Novinky

Méně je někdy více

Jako první dorazil do redakce příspěvek od čtenářky Tiny5. Protože má tři dcerky narozené v prosinci, řeší zároveň narozeninové i vánoční dárky. A myslí si, že méně je někdy více. Přečtěte si samy, jaké dárky letos pořizuje.

Souhlasím s Vámi, milá Tino5. Knížky jsou skvělé a méně je někdy více. A křížaly jsou taky super. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Milá redakce, ráda bych přispěla svoji troškou o nakupování dárků pro děti.

Dětí máme trošku nadprůměrně, takže toto téma je u nás nyní aktuální. I tím, že tři dcerky jsou prosincové, tudíž řešíme i narozeninové dárky. Nechceme dětem dát vše, co si přejí, i kdyby na to bylo dost prostředků. Také odmítám dárky typu na 10 minut, první dárky jsou rozbité dřív než se rozbalí ten poslední dáreček. Takové to známé otřepané, že méně je někdy více platí i u počtu dárků. Všechny naše děti milují knihy a četbu. Chodíme do knihovny, ale pod stromečkem každý najde knihu, možná víc. Dcera si moc přeje kytaru, chodí na klavír a na zpěv, tak přibude i kytara. Další dcera je opravdový knihomol, řekla bych, že se s knihami v ruce snad i narodila, jen jí je na porodním sále odebraly sestřičky, aby mě moc neděsily, takže si přeje knihy. A pak ještě knihy. A do třetice nějaké knihy. U ní mě napadl ještě jeden dárek, myslím, že potěší asi nejvíc.

Hraček při tolika dětech se u nás sešlo za ty roky dost, ale snad i nějaká hračka těm menším bude a pak budu muset navštívit nějaké papírnictví, neb velikým přáním některých dcer jsou notýsky, zápisníky, tajné deníky, gelovky, foukací fixy, barvy na sklo a podobné věci.

Další dcera by ráda nějaké oblečení, tak asi vybereme už spolu něco, co opravdu potěší.

A protože neumím sedět s rukama v klíně, to jen když jsem opravdu moc unavená, neustále něco tvořím a vyrábím, takže každý dostane i nějaké ponožky, šály, čepice, rukavice, mističky a pompadůrky na drobnůstky, podkafníky a podobné drobnosti, které tvořím v noci, aby to bylo skutečné překvapení. Ani klubko nikdo nesmí zahlédnout. S manželem se o dárcích nehádáme, většinu vymýšlím nebo mám tipy od dětí, s manželem řeším, zda ano a jaký a většinu nakoupím a zabalím já. Velice mu vadí ta předvánoční masáž, co všechno MUSÍME mít a co všechno MUSÍ mít naše děti. Některé dárky nakupujeme přes internet. Je to klidnější, někdy levnější, úspora času a energie je obrovská. Ale nejde to u všech, třeba kytaru musíme vzít do ruky, poslechnout si ji..

Tak všem šťastnou ruku při výběru a klidný advent.

Tina5

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Shodnete se na dárcích?

 • Pokud nemáte děti, tak třeba pro rodiče, sourozence, kamarády…?
 • V čem se neshodnete?
 • Jak to vyřešíte?
 • Kdo většinou ustoupí?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás získá za odměnu knížku pro děti Vítejte v klubu trapáků (H. N. Kowitt, nakl. MOBA). Pište jako vždy do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je DÁRKY. Předem děkuju!

trapci

   
12.12.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] samecka [*]

  A už máte o jednu knížku pro dcerku víc!Sml67

  superkarma: 0 12.12.2013, 18:52:31
 2. avatar
  [4] Tina5 [*]

  OlgaMarie — #2 To máte fajn, můžete využít lednové slevy. Ikdyž.. včera jsem poslouchala rozhlas, kde zaznělo, že v lednu, když mohou obchodníci dát 30 - 70% slevu, že tím vlastně říkají, že nás dost okrádali..Sml80

  Dětí máme opravdu hodněSml16

  superkarma: 0 12.12.2013, 14:29:28
 3. avatar
  [3] Tina5 [*]

  pohadka — #1 Když padám únavou, nejde mi ani tvořit. Ale pokud to je trošku jde, odpočinu si u tvořeníčka.

  superkarma: 0 12.12.2013, 14:26:52
 4. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  Kolik máte dětí? 3 dcery v prosinci? Já mám v únoru dceru a 4 vnoučata, tak přemýšlím, co pod stromeček a co k narozeninám a narozeniny má manžel hned v půli ledna!

  Přeju klidné Vánoce a ať pod stromečkem každý najde něco, z čeho bude mít radost!Sml16

  1. na komentář reaguje Tina5 — #4
  superkarma: 0 12.12.2013, 10:59:10
 5. [1] pohadka [*]

  Pěkný přístup, je mi to sympatický. Chci to také tak podobně praktikovat, ovšem až na ty noci naplněný ručními pracemi. V tomhle nemám moc zkušeností, nápadů a hlavně síly udržet otevřený oči, když padám únavou.

  1. na komentář reaguje Tina5 — #3
  superkarma: 0 12.12.2013, 10:44:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme