Novinky

Měly bychom muže malinko popostrčit!

To si myslí čtenářka Eliana, která nám poslala další příspěvek na téma Movember (děkujeme!) a prevence proti rakovině prostaty, se kterou se bohužel setkala i ve vlastní rodině...

Dobrý den, nešlo si nevšimnout, že se nám ženám nechce příliš hovořit o manželově, tatínkově, bratrově či partnerově prostatě. Ani se nedivím! Především si myslím, že to muži mají poměrně těžké, co se týká jejich spodní části těla všeobecně. My ženy, máme gynekologa a neříkám, že tam chodíme nadšeně, ale chodíme... Zvykly jsme si. Muž by měl s jakýmsi problémem týkajícím se jeho cennosti navštívit praktického lékaře, který by ho měl případně poslat na urologii... A zde je kámen úrazu. Všude jsou sestřičky a nedej bože, když je praktický lékař žena nebo uroložka... To je přímo katastrofa. Vůbec hovořit o tak, pro ně delikátním, problému.... Nejsou na to zvyklí. Nebudu jmenovat z rodiny problém s hemoroidem a zastupující pečlivou a zvídavou mladou paní doktorkou, již nikdy dotyčný se svým problémem k lékaři nešel. :) Je to škoda, protože tak muži lékaře z jakéhokoliv intimnějšího důvodu (a to jistě problém s prostatou je) odmítají navštívit. Možná na to by se kampaně měly zaměřit. Jak učinit tuto záležitost přirozenou a vyšetření nějak pro muže přijatelnější a důstojnější. Můj skvělý strejda, který byl záchranářem v dolech, byl velmi veselý člověk a rakovinu prostaty mu zjistili bohužel velmi pozdě, také nerad chodil k lékaři a vše bagatelizoval. Tak možná je i na nás ženách ty muže trošinku postrčit....

Eliana

Pozn. redakce: Text neprošel redakční korekturou.

Movember se stal našim dnešním tématem. V redakci nás zajímá následující:

 • Víte, co je Movember? Slyšely jste už o této charitativní akci?
 • Drží váš partner Movember? Nechává si narůst knír?
 • Myslíte si, že muži, kteří si v rámci akce nechávají narůst knír, skutečně půjdou i na preventivní vyšetření kvůli rakovině prostaty?
 • Měli by podle vás muži více dbát o své zdraví?
 • Líbí se vám akce Movember? Přijde vám to jako dobrý nápad?
 • Napadá vás nějaký jiný způsob, jak by se dalo na hrozbu rakoviny prostaty upozornit?
 • Máte s tímto onemocněním zkušenost z vlastní rodiny?
 • A co váš partner – dbá o své zdraví? Bojí se rakoviny prostaty? Nevadí mu jít na preventivní prohlídku?

Těším se na vaše příspěvky k tématu, tak mi, prosím, pište. Jednu odvážnou „pisatelku“ za její příspěvek (ideálně o rozsahu cca deseti řádků) odměním pěkným balíčkem. Vyhrajte pro svou drahou polovičku šampon proti lupům a mastným vlasům Schauma a bělicí zubní pastu Vademecum! Na vaše dopisy budu čekat do dnešních 15.00 hodin. Tradičně je posílejte na e-mail redakce@zena-in.cz, předmět e-mailu MOVEMBER.

tab

   
12.11.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Petra Jančálková

Komentáře:

 1. [4] Boros [*]

  v.poho — #2 Mému známému doporučil urolog-sexuolog (muž, v nejlepším věku- tenkrát měl 45) masáže prostaty. Ti moji známí měli problém- nedařil se jim potomek. Přestože byl onen lékař velice hodný, probíral to skoro hodinu, psychologický přístup a pod, ten můj známý tam byl pouze 2x- doktora sice velmi chválil, ale vlastní úkon psychicky neunesl.

  superkarma: 0 12.11.2013, 14:45:28
 2. avatar
  [3] Eliana [*]

  v.poho — #2 taky si myslím, že samo o sobě je to pro muže ponižující a  když se najde odvážný a jde, tak je problém v přístupu v ordinacích....

  superkarma: 0 12.11.2013, 13:33:44
 3. avatar
  [2] v.poho [*]

  Pohodář, když byl na vyšetření, tak se vrátil dost zkrouhle. Ne, že by mu něco našli, ale mladá lékařka prý na něj koukala jako na úchyla, protože prý prohlídka a masáž prostaty dělá mužům náramně dobře.

  Tož slečna či paní MUDr. zřejmě usoudila, že si ordinaci spletl s masážním salonem.Sml80 Obávám se, že podruhé si při problémech prohlídku rozmyslí.

  Takže ono je co napravovat i u bílých plášťů....

  1. na komentář reaguje Eliana — #3
  2. na komentář reaguje Boros — #4
  superkarma: 0 12.11.2013, 13:31:10
 4. [1] FAXÍK [*]

  taky si myslím, že je musíme trošku postrčit Sml58

  superkarma: 0 12.11.2013, 13:28:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme