Zdraví

Melír

Je tomu asi tak 20 let, kdy jsem si prvně nechala odborně promelírovat své tmavé vlasy. Tehdejší výkřik mé kolegyně "Vy jste omládla o deset až patnáct let!" vstoupil do dějin mého pracoviště a nezapomenutelně se mi vryl do paměti. Pokaždé když se (nerada) podívám po ránu do zrcadla, mi napadá totéž - nešlo by to nějak změnit? Ze stránek magazínů, z televizní obrazovky, z monitoru počítače, u kasy v Bille - všude kolem se to jenom hemží různě barevnými hlavinkami a každá ta ženská mi připadá mnohem krásnější, šmrncovnější, než jsem já, .... obyčejná, tmavá, nevýrazná, všední, taková myš....

A tak jsem jednoho dne zvedla sluchátko a objednala se ke své dvorní kadeřnici s přáním, že bych si chtěla nechat udělat melír. Ale jestli jí to přijde jako blbý nápad, ať mě radši zbrzdí. Co by ovšem  kadeřnice pro peníze neudělala? Klidně i to, že mi můj šílený záměr schválila.

V hodinu H jsem zasedla do křesla, ona začla chrastit alobalem a velmi pečlivě a pomalu mi nanášela nátěr. Pak nezbylo nic jiného, než hodinku počkat, až se má pravá barva vyšisuje. Mezitím stříhala a foukala paní, které jsem záviděla její bujný hustý tmavý vlas natolik, že ve mně poprvé zahlodal červík pochybnosti. A pak nastala ona chvíle, kdy mi kadeřnice (zabila bych ji, že mi to nerozmluvila hned na začátku!!!) opláchla hlavu a já se viděla ve obrovském zrcadle.

No hrůza, děs. Hlava jako květ, za pravým uchem rovnou rezavý, po zbytku hlavy žlutý, mezitím má původní barva. Polilo mě horko. S tímhle mám jít mezi lidi? Kadeřnice byla jako med "takhle krásný melír se mi ještě nepodařil", foukala mi to, mně se začly klepat nohy a drkotat zuby hrůzou. Statečně jsem konverzovala a nedávala na sobě svoje rozpoložení znát, ale jak nejsem hysterka, cítila jsem, že na mě něco jde... zbylo zaplatit a vypadnout. Pětistovka - já blbec, co bych za ni mohla mít!!! 

Naskočila jsem na kolo a ujížděla s větrem ve vlasech domů. Tam mě čekalo setkání s manželem, který sice věděl, na co jdu, ale netušil, jak to dopadne. Jeho věta "To je jasný, ty jsi tmavý typ" mě jenom utvrdila v rozhodnutí, které se mi cestou domů v hlavě vylíhlo.

Ani jsem se nepřezula a metla do blízkého supermarketu, kde na mě v regále čekala  má jediná spása - hnědá barva na vlasy. Jak jsem se zaradovala, když jsem uviděla známou dívčí tvář na krabičce! Druhá cesta domů už byla veselejší: o to víc, že jsem potkala sousedku od vedle, obrovskou drbnu, se kterou jsem měla nedávno co do nepříjemného činění - a ejhle - koukala skrz mě a vůbec mě nepoznala!

Doma jsem vpadla do koupelny, zatřela si ten zázrak chemie, a když jsem proceduru skončila a upravila si svůj účes, najednou mi ta barva vůbec nepřipadla nudná a fádní, ale div, že jsem si sama nepadla v zrcadle kolem krku, jak se mi ulevilo. Melír nikdy víc!!!

Gerda zdraví redakci Žena-in.cz a přeje jen šťastná rozhodnutí stran změny fyziognomie :-)


Díky, Gerdo, díky.

Přivedla jsi mne svým příspěvkem na myšlenku, že skoro všechny ženské jsou ujeté na svůj věk. Málokterá z vás je ochotná ho přiznat... nebo se mýlím?

   
02.08.2005 - Zdraví - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [21] Lemonka [*]

  gerda: To máš pravdu, já bych jí ty peníze asi nedala, idkyž šlo jen o pětistovku.. ...takže rada na závěr, radši jít do lepšího salónu (např. Piccasso v Praze) a dát víc peněz a být maximálně spokojená, než pak plakat nad rezatou hlavou!!

  superkarma: 0 03.08.2005, 11:57:03
 2. avatar
  [20] gerda [*]

  Lemonka: díky za informaci, v tomhle se fakt nevyznám a doufala jsem, že ta kadeřnice jo. Kdybych zkrásněla, peněz bych nelitovala, ani kdyby to bylo těch patnáct stovek. Jenomže za to, co mi na hlavě vyrobila, by mi správně pětistovku jako bolestné z psychického šoku měla vysolit ona. Nikdy víc!

  superkarma: 0 03.08.2005, 06:48:06
 3. avatar
  [18] Lemonka [*]

  Musela ti ty melíry udělat nekvalitní barvou nebo hodně slabým peroxidem, protože kvalitní melír bys barvou se supermarketu nepřebarvila do požadované barvy, měla bys to různobarevný!!!

  superkarma: 0 02.08.2005, 21:49:27
 4. avatar
  [17] Lemonka [*]

  Gerdo, u jaké kadeřnice jsi byla?? Ani se nedivím, že se ti stalo to co jsi psala, když jsi za melír dala jen 500,-!! Já chodím na blond melíry už čtvrtým rokem, vždycky si je nechámám doplňovat, když mi to odrůstá a mám krásný jemňounký blond proužky!! a to za to dávám tak 1500,- aby výsledek opravdu vypadá tak jak má!! žádná zrzavá a tak!! Vypadá to moc dobře a naopak v tom člověk vypadá starší a šmrncovnější..

  superkarma: 0 02.08.2005, 21:46:05
 5. avatar
  [15] kemy [*]

  hmm, tak mě je 18 a nevadí mi to říct . taky vypadam mladší. my to máme asi v rodině, protože když sem minulej tejden šla s kámoškou (16) a sestřenkou (25) šla do klubu od 18-ti, kamarádka normálně prošla nás dvěs ten trpajzlík u vstupu vyprsknul: "a vy dvě se cpete kam??"
  jinak já jednou nosila barvu blonďatou a byl to hnus hnus hnus. mam přirozeně takovou kaštanovou. od tý doby, kdy sem měla na hlavě ten hegeš a všichni kromě mě viděli, že to je ošklivý a přesvědčili mě, mam červenou. když vidim fotky z tý doby,

  superkarma: 0 02.08.2005, 19:45:31
 6. avatar
  [13] Lentilka [*]

  xenie: jéje, omlouvám se, měla tam být tahle potvora

  superkarma: 0 02.08.2005, 16:37:16
 7. avatar
  [12] Lentilka [*]

  xenie: A jsi třetí nebo ten zbytek?

  superkarma: 0 02.08.2005, 16:36:28
 8. [11] xenie [*]

  radku, nevím kudy chodíš, asi mezi holywoodské hérečky... neznám osobně nikoho, kdo by svůj věk tajil... k článku: nic proti melíru, ale má ho na hlavě každá třetí (zbytek je na blond :)

  superkarma: 0 02.08.2005, 13:40:55
 9. [10] Katka [*]

  Nosila jsem přirozené tmavě hnědé vlasy, ale vypadala jsem obyčejně a o 15let starší.
  Na radu vizážistky nosím granátově červené vlasy s tiziánovým melírem. Vypadám mladší a zatím jsem se nesetkala se zápornou reakcí. Jsem spokojená. Střídám aspoň účesy.
  Až mě to však začne nudit, klidně udělám změnu

  superkarma: 0 02.08.2005, 13:17:55
 10. avatar
  [7] gerda [*]

  radku, tak to já věk kliďánko přiznám, i tady. Problém je ten, že člověka za tolik roků začne vlastní "ksicht" poněkud nudit, když na to kouká denně, i zatouží (většinou nerozumně) po změně. A co je nejrychlejší a nejsnadnější - změnit něco na vlasech, že jo? Proti věku není léku, tvrdí moudré přísloví - a já dodávám A PROTI BLBOSTI TUPLEM!

  superkarma: 0 02.08.2005, 10:46:25
 11. avatar
  [4] janato [*]

  Gerda: stalo se mi něco podobného před 18 lety, až na to, že já neměla odvahu hodit na to tu barvu! Kadeřnicí byla známá mojí mamky, kterou jsem skoro každý den potkávala v našem paneláku a vždycky jsem si při tom setkání uvědomila, co si to nosím na hlavě.Jo, a odrůstalo to na můj vkus docela dlouho.

  superkarma: 0 02.08.2005, 10:27:29
 12. avatar
  [2] janato [*]

  radek kříž: tak to si tedy nemyslím, aspoň ne v mém okolí!

  superkarma: 0 02.08.2005, 10:22:47
 13. avatar
  [1] Luciš [*]

  To samé já zažila před třemi měsíci si mě přijel do kadeřnictví vyzvednout a nepoznal mě mezi dveřma

  Nicméně už jsem vlastními silami zase na tmavo a moje máti pronesla skoro tutéž větu: hmmm, spíš tmavy než světly

  A melír, když ho vidím na každé hlavě kolem? Nechci být tuctová

  superkarma: 0 02.08.2005, 10:21:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme