Francouzská biokosmetika Melvita vstoupila v srpnu na český trh a nabízí vám rozsáhlý sortiment kosmetických výrobků, medů a potravinových doplňků. S více než 25 lety zkušeností v oboru se tak můžete nechat hýčkat přírodou, protože výrobky Melvita jsou v BIO kvalitě!

melvita

Název značky Melvita je složeninou latinských slov označujících med (mel) a život (vita). Jejím zakladatelem je francouzský biolog Bernard Chevilliat, který během své včelařské praxe poznal, jak obrovské bohatství nám může příroda nabídnout, budeme-li se k ní chovat s úctou: „Jako biolog, včelař, milovník přírody a krásy jsem fascinován tradiční moudrostí a poznáním - proto jsem v roce 1983 založil Melvitu. Svět bez včel by byl světem bez květin, ovoce a krásy. Mimořádné vlastnosti květin jsou tak pojítkem mezi světem rostlin a světem živočichů. Vedle účinnosti a potěšení z používání kosmetiky Melvita doufám, že v Melvitě naleznete pravost, etický přístup a především vášeň.“ Historie Melvity začíná v roce 1977 přistěhováním Bernarda Chevilliata do Ardèche (území na jihu Francie známé pro své přírodní bohatství, vápencové útesy a kamenné oblouky), kde se včelařství stalo brzy jeho hlavní vášní. S pomocí jeho manželky a bratra se jeho koníček rozrostl na více než 500 včelstev v izolované farmě uprostřed krajiny. V roce 1983 pak založil Melvitu, kterou proslavilo zpočátku šestiúhelníkové mýdlo. Dříve Bernard Chevilliat působil jako prezident, ale nyní je vice-prezident společnosti COSMEBIO Inter-professional Association.

melvita

Společnost podporuje několik ekologických organizací, s nimiž sdílí společné principy a přesvědčení. Melvita byla jedna z prvních kosmetických značek, která získala certifikaci ECOCERT a možnost využívat označení COSMEBIO pro své výrobky. Toto označení garantuje kvalitu a ekologičnost nejen samotného výrobku, ale také výrobních procesů a obalů.

V současnosti Melvita působí v 8 zemích a její výrobky tvoří jednu z nejširších bio řad na světě. Podíl této značky na trhu ve všech zemích průběžně roste. Dnes je Melvita jedničkou na francouzském trhu s biokosmetikou. Soustředí se na to, aby co nejvíce ingrediencí pocházelo z ekologicky čistého zemědělství. Výrobky značky Melvita obsahují více než 600 přírodních ingrediencí s prokázanou účinností (včelí produkty, přírodní oleje, květinové vody, esenciální oleje, rostlinné výtažky apod.). Zásady Melvity tkví i v upřednostňování rostlinných olejů, které poskytují buněčným membránám flexibilitu a propustnost nutnou pro jejich správnou funkci a regeneraci. Ve výrobě eliminuje parabeny, triclosan, umělá barviva, chemické filtry, hlinité soli a další konzervanty, které mohou škodit vám i životnímu prostředí. Všechny ingredience i samotná výroba podléhá pečlivé kontrole - důkazem mohou být testy účinnosti a dermatologické testy, přičemž žádný z testů se neprovádí na zvířatech (např. při vývoji výrobků z řady Maminka a Miminko spolupracovala Melvita také s pediatry, aby zaručila vhodnost výrobků pro ty nejmenší).

melvita

Mezi výrobky Melvita si opravdu každý najde to, co právě hledá. Jejich rozmanitost je jednou z nejširších na světě - právě to její zákazníci nejvíce oceňují. Tradiční výrobky určené k péči o tělo a pleť, originální toaletní vody i koupelové přípravky dokazují, že Melvita má opravdu přírodu v srdci, neboť veškeré výrobky prospívají životnímu prostředí i vašemu tělu - a to jak ženskému, tak i mužskému. V nabídce nejsou zastoupeny pouze kosmetické výrobky, ale i nejrůznější včelí produkty, jako je med, mateří kašička nebo pyl a přírodní potravinové doplňky pro zdravý životní styl.
O tom, že pro Melvitu je vnitřní krása stejně důležitá jako krása vnější, se můžete přesvědčit v prodejnách v Praze v OC Nový Smíchov a v prostoru zrekonstruovaného Hlavního nádraží. Pro ty, kteří mají Prahu daleko, bude od podzimu k dispozici také internetový obchod www.melvita.cz.

melvita

Melvita vám poskytne to pravé z přírody - originální péči v bio kvalitě!

Více zajímavých informací o společnosti Melvita naleznete také nawww.melvita.cz a www.melvita.com.

Reklama