Bulvár

„Měli bychom si dávat navzájem více komplimentů,“ říká plus size modelka Veronika Nagyová

modelka XL

Je jí 24 let, nosí hrdě velikost 42 a fotí hlavně v zahraničí. Patří pod agenturu Plus Size Models CZ, která jí nyní přináší i několik kampaní v České republice. Je mladá, krásná a rozhodně ztělesňuje to, co pokládám za zdravý vzhled modelky.

 

Jak jste se dostala na první casting na plus size modelku?
K profesionálnímu modelingu jsem se dostala úplně náhodou. Fotila jsem s amatérskými či poloprofesionálními fotografy od svých čtrnácti let, ale profesionálně jsem začala krátce po devatenáctých narozeninách. Úplnou náhodou jsem potkala manžela jedné bookerky. Dal mi kontakt na svou ženu a řekl, ať jí zavolám. Pár dní mi to trvalo, nevěřila jsem si, ale nakonec jsem zavolala a později jsme se potkaly. Na schůzce ve mně viděla potenciál, a tak jsme se pak znovu potkaly v agentuře, kde jsem ihned podepsala smlouvu. To bylo v říjnu 2009.

Jak váš profesní život vypadá teď?
Oproti začátkům jsem opravdu hodně vytížená. Právě teď jsem již třetí den na Mallorce, večer přelétám na Ibizu. O víkendu letím nejspíš do New Yorku. Čekáme ale, jestli klient dostane vzorky včas a správně ušité. Pokud ne, tak zůstávám v Čechách a ve čtvrtek mě čeká přehlídka v Praze pro butik Big and Beautiful. Hned poté letím do Berlína na pětidenní focení. Tohle je program mých následujících 2 týdnů. A jak je vidět,  ještě ani není pořádně stabilní. Pořád je tu šance, že mi do toho něco nového přibude. :)

Veronika

 

Kolik práce máte v ČR v poměru se zahraničím?
Je to naprostý zlomek. Nějaká práce přichází od agentury Plus Size Models CZ, a protože dělají i produkci, tak vlastně vytváří novou klientelu pro Českou republiku. Jinak by tu pro mě nebylo skoro nic. Každopádně mi to ale vůbec nevadí, protože v zahraničí je po mně naopak poptávka docela veliká.

Je pro vás těžké skloubit práci a osobní život? Jste hodně na cestách?
Občas. S přítelem jsme spolu, kdykoliv to jde. Občas za mnou i přiletí na focení, když víme, že bychom se jinak dlouho neviděli. Posledně přiletěl do Los Angeles, abychom tam strávili společně pouhé 3 dny. Na cestách jsem větší část měsíce. Většinou odlétám na dvou- až pětidenní focení včetně cestování. Takže když jsem konečně doma, ignoruji telefon a užíváme si jeden druhého. 

Veronika2

 

Řeknete nám vaše přesné míry?
Přes prsa 97cm, přes pas 76 cm a přes boky 107c m. Výška 179 cm. 

Slyšela jste někdy výtku, že jste tlustá? Co byste poradila ženě, která tohle slyší od muže?
Samozřejmě, že slyšela. A v té době to bolelo, ale dnes by mě to ani trochu nerozhodilo. Mám se ráda a nechci být nikdo jiný, nechci se jmenovat jinak a nechci vypadat jinak. Já se cítím dobře, a to je pro mě důležité. A když mi na sobě něco konkrétního vadí, tak se tu konkrétní věc snažím změnit. Někdy je tato výtka samozřejmě oprávněná! Stává se, že se žena či muž přestane ovládat a opravdu hodně přibere. To by nakonec mohlo i uškodit zdraví. V tomto případě je ale lepší si s tím člověkem sednout a celou situaci probrat. Urážka typu „jsi tlustá“ toho totiž moc nevyřeší. 

modelinka

 

Jak si udržujete svoji postavu? Předpokládám, že i tak máte jídelníček a cvičební plán od specialistů.
Od specialistů si samozřejmě ráda nechám poradit,  ale hodně se řídím selským rozumem. Snažím se chodit do bazénu a do posilovny. Jím kvalitní potraviny, a to nejen kvůli své postavě, ale hlavně kvůli svému zdraví. Diety jsou podle mě mnohdy neúčinné a člověk si akorát zbytečně může ublížit. Myslím si, že nějaký pohyb a dobrá strava, v  rozumné míře, ke štěstí úplně stačí.

Sledovala jste předtím nějaké světové plus size modelky nebo je sledujete až teď? Případně které?
Když jsem začínala, ani jsem nevěděla,  že nějaké topmodelky s označením plus size vůbec existují. Později jsem se hodně setkávala se jménem Robyn Lawley,  se kterou jsem ve finále několikrát pracovala, a také Crystal Renn, která ale už dávno není plus size modelkou. Jinak svět plus size je hodně malý, takže se s většinou holek znám osobně a jsou to pro mě spíš kamarádky než hvězdy.

Nagyová

 

Existuje nějaká značka, pro kterou byste ráda pracovala?
Hodně se mi již splnilo, ale mým dalším cílem je  stát se tváří nějakého parfému nebo být v reklamě na dekorativní kosmetiku. Celkově bych byla  ráda,  kdyby plus size nebyla vnímána pouze jako kategorie velikostí určených pro focení oděvů. Bylo by super, kdyby se plus size objevovaly v kampaních pro kosmetické přípravky a v různých televizních reklamách. Slovo modelka by mělo přestat vyvolávat v hlavě obrázek nezdravě hubené slečny s mírami 90-60-90. 

Jaké oblečení ve volném čase nosíte nejraději?
Mám ráda něco na způsob Manga nebo Zary. Prostě jednoduché, moderní a pohodlné.

veronika nagyová

 

Chtěla byste být modelkou, co má velikost 34?
Nemám nic proti velikosti 34. Každá velikost je ta správná, pokud se v ní člověk cítí dobře a je to pro něj přirozené.  Jsou lidé,  kteří jsou od přírody hubení. A jsou tací,  kteří tu stavbu těla prostě mají jinou. Modelkou s velikostí 34 bych být nechtěla, protože to pro mě není přirozené. A myslím si, že by se mi ani nikdy nepovedlo do této velikosti zdravě zhubnout. Ve své velikosti 40/42 se cítím skvěle. 

Myslíte si, že u nás stále frčí hubené modelky?
Frčí a frčet budou. U nás i kdekoliv jinde. A jak jsem již zmiňovala - hubená postava není špatná postava! Co mně osobně vadí, je fakt, že některé holky si myslí, že někdy až nezdravě hubená postava je ta jediná cesta. Ale já si myslím,  že být zdravá a fit je ta cesta. 

Veronika_selfie

 

Jak vnímáte sebevědomí žen?
Myslím si, že hodně žen se úplně zbytečně shazuje. Nemají se rády a pořád na sobě hledají chyby. Bohužel už to máme zabudované v hlavě odmalička. Mně dalo neuvěřitelnou práci začít se mít upřímně ráda. Všechno na mě bylo „ špatně“. A teprve díky práci v této branži jsem pochopila hodně věcí a získala nějaké to sebevědomí. Sama občas fotím jako fotografka a doslova mě zaráží, jak nízké sebevědomí některé krásné ženy mají! Řeknu jim, že vypadají skvěle a že jim to moc sluší, ale z jejich výrazu je přitom jasně čitelné, že jim to bohužel nikdo jiný kromě mě už delší dobu neřekl. A to je opravdu smutné. Měli bychom si dávat navzájem více komplimentů. Pochválit manželku, přítele, kamarádku nebo třeba vlastní babičku, prodavačku či řemeslníka - prostě každého, kdo si to zaslouží svou ochotou, snahou, přístupem, vstřícným jednáním. Všechny to potěší a pomůže vykouzlit tak důležitý úsměv na tváři. Já komplimenty dávám často, a vy?

Co mají dělat podle vás ženy pro svou krásu?
Podle mě je vnitřní krása a dobrý pocit ze sebe samého základ pro jakýkoliv projev vnější krásy. Z člověka vyzařuje radost a energie, a to ve výrazu a chování udělá své. Ne nadarmo se říká „úsměv je ten nejkrásnější make-up, co žena může mít“. Každá žena a dívka by na sobě měla přestat hledat chyby a raději by si měla začít všímat té pozitivní stránky. 

modelka9

Děkujeme Kateřině Kaprasové z Plus size models za zprostředkování rozhovoru s plus size modelingovou hvězdou Veronikou.

Móda pro plnější ženy - podívejte se na tyto stránky více na www.storexxl.cz

Zdroj fotek: Facebook Veronika Nagyová

   
18.03.2015 - Rozhovory - autor: Kristina Vodičková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [42] Lenda26 [*]

  Krásná a hlavně zdravě vypadající holka s normální postavou Sml67

  superkarma: 0 31.03.2015, 10:57:30
 2. avatar
  [41] peetrax [*]

  monkee — #38 já taky divit, kterou řečí psát redaktor Vodičková, ten "dávání komplimentů". Sml80 Sml57

  superkarma: 1 18.03.2015, 20:54:26
 3. [40] slávenka [*]

  Prostě krásná a zdravě vypadající modelkaSml67

  superkarma: 0 18.03.2015, 19:34:07
 4. [39] pinokio [*]

  Ta je krásná.Dokonalé proporce.Zdravé názory.Sml79

  superkarma: 0 18.03.2015, 18:44:11
 5. avatar
  [38] monkee [*]

  Kristina Vodičková — #33 ... z Verčina profilu...

  Kompliment se skládá nebo říká/vyslovuje, nedává se, od toho tu máme redaktorku, aby nesprávně použitý výraz přeformulovala nebo aspoň nedala do titulku.

  Chudák čeština.Sml15

  Modelčiny parametry mám taky, jen ty centimetry mi chybí. 10cm podpatky to bohužel nenapraví. Ale sebevědomí mi to nerozhodí.Sml24

  1. na komentář reaguje peetrax — #41
  superkarma: 2 18.03.2015, 18:44:10
 6. avatar
  [37] Klubíčková [*]

  Krásná a podle mně naprosto normálně štíhlá holka - ovšem v modelingu je už velikost 36 braná jako hranční - je to prostě příšerné a šílené. Komplimenty je třeba skládat a já to dělám stále, když se mi něco líbí, ráda to pochválím. A už delší dobu se snažím bojovat za to, aby se ženy přijaly takové jaké jsou, necpaly se do nesmyslných velikostních tabulek a měly se rády jako ženy. Tím netvrdím, že na sebe nemají dbát, naopak. Ale diktát vychrtlosti opravdu není normální a už vůbec ne zdravý

  superkarma: 1 18.03.2015, 14:21:25
 7. avatar
  [36] Eva_CZ [*]

  superkarma: 0 18.03.2015, 14:16:44
 8. avatar
  [35] evelyn [*]

  Ona je asi hodne vysoka, takze velikost 42 je adekvatni jeji vysce, v zadnem pripade tohle neni velikost plus size. Je s podivem, ze anorekticek nepribyva geometrickou radou, kdyz se tahle stihla holka s krivkama prezentuje jako plus sizeSml24

  superkarma: 1 18.03.2015, 12:47:45
 9. avatar
  [34] kobližka [*]

  Nedávno jsem sháněla na netu šaty a zjistila jsem,že při mém čísle jsem už zařazena do nadměrných velikostí....to mě trochu nakrklo Sml32 a tak jsem si řekla,že bude rozumné se přestat pořád poměřovat a cpát do nějakých velikostních tabulek,stydět se za to,že mám vel.42 (nakonec jsem se do ní vešla) prostě brát život s nadhledem a nezůstat trčet u velikostní tabulky Sml16 Co ta řekne o člověku? Je na něj spolehnutí,je empytický,má smysl pro humor a fair play,je to podrazák,nebo ne? Sml80

  Kašlu na ty zpropadené tabulky....

  superkarma: 1 18.03.2015, 12:20:12
 10. avatar
  [33] Kristina Vodičková [*]

  Taky nemám dojem, že by byla plus size. Ale když to vezmete tak, že oficiální modeling je velikost 34-36, tak je plus size vlastně od 38! Přidávám jednu fotky z Verči profilu na fb, kde je spolu s dalšími plus size modelkami. :) Já bych její postavu brala hned! :)Sml22

  1. na komentář reaguje monkee — #38
  superkarma: 3 18.03.2015, 12:06:00
 11. avatar
  [32] fialinka [*]

  Hezká holka, ale proboha, co je na velikosti 42 plus size?

  superkarma: 2 18.03.2015, 12:00:36
 12. avatar
  [31] aviaki [*]

  Kdysi dávno dělala modelku moje sestřenice. Je hodně vysoká, má mohutnější kostru. Ale doteď je krásně štíhlá a hezká (nikoli vychrtlá a hubená). Myslím, že vypadala podobně jako výše uvedená modelka, akorát tenkrát byla mezi "normálními modelkami", nikoli plus size.

  superkarma: 0 18.03.2015, 11:47:40

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] aviaki [*]

  Eldridge — #24přesně tak. Já jsem tlustá (a občas se snažím s tím něco dělat), ale vytáčí mě, jak normální holky jsou prezentovány jako tlusté. A taky mě vytáčí, že často hodnota člověka je posuzována pouze podle toho, jestli je hubený nebo tlustý.Sml32

  superkarma: 2 18.03.2015, 11:44:34
 2. [29] Baa [*]

  Krásná žena, zdravě sebevědomá, na kterou je radost se podívat.Sml16

  A s tou chválou má tak trochu pravdu. V našich zeměpisných šířkách se to příliš nenosí, ale myslím, že i v tom se už lepšíme. Sml16

  superkarma: 3 18.03.2015, 10:34:11
 3. [28] MaVy [*]

  hezký rozhovor a moc sympatická dívka, podle mě ona má tu správnou velikost na modelku, není vychrtlá, ani tlustá, je akorát a krásná

  superkarma: 1 18.03.2015, 10:20:29
 4. [27] Roland [*]

  Je krásná a má správné názory.

  superkarma: 0 18.03.2015, 09:47:10
 5. avatar
  [26] jiti [*]

  Ona má 40-42??? Kde??? Já mám 38-40 to si ale připadám silnější (ne tlustá)

  superkarma: 2 18.03.2015, 09:33:21
 6. avatar
  [25] Léthé [*]

  Krásná žena. Má vše, co žena má mít.

  superkarma: 0 18.03.2015, 09:03:23
 7. avatar
  [24] Eldridge [*]

  Ano, problém anorektických modelek a následně anorektických žen tu bude do té doby, dokud se bude velikost 42 prezentovat jako plus size.

  1. na komentář reaguje aviaki — #30
  superkarma: 10 18.03.2015, 09:02:44
 8. avatar
  [23] *Lefff* [*]

  Míry modelky skutečně odpovídají naší konfekční velikosti 40/42. Jen kalhoty musí pravděpodobně mít v prodloužené délce.

  Sama mám téměř totožné míry při 173 centimetrech a 40/42 je moje obvyklá velikost (pokud se přes zimu nevykrmím jako letos a přes boky pak nemám 109 cm - to už je vel. 44 jak vyšitá).

  superkarma: 0 18.03.2015, 09:02:09
 9. avatar
  [22] *Lefff* [*]

  Děkuji za pěkný rozhovor. Nádherná holka, skvělý přístup k sobě samé i k ostatním! Sml67Sml16

  superkarma: 0 18.03.2015, 08:54:44
 10. avatar
  [21] Pentlička [*]

  Je to krásná štíhlá nikoli vychrtlá dívka. Modelky plus size si představuji trochu jinak.

  superkarma: 4 18.03.2015, 08:51:22
 11. avatar
  [20] kuželka [*]

  Taky mám míry modelky - akorát na výšku o 20 cm míň :-(

  superkarma: 0 18.03.2015, 08:29:31
 12. avatar
  [19] Pajinka [*]

  ax — #16 taky si myslím, že nemůže mít naši 42 Sml23 je to krásná štíhlá holka Sml59

  superkarma: 2 18.03.2015, 08:02:05
 13. avatar
  [18] misa.35 [*]

  Krásná žena a velmi příjemý rozhovor Sml59

  superkarma: 0 18.03.2015, 07:56:33
 14. [17] manislava [*]

  Sml67

  superkarma: 0 18.03.2015, 07:47:24
 15. [16] ax [*]

  Ještě by k tomu mohli dodat, zda se jedná o velikost 42 evropskou nebo italskou (nebo dokonce americkou). Protože italská 42 je v našich končinách běžná 38, naopak americká 42 je fakt pro silné. Té holce sice netrčí kosti, ale jinak mi nepřijde nijak nadměrná, "plus size" nebo boubelku si představuju jinak.

  1. na komentář reaguje Pajinka — #19
  superkarma: 1 18.03.2015, 07:43:20
 16. [15] theplana [*]

  Hezká holka. Sml67

  superkarma: 0 18.03.2015, 07:36:29
 17. avatar
  [14] Májík [*]

  Sorry, vypadlo mi slovíčko. ..a ne ty trcici kosti Sml30

  superkarma: 0 18.03.2015, 07:35:09
 18. avatar
  [13] Májík [*]

  Nadherna baba a presne takove by mely chodit po přehlídkových molech,aby si kazda zenska dokázala predvadeny model predstavit i na sobe a ty trcici kosti, co tam vidime.

  superkarma: 0 18.03.2015, 07:34:03
 19. [12] Stendy [*]

  Moc pěkná holka.Sml59Sml59 Tak by měly modelky vypadat a ne chrastit kostima.Sml57

  superkarma: 0 18.03.2015, 07:20:09
 20. avatar
  [11] vladka321 [*]

  Opravdu krásná holka z které čiší zdraví Sml67

  superkarma: 0 18.03.2015, 07:18:17
 21. avatar
  [10] kuzle [*]

  kde ma jake plus proboha? Sml80 vzdyt je to pekna stihla holka, nikde zadne plus fakt nevidim, by meli videt v tom obleceni mne Sml52Sml57

  superkarma: 0 18.03.2015, 07:16:05
 22. avatar
  [9] bezinka [*]

  Sml59moc hzké děvče

  superkarma: 0 18.03.2015, 07:13:45
 23. [8] Rikina [*]

  Jinak slečna je normální hezká ženská, jaképak plus size. Velikosti 40 - 42 přece nejsou nadměrné, sakra pes, a kdo by jí mohl vyčítat, že je tlustá, to fakt nechápu. Sml80 Mít tuhle figuru, to bysem si pískala.

  superkarma: 8 18.03.2015, 07:11:07
 24. avatar
  [7] gerda [*]

  Ona je vysoká, to je vidět, tlustého člověka si představuju docela jinak. Má krásnou postavu, vyváženou, pevnou, bez špeků. Teď je tlustý každý, komu netrčí kosti. Svět modelingu je zvrácený a nepřirozený.

  superkarma: 11 18.03.2015, 07:08:52
 25. [6] Rikina [*]

  Více komplimentů? No, obvykle když začnu chválit bližního, dotyčný zbystří a řekne "nech toho a rovnou řekni, co chceš". Sml57 Pokud chválím někoho neznámého, lekne se. To je potom těžké. Sml80 Osobně mám podobně smíšené pocity, pokud někdo řekne kompliment mně - vnitřně se podivím, čím jsem si to zasloužila a hned potom začnu přemýšlet, co bude chtít. Sml39

  superkarma: 2 18.03.2015, 07:08:51
 26. [5] ZdenaZ [*]

  krásné děvče,přeju ji hodně úspěchu

  superkarma: 0 18.03.2015, 07:01:43
 27. avatar
  [4] danca79 [*]

  Krasna. To ze ji nazyvaji plus size je dost vysmech, proste zdrava holka.

  superkarma: 1 18.03.2015, 04:56:24
 28. avatar
  [3] Suzanne [*]

  Nádherná, akorát Sml67

  superkarma: 0 18.03.2015, 04:40:57
 29. avatar
  [2] Eva_CZ [*]

  Nadherna holka s uplne normalni postavou!Sml67Sml22

  superkarma: 0 18.03.2015, 03:33:07
 30. avatar
  [1] Dudlajlama [*]

  To je ale krasna holkaSml67. Jeji postava mne prijde uplne normalni, nezaradila bych ji do plus size kategorie.

  superkarma: 2 18.03.2015, 00:27:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme