Já doufám, že já i moje rodina se jednou podobných historek jako jsou ty o čápovi a vráně jednou vyvarujeme. Je to zastaralá metoda vysvětlení, která v dnešní době může pozbýt smyslu už v okamžiku vyslovení. Dětem se dnes z pohádek, knížek a tak různě ve školce dostává tolik informací, že v tom musí mít zmatek. Mně se pro úplný začátek nejvíc líbí říct zvídavému dítku, že miminko vzniká z lásky maminky a tatínka. A pak přidávat podrobnosti s bříškem atd.

Čápy děti vidí jen sedět na komínech a vrány krákat před školou. Osobně jsem jako malá nechápala, proč před naší školkou posedává tolik vran - považovala jsem je za hrozně líná stvoření, protože přece mají nosit miminka. Nechápala jsem, proč jsem nikdy žádnou vránu neviděla s uzlíčkem v zobáku... Takže rodiče s těmi báchorkami přestali :-)

Osobně jsem zažila i kreativní rodiče, kterým se taky báchorka s čápem nezdála a tak si vymysleli svoji. Učila jsem jejich dcerušku ve školce angličtinu. K svačině dítka dostala meloun, Terezka ale pečlivě vybírala úplně každé zrníčko. Její kamarádka Andrejka se jí ptala, proč to dělá, že jí ta semínka přece nemůžou uškodit. Terezka jí ale odpověděla: "Nemůžou uškodit? Ty už chceš mít miminko? Maminka říkala, že miminko se narodí, když maminka spolkne semínko. Z toho se pak narodí miminko. Já zatím miminko nechci, tak semínka nepapám" :-)))

Mendie

Text nebyl redakcí upraven.

Když maminka semínko spolkne, tak je to vlastně v suchu, ne? sml57

Mluvíte s dětmi o sexu? Jak to děláte? A jaký je podle vás ideální věk pro tyto hovory? Pište na adresu

 redakce@zena-in.cz

 

Reklama