Magie

Měli bychom pro sebe být důležití především za života

Zaaímavý názor na dnešní téma nám poslala čtenářka s nicekm oalison a my jí za něj moc děkujeme

Můj názor na dušičky, je asi tento. Kdybych začla už u počátku, tak mi přijde smutné, že dokud je člověk živý, obvykle na něj nikdo nemá moc čas, obzvláště starší lidi, jsou buď sami doma nebo "uklizení" do domovů důchodců apod. zařízení.... Pak najednou, když už nejsou mezi námi, sejdou se jim na pohřbu i lidi, kteří dotyčného neviděli klidně 10 let.

Myslím, že zemřelým je fuk, jestli jim dáme na hrob v určitý den svíčky a květiny a nebo budeme celý rok udržovat kolem jejich pomníčku zelenou zahrádku, měli bychom pro sebe být důležití především za života. Nikomu tento svátek nevyvracím, ale zavedla bych svátek jiný a to svátek bližních a přátel.

A naordinovala bych jej minimálně jednou za měsíc. V tento svátek by měli lidi zapomenout na běžný shon a zamyslet se, jestli náhodou nezapomněli někoho blízkého navštívit:-) Je to trošku naivní představa já vím, ale stejně, bylo by mi to mnohem bližší, než Svátek zesnulých.:-)

oalison

Máte svatou pravdu a všichni bychom se nad sebou měli zamyslet.

Co si o tom myslíte vy, milé ženy-in? Také jste se teď chytla za nos a řekla si, že máte rezervy? Není lepší své blízké navštěvovat, dokud jsou mezi námi? Nemáte pocit, že někoho zanedbáváte? Máte v rodině někoho, kdo žije osaměle, nebo v domově důchodců? Není nejvyšší čas ho navštívit a říct mu, že ho máte rády, než bude pozdě? Máte v tomto směru vůči někomu černé svědomí? Byla byste také pro zavedení Svátku bližních a přátel?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

   
25.10.2010 - Magie - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Petramala [*]

  Dřív jsem měla Dušičky ráda, jak všechno svítilo,bylo nazdobeno.. před 4 lety mi zemřel táta a před 2 teta, dva lidé, co pro mě moc znamenali a už Dušičky ráda nemám, chodím jim na hrob celý rok,ale při Dušičkách nás to bolí ještě nějak víc :-( a za života jsme si nestihli nějak všechno říct.

  superkarma: 0 26.10.2010, 07:26:25
 2. [8] Rikina [*]

  No, já už to nespravím. Sml80 Černé svědomí zřejmě budu mít do konce života. A rezervy samozřejmě mám, vůči žijícímu příbuzenstvu... ale i kdyby byl takový svátek vyhlášen úředně, nedělám si iluze. Lidi strašně moc často "nemají čas". Sml15

  superkarma: 0 25.10.2010, 22:39:57
 3. avatar
  [7] Sonne [*]

  Naprostý souhlas, oalison! Sml67 Sml22

  superkarma: 0 25.10.2010, 15:35:01
 4. avatar
  [6] enka1 [*]

  Sml16Pošli návrh na ministestvo, ať melou konečně o něčem rozumným.

  superkarma: 0 25.10.2010, 14:59:18
 5. avatar
  [5] Direček [*]

  O mámu jsem přišla v jedenácti, o tátu v šesnácti. Dušičky pro mě vůbec nic neznamenají! Bydlím teď daleko od jejich hrobu, ale ani to pro mě není dúležitý: Důležitý je, že na ně myslím s láskou každý den před usnutím a že minimálně každý druhý den u nás hoří svíčka - pro ně! Z rodiny v podstatě nikoho nemám, kromě brášky, s tím jsem v kontaktu  a oba si navzájem pokaždé říkáme, že se máme rádi a ať na sebe dáme pozor, právě nejspíš proto, že víme jaké to je :( Svátek za tímhle účelem, by možná pomohl některým, aby si uvědomili, co je důležité.

  Moc hezký článek oalison.. :)

  superkarma: 0 25.10.2010, 14:19:05
 6. avatar
  [4] arjev [*]

  Na přerovském hřbitově je hrob, kde je pochovaný muž. Byl obkladač, zedník ... práce všeho druhu, říkám Ferda mravenec. Jeho žena neměla jeho peněz dost a nutila jej zvyšovat tempo, aby vydělal víc. Jednoho dne se svalil a ...... Hrob má nádherný. Ona za ním chodila téměř každý den, plakávala. Na pohřbu jí její tchýně před mnoha lidmi řekla, že jejího syna uštvala. Měla pravdu. Kde je pohřbena matka nevím, ale manželka zručného chlapíka tam už leží také a hrob pustne. Smutné.

  superkarma: 0 25.10.2010, 13:19:05
 7. [3] dadma [*]

  Na hroby svých blízkých chodím pravidelně.Ale to co jsi napsala je svatá pravda.Nikdo z nás si neuvědomuje co ten člověk pro nás znamená až teprve ,když ho ztratíme,ale to již je bohužel pozdě.Měli bychom si na své blízké udělat čas za jejich života.

  superkarma: 0 25.10.2010, 13:16:12
 8. avatar
  [2] monkee [*]

  A proto jezdím za svojí mamkou, ze které je už teď  ten malý popletený uzlíček, ale jak mě uvidí, tak se rozzáří. Sml25Sml79

  superkarma: 0 25.10.2010, 13:09:44
 9. avatar
  [1] maje [*]

  a víš ty co? zrovna dneska jsem opět řekla svojí mamce (pracuje, je čilá), že ani tenhle víkend nepřijedu, že nemám čas. říkám to už dost dlouho. a je pravda, že nikdo neví, co bude zítra. asi už vím, co budu dělat o víkendu.

  superkarma: 0 25.10.2010, 13:06:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme