdu tak strašně tlustá?“

A když se každý den snažím těm ženám vysvětlit, že není důležité, kolik váží, ale jak vypadají, jak se cítí, mají prostě problém a vy máte chuť jim říct, že jsou naprosto v pořádku, ale měly by navštívit spíš psychiatra. Ale to si samozřejmě nechávám pro sebe. Je potřeba těm ženám neustále opakovat, že takové jsou, takovou mají genetickou výbavu, takové se narodily, tak ať už se konečně mají rády.

A nemají na tom svůj podíl i muži? Myslím, že někteří svým partnerkám pěkně zadělávají na mindrák. (Obrátila jsem se na přítomného fotografa.)
To s vámi mohu souhlasit. I když můj případ to rozhodně není. Chlap kolem sebe vidí krásné ženy z reklam, titulních stránek, filmů, a pak se podívá na tu svoji a řekne jí bez obalu, že je tlustá a měla by zhubnout. A když tohle poslouchá nejen od něj, ale i od svého okolí, ať už je to rodina, škola, práce, pak se jí dostane do podvědomí, že tlustá je. Pak logicky ztratí sebedůvěru. Kdyby si víc věřily, tak samy sebe dokážou lépe prezentovat. Taková jsem, taková se sama sobě líbím, a když ti to nevyhovuje, můžeš si najít jinou.

Kateřina: Tyhle ženy jsou hodně zranitelné. Místo aby toho chlapa odpálkovaly, vezmou si to osobně a vnitřně se užírají.

Já myslím, že základním problémem je hodnotové měřítko společnosti, a to by se především mělo změnit. Hodně Češek se stále nechává ovlivňovat reklamou. Stále čte v těch časopisech, že velikost 36 je normální, ale průměrná Češka do tohoto konceptu vnímání krásy nezapadá. Znamená to, že není krásná? No neznamená!

Máte zcela pravdu. No vidíte, a já mám vlastně také problém. I já jsem samozřejmě ovlivněna a svým způsobem i omezena možnostmi, jak prezentovat módu. Pokud chci představit třeba nějaký nový trend, mám k dispozici jen fotky s hubenými modelkami, takže se vlastně potažmo podílím na té deziluzi. A když se mi čas od času dostane nějaký materiál pro ženy krev a mlíko, mám problém je nazvat, aby se neurazily.
A jsme zase u té psychiky. Dokud je žena zdravá a umí svá kila nosit a být s nimi šťastná, dokáže sbalit kteréhokoliv chlapa, žít normálním životem, sportovat, dělat všechny věci, které ji baví, nemusí se tím ve své hlavě vůbec zabývat. Já osobně si to myslím. Také jsme řešili, jestli máme říkat boubelky, baculky, plus size, plnoštíhlé, a vznikla neuvěřitelná diskuze o tom, co je vlastně normální. Je to ošemetné, ale takové diskuze je třeba vyvolat. Normální není ani vychrtlý, ani obézní, tedy střed mezi tím. A že ten střed má široký rozptyl? Je to hodně individuální, jak ta žena vypadá. Každá může být pro toho svého chlapa nejkrásnější na světě.

A mohly by si to už začít myslet.

Jak jste vlastně přišla na to otevřít butik pro normální české ženy?
Já jsem mívala konfekční velikost 5O, ale na rozdíl od Báry jsem si to vypapala. Pak se mi podařilo shodit na velikost 40 a s tou jsem spokojená, líbí se mi a nehodlám s ní hýbat. Jenomže roky  bylo problémem oblečení. Nemohla jsem na sebe sehnat žádné hezké, moderní oblečení. Studovala jsem vysokou školu, jezdila do zahraničí a všude jsem si mohla koupit něco na sebe. Až do chvíle, kdy jsem se vrátila domů. A doma nic. Ne že by tady nebyly k mání velké velikosti, ale vzhledově výrazně pro starší, nebo módně hodně za zenitem.

Líbí se mi vaše projekty, pořádáte přehlídky a castingy plus size modelek. Na rozdíl od běžných modelek ale máte mnohem volnější kritéria, což by mohlo zajímat i naše čtenářky... kdo se podle vás může stát plus size modelkou?
Bára:
Omezení jsou opravdu minimální. Věkové rozmezí je od 18 do 38 let, nikde není řečeno, že plus size modelka by měla být svobodná a bezdětná. Z této strany nejsou žádná omezení.

Dá se modelingem uživit?
Bára:
Určitě, i když u nás je tento druh modelingu stále ještě v plenkách, ale v zahraničí už jsou plus size hvězdy. Tady dostanu focení editorialu třeba jednou za tři měsíce, ale focení nějaké kampaně už ne. Agentura se nás spíš snaží posílat do zahraničí, protože tam je nesrovnatelně větší zájem. O honorářích ani nemluvě.

bara

Kateřina: U nás se trh spíš soustředí na minus size modelky, i když já osobně si myslím, že je to velká chyba. Nevidím jediný důvod, proč by třeba parfémy, šperky, prádlo nebo auta nemohly propagovat tyhle krásné ženy. A najednou zjistíte, že tak je nastavená česká společnost. Klientela na to, aby se tady plus size modelky uživily, tady určitě je, akorát je potřeba je víc prosazovat. To není o tom, že by plus sizky nebyly nádherné a nedaly se atraktivně nafotit. Klidně si můžou vybrat plus size modelku a přestat vtloukat klíny do hlavy těm patnáctiletým holčičkám, aby začaly blbnout, když nejsou štíhlé od přírody.

To s vámi naprosto souhlasím.
Kateřina:
Někde jsem četla statistiku, že osm holek z deseti se necítí dobře ve svém těle. Něco je tady špatně. Proč by se pětatřicetiletá žena, která vychovává děti, chodí do práce a má konfekční velikost 44, neměla cítit dobře? A proč už vůbec osm z deseti. Tahle čísla mě vždycky vyděsí a mám pocit, že jsem spadla z Marsu.  

A pak otevřu jakýkoliv časopis, pustím televizi a mám dojem, že se tady hraje na to, kdo kolik váží, a ne kdo je hezký a jaký má charakter. A to je trochu hloupé.

A pak mi chodí zprávy na facebook, že je žabka (věk okolo 14ti let) moc tlustá, když má BMI úplně v normě, je hezká a má hezkou pevnou postavu.

Nepropagujeme obezitu, propagujeme normální zdravé myšlení. Když už žena nějaké křivky má, nemá smysl ji utlačovat a v něčem omezovat, jen proto že není hubená. Chceme, aby se mohla krásně oblékat, aniž by musela podstupovat drastické diety a posměch od okolí, že není in.

A takové by mohlo být poselství i pro vás milé čtenářky. Mějte se rády takové, jaké jste.

Děkuji oběma dámám za rozhovor

m

Čtěte také:

   
13.12.2013 - Společnost - autor: Dana Haklová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [145] kareta [*]

  1anicka — #144 Farna- krev a mlíko, Čáková- urostlá baba (i když měla o 20kg méně, je to amazonka, Xena) a Rybová je vílaSml80 Zrovna tyhle baby mají sexappeal všechny.Sml67

  superkarma: 0 16.12.2013, 22:35:28
 2. [144] 1anicka [*]

  Srovnejte např.Farnou a Čákovou s Rybovou.To je rozdíl.Ty dvě jsou holky k nakousnutí a Rybová je unilá,studená ryba.

  Být chlap a mít v posteli něco jak dítě,tak si přpadám jak pedofil.

  Holky,nehubněte,sportujte a tím si zpevníte tělo.

  1. na komentář reaguje kareta — #145
  superkarma: 0 16.12.2013, 21:54:01
 3. [143] Martyska [*]

  176 cm a 66 kg? A tlustá?! Podle mě je to značka Ideál.Já mám 155cm a váha se mi pohybuje mezi 4O a 43 kg.Ráda bych měla těch 45.

  superkarma: 0 16.12.2013, 14:56:49
 4. avatar
  [142] mišička [*]

  Já říkám..lepší spokojená a usměvavá žena s pár kily na víc, než nervozní huneňour, který neustále sleduje kolik co má kalorií. Já měla při stejné výšce 68kg, ale pak přišla maturita a hlavně ten stres, tak kila utekla nevím kam a tak se snažím držet hranici 60kg...ale neomezuji se v jídle zatím vůbec...všeho s mírou

  superkarma: 0 16.12.2013, 14:35:03
 5. avatar
  [141] Linde [*]

  Ivásek — #138 promiň, na ucpávacíjí se lymfy jsem v článku narazila a při komentáři pozapoměla, to je fakt. Omluva.

  Nic ale neměním na názoru, že úbytkem fyzické práce, chůze a přitom dostupností rozmanitého jídla tloustneme, rostou nám zadky (ano, i mně Sml60) a než s tím něco dělat, začíná se propagovat kult boubelek. A tohle nemyslím osobně proti modelce v článku, tohle myslím všeobecně. Je pohodlnější prohlásit, že být oplácaná je in, než se pokusit s tím něco dělat, není to problém jen naší republiky, nezaujatě si vzpomeňte, že před desítkou let jsme se dívali na reportáže o tlouštících z USA s obdivem, k čemu se to prožrali ve fast-foodech. Tady to tehdy nebylo, holky lítaly venku s kluky, jen dámy po dětech byly normálně tvarované - tedy krev a mlíko, se zadky. Teď není dne, kdy nepotkám tlusté holky na základkách - ano, tlusté, ne krev a mlíko, rozkynuté vysokoškolačky, dámy v letech též tlusté. Vím, že všechny nemůme být štíhlé, ani modelky. Ale není řešení se na to vykašlat a dál kynout se slovy, že je to in a kašlat na zdravotní rizika.

  Taky se o Vánocích rozežírám, po novém roce držím dietu, ale vím, že když váha leze nahoru, tak si umím říct dost a začít se trochu krotit a ne si ukrojit ještě kus bůčku, že stejně žijeme jen jednou Sml80

  superkarma: 0 15.12.2013, 20:53:53
 6. [140] ivka1981 [*]

  Nepřijde mi, že by byla slečna nebo paní tlustá, myslím, že je váha přiměřená její výšce, důležité je, aby se ona cítila v pohodě .-)

  superkarma: 0 15.12.2013, 19:21:20
 7. [139] Aesinka [*]

  Pěkně napsaný článek. Sama jsem dost silná, ale kvůli nemocem s tím nemůžu nic dělat, dokonce mi doktor nařídil víc jíst. :) Samozřejmě se vždycky najdou lidi, co se posmívají nebo kritizují, ale popravdě řečeno je mi to fuk. Sama vím, že to není přežíráním a nicneděláním, ale proč bych to měla někomu vysvětlovat? Každému je po tom houby.

  Co mě hodně štve je, jak kolikrát některá média útočí na oplácanější holky, třeba na Ewu Farnou. Ta je občas trošku víc kulatá, ale většinou je to prostě holka krev a mléko a nic si z toho nedělá a sluší jí to. Ovšem těch urážek co si  na její vzhled přečtu... Dost mi to vadí. Míšu Noskovou taky pořád sráželi, jak je tlustá, a už je z ní vychrtlina. Jako kdyby si ti lidé, co takto urážejí, neuvědomovali, že můžou svými útoky způsobit i smrt, když to holka nevydrží a přestane jíst, aby vyhovovala trendu.

  superkarma: 1 15.12.2013, 16:56:39
 8. avatar
  [138] Ivásek [*]

  linde — #128 ona hubená není a zřejmě nikdy nebude - nemá po kom, bohužel (její máma ani táta nejsou drobci, já taky nejsem hubená)... pokud sis dobře přečetla to, co jsem psala, tak by ses dozvěděla, že má ta stehna tlustá proto, že se jí pod koleny zacpávají lymfy a zadržuje se jí voda v těle - proto je od pasu nahoru "normální" a směrem dolů vypadá tak, jak vypadá... Sml80

  1. na komentář reaguje linde — #141
  superkarma: 0 15.12.2013, 16:07:07
 9. [137] mona liza [*]

  Tlustá není.

  superkarma: 0 15.12.2013, 11:17:36
 10. [136] magie [*]

  Moc hezký rozhovor..sama se řadím mezi xl a obdivuju holky, které jsou i objemově výraznější než já, nebojí se hodně barevného oblečení a dokáží se nosit Sml16 To já obdivuju..

  Jinak určitě ať jsme silné nebo hubené, důležité je co z nás vyzařuje, já vím..je to jenom fráze a tlaky modních časopisů jsou nekompromisní..ale opravdu, mějme se rády takové jaké jsmeSml16

  superkarma: 0 15.12.2013, 08:33:40
 11. [135] Jarulka [*]

  Mějte se rády, ale když je to tak těžké. Když jsem měla 62kg, 65kg při výšce 171cm tak jsem si nikdy nepřipustila, že jsem nemůžu napsat štíhlá, ale snad akorát. V mysli jsem měla jen to, že jsem silnější. A teď po dvou dětech, kdy se nedonutím cvičit a váha jde rok co rok nahoru, sakra vždyť teprve teď su tlustáááá.....

  superkarma: 0 15.12.2013, 08:01:47
 12. avatar
  [134] gerda [*]

  Karo Líná — #130 s tou mhd máš naprostou pravdu. Já mám zadek tak akorát a vždycky se snažím urvat sedadlo single. Protože na dvojsedadle se na mě pokaždé navalí někdo se zadnicí větší a je to jak zával v dolech. Já se teda ještě víc smrsknu ke zdi, ale to spolucestující naprosto nevadí a nenapadne jí, že má poodsednout, ať nejsme jedno těloSml15 Všude se šetří, i místem. U nás nakoupili moderní autobusy mhd s těmi bidýlkovými sedadly na která se musíte vydrápat do schodu a pak se tam zkřiveně vsoukat na sedačku, uprostřed zas plocha pro kočárky a vozíky kvůli které sedadla museli namačkat. Žádné pohodlí. Možná to tak zamýšleli - co má kdo dlouho vysedávat v autobuse, marš rychle ven!Sml24

  superkarma: 0 15.12.2013, 05:58:13
 13. [133] karlikk [*]

  Tlustá není.

  superkarma: 0 14.12.2013, 23:04:45
 14. avatar
  [132] peetrax [*]

  linde — #128 je sebevědomá a to je jen dobře. Je vidět, že se má ráda, alespoň já to v jejím spokojeném výrazu vidím. A jak už tady v diskusi psala její teta (a vkládala fotku), ta holka na sobě maká a hubne. A to je fajn a inspirativní i pro ostatní. Nevidím v tom problém. Sml80

  superkarma: 1 14.12.2013, 22:07:26
 15. [131] kirisityna [*]

  není tlustá a jsou všechny sympatické

  superkarma: 0 14.12.2013, 22:04:00
 16. [130] Karo Líná [*]

  linde — #128 Sedadla ve veškerých dopravních prostředcích jsou dělaná na čímdál hubenější a menší lidi, přestože lidstvo je prokazatalně čímdál vyšší a širší Sml30 V nejnovějších autobusech MHD to vypadá, že měly jít na export do Číny, ale někdo to popletl a nechal je omylem tady Sml57 Závěsná wc jsem naštěstí nikde neviděla. Kde je proboha provozují?

  1. na komentář reaguje gerda — #134
  superkarma: 0 14.12.2013, 21:55:12
 17. [129] MichelePrg [*]

  Tlustá není.

  superkarma: 0 14.12.2013, 21:26:07
 18. avatar
  [128] Linde [*]

  určitě budu kamenována za drzý názor, ale v článku se pořád přetřásá móda vychrtlých modelek. Sama nejsem hubená, ani vychrtliny nemusím, ale vyznívá mi to, by se to mělo obrátit a začít uctívat kult těchto plnoštíhlých žen. Prý konečně normální ženy z masa a kostí. No nezlobte se na mně, ale ta dotyčná má nadváhu, vidím ta stehna, ať mi nikdo netvrdí, že tohle je ten stupeň nad vychrtlinami...Tohle mi přijde jako druhý extrém Sml80. Přijde vám, že jsou na tyto modelky dělaná sedadla v tramvaji? Nebo závěsná wc? Uvítala bych uznání normálních žen -  tedy normálně typicky stavěných žen, tedy při výšce 165 váhu 65, ne tyto nezdravě vypasené sebevědomé typy ženSml15

  1. na komentář reaguje Karo Líná — #130
  2. na komentář reaguje peetrax — #132
  3. na komentář reaguje Ivásek — #138
  superkarma: 2 14.12.2013, 21:18:01
 19. [127] Karolina91 [*]

  Řekla bych, že málo lidí je spokojených se svojí váhou, dala jsem si opět předsevzetí, že něco shodím a doufám, že se mi t povede.Sml16

  superkarma: 0 14.12.2013, 20:07:18
 20. [126] georgina7676 [*]

  váha to je věčné téma

  superkarma: 0 14.12.2013, 19:12:53
 21. avatar
  [125] Bobánek [*]

  Všechny tři dámy na fotce jsou sympatické.

  superkarma: 0 14.12.2013, 19:08:07
 22. avatar
  [124] Lucipírek [*]

  Bohužel váhu - nadváhu řeším už delší dobu, ale začla jsem se sebou konečně něco dělat a připadám si daleko lépe

  superkarma: 1 14.12.2013, 19:07:59
 23. [123] Karo Líná [*]

  gerda — #121 Přesně tak. Velmi slušný článek a je to jak házení perel sviním.

  superkarma: 2 14.12.2013, 17:43:11
 24. avatar
  [122] *Lefff* [*]

  Dana Haklová — #72 Sml32 Kdybych svou sestru, označiila za seniorku, vynese mě v zubech jako mladá vlčice! Sml57Sml30

  Věk a váha jsou sice objektivně měřitelné, ale mají více subjektivních aspektů, než aby to s nimi bylo tak jednoduché Sml16

  superkarma: 0 14.12.2013, 08:37:31
 25. avatar
  [121] gerda [*]

  Karo Líná — #119 stejně si myslím, že titulek je redakční chyták. Zkouška, kdo čte jenom je a kdo čte i článkySml57 Přitom rozhovor je prima, dobře připravený a musel dát práci. Je to vůči redaktorce hodně neuctivé.Sml58

  1. na komentář reaguje Karo Líná — #123
  superkarma: 2 14.12.2013, 08:20:58

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [120] babca [*]

  taky jsem měla problémy s váhou,teď mám nadváhu.Průměr by byl akorát

  superkarma: 0 14.12.2013, 07:36:44
 2. [119] Karo Líná [*]

  Šiši — #118 To si klidně sni.... jsem kartářka a za dva roky budeš mít 120 kg. Těšíš se? Sml57

  1. na komentář reaguje gerda — #121
  superkarma: 0 13.12.2013, 23:26:50
 3. [118] Šiši [*]

  Co já bych za to dala, kdybych mohla zhubnout aspoň 10 kilo, vím, že si za to můžu sama, nepravidelná strava, minimální pohyb, stres, ale aspoň můžu snít, že se mi to snad jednou splní

  1. na komentář reaguje Karo Líná — #119
  superkarma: 0 13.12.2013, 23:05:50
 4. [117] Tipka [*]

  Taky mám problémy s váhou..snažím se si ji udržet, ale vždy se nedaří..docela závidím těm, kteří si můžou sníst, co chtějí a není to na nich hned vidět.

  superkarma: 0 13.12.2013, 21:55:51
 5. [116] marmu [*]

  Katy01 — #115 já zase slyšel že ještě deset kilo nahoru nebo dolů je ok

  superkarma: 2 13.12.2013, 20:48:51
 6. [115] Katy01 [*]

  Kolik měříš, tolik můžeš važit-příklad: 176 cm tedy 76 kilo.

  1. na komentář reaguje marmu — #116
  superkarma: 0 13.12.2013, 20:22:01
 7. avatar
  [114] rendvo [*]

  Já myslím že každému se líbí něco jiného někomu štíhlé ženy, někdo zas říká ať je na co si máknout.A každý by měl být tak tlustý aby se cítil dobře a tím myslím hlavně zdravotně Sml30 Já jsem naštěstí s váhou nikdy problémy neměla.

  superkarma: 0 13.12.2013, 20:02:23
 8. avatar
  [113] streamline [*]

  Nejde o váhu, ale spíš o rozložení na těle.

  superkarma: 1 13.12.2013, 19:10:01
 9. avatar
  [112] gerda [*]

  Karo Líná — #97 taky se těším, až odpadnou ty, co sem chodí jen kvůli bodům do soutěže a přestanou sem zanášet balast.

  superkarma: 3 13.12.2013, 18:55:55
 10. avatar
  [111] kareta [*]

  Ivásek — #101 Sml67super. Sml22

  superkarma: 0 13.12.2013, 18:34:41
 11. [110] slavuska [*]

  myslím že je to úpln normální váhaSml80

  superkarma: 0 13.12.2013, 18:17:19
 12. avatar
  [109] Ivásek [*]

  Lukáš Čejka — #108 Sml57 Sml52

  superkarma: 0 13.12.2013, 18:00:49
 13. avatar
  [108] Lukáš Čejka [*]

  Ivásek — #106Sml80 jen aby to neprehnala , aby se pak podle ni medici neucili stavbu kostry lidskeho tela Sml32Sml54

  1. na komentář reaguje Ivásek — #109
  superkarma: 0 13.12.2013, 17:55:59
 14. [107] Karo Líná [*]

  Ivásek — #105 Tak zase buďme realisti, v devatenácti má pupek opravdu málokdo, to už musí být Sml30 Břicho začne růst až mnohem později. Já třeba měla celkem ploché břicho ještě v pětatřiceti. Blbé je, když je člověk při těle a vyroste mu ještě pupek - to pak vypadá jako koule Sml15 Tedy ne že by panděro bylo na štíhlých hezké, to samozřejmě taky není Sml30

  superkarma: 1 13.12.2013, 17:55:49
 15. avatar
  [106] Ivásek [*]

  Lukáš Čejka — #104 Lukáši, ona chce Sml16

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #108
  superkarma: 0 13.12.2013, 17:47:27
 16. avatar
  [105] Ivásek [*]

  Karo Líná — #103 ona nikdy neměla "pupek", břicho měla vždycky plochý... problém má zdravotní - zacpávají se jí lymfy, a tím pádem se jí dost zadržuje voda v těle, proto má třeba tak silná stehna... je teď v prváku na VŠ - jestli dobře počítám, tak jí je 19 Sml16

  1. na komentář reaguje Karo Líná — #107
  superkarma: 0 13.12.2013, 17:47:04
 17. avatar
  [104] Lukáš Čejka [*]

  Ivásek — #101 tady uz hubnout nepotrebuje Sml80Sml16

  1. na komentář reaguje Ivásek — #106
  superkarma: 0 13.12.2013, 17:46:02
 18. [103] Karo Líná [*]

  Ivásek — #101 Tady na těch fotkách vypadá o hodně líp než na těch u článku Sml67 Těm mírám by člověk ani nevěřil, fakt dobré Sml67 Je vidět, že i s většími mírami lze vypadat dobře Sml22 Snad se jí do budoucna podaří udržet si to štíhlé břicho, kolik jí je?

  1. na komentář reaguje Ivásek — #105
  superkarma: 0 13.12.2013, 17:43:09
 19. [102] opickajura [*]

  5ešit váhu dokola, je deprex. Ramínka na šty, přestávají být v módě. Pokud je modelka,tam se to vyžaduje. Neuznávám cpát se co to jde. Postavu by ženská měla mít. Alespoň ve vyšším věku co měří, to vážit po odečtení metru z výšky.Nebude tlustá, ohrožovat si zdraví

  superkarma: 0 13.12.2013, 17:41:20
 20. avatar
  [101] Ivásek [*]

  Karo Líná — #100

  měří 175cm, váhu doma nemají, tak posílá míry: 111-82-122

  1. na komentář reaguje Karo Líná — #103
  2. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #104
  3. na komentář reaguje kareta — #111
  superkarma: 3 13.12.2013, 17:36:35
 21. [100] Karo Líná [*]

  Ivásek — #99 Dej fotku! Kolik Bára měří a váží, pokud to není tajné?

  1. na komentář reaguje Ivásek — #101
  superkarma: 0 13.12.2013, 17:29:31
 22. avatar
  [99] Ivásek [*]

  Bára teď dávala na FB fotku, jak se jí daří hubnout: chodí do fitka, jak psala a výsledky se dostavují: -8cm v pase a prý jedny kalhoty k tomu.. foto můžu přidat, bude-li zájem (mám její svolení) Sml24

  1. na komentář reaguje Karo Líná — #100
  superkarma: 0 13.12.2013, 17:22:16
 23. avatar
  [98] Dudlajlama [*]

  gerda — #95 taky se divim nad tou zniSml57(s hackem na "z")

  Tak v Kanade maji zeny plnych tvaru specializovane obchody a leckdy lepsi kousky nez v mensich velikostechSml67. On je taky zasadni rozdil byt plnejsich tvaru a rozkydla jako rosol, v tom bych videla hlavni rozdil. Ale rozkydle mohou byt i ty hubendirky, ktere hubnou nezranim a ne cvicenim.

  Jinak souhlasim s tim, ze starsi zena nema byt moc hubena, zrovna vcera jsem cetla clanek o Eve Urbanove, ktera zhubla snad 80 kg, coz je velky uspech, zaroven ale strasne zestarla v obliceji.

  superkarma: 0 13.12.2013, 17:16:39
 24. [97] Karo Líná [*]

  gerda — #95 Čtu diskuzi a koukám jako blázen, že víc než polovina si přečetla jen nadpis a přejela obrázky. Ale hlavně že něco vyplivly do diskuze, že Sml57 Už aby skončila ta vánoční soutěž, soutěživé hloupé pipky zas zmizí k domácím povinnostem a čtení Blesku a Chvilky pro tebe. Napsat jsem to klidně mohla, ono to žádnou z dotčených neurazí, jelikož se sem už nevrátí Sml30

  1. na komentář reaguje gerda — #112
  superkarma: 4 13.12.2013, 17:09:34
 25. [96] ivkapol [*]

  Já si myslím, že postava je tak akorát...

  superkarma: 0 13.12.2013, 16:49:13
 26. avatar
  [95] gerda [*]

  aúúúú, už mě to přestává bavit. Prosím, abyste četli nejenom titulek. Pak na to přijdeteSml57

  1. na komentář reaguje Karo Líná — #97
  2. na komentář reaguje Dudlajlama — #98
  superkarma: 2 13.12.2013, 16:45:04
 27. [94] Evouš [*]

  Kdyby tak zavládlo baroko, to by spousta žen nemusela své tělo tolik řešit (obzvláště když za svou tělesnou schránku nemůže kvůli dědičnosti nebo nemoci).

  superkarma: 0 13.12.2013, 16:39:52
 28. [93] free [*]

  Petulinka999 — #91 To si piš, že jsi štíhlá.

  Já byla, dokud váha nepřekročila 70 kg, teď už si to nemyslím. Sml24

  superkarma: 0 13.12.2013, 16:32:33
 29. [92] Edour [*]

  Petulinka999 — #91 Přesně tak, 66 kio na 176cm je normální, žádná xxl váha....

  superkarma: 0 13.12.2013, 16:21:02
 30. [91] Petulinka999 [*]

  No ten nadpis je teda fakt nějak mimo... Já měřím 170 a vážím 60 a myslím si že jsem štíhlá :-)

  1. na komentář reaguje Edour — #92
  2. na komentář reaguje free — #93
  superkarma: 1 13.12.2013, 16:03:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme