Zaaímavý názor na dnešní téma nám poslala čtenářka s nicekm oalison a my jí za něj moc děkujeme

Můj názor na dušičky, je asi tento. Kdybych začla už u počátku, tak mi přijde smutné, že dokud je člověk živý, obvykle na něj nikdo nemá moc čas, obzvláště starší lidi, jsou buď sami doma nebo "uklizení" do domovů důchodců apod. zařízení.... Pak najednou, když už nejsou mezi námi, sejdou se jim na pohřbu i lidi, kteří dotyčného neviděli klidně 10 let.

Myslím, že zemřelým je fuk, jestli jim dáme na hrob v určitý den svíčky a květiny a nebo budeme celý rok udržovat kolem jejich pomníčku zelenou zahrádku, měli bychom pro sebe být důležití především za života. Nikomu tento svátek nevyvracím, ale zavedla bych svátek jiný a to svátek bližních a přátel.

A naordinovala bych jej minimálně jednou za měsíc. V tento svátek by měli lidi zapomenout na běžný shon a zamyslet se, jestli náhodou nezapomněli někoho blízkého navštívit:-) Je to trošku naivní představa já vím, ale stejně, bylo by mi to mnohem bližší, než Svátek zesnulých.:-)

oalison

Máte svatou pravdu a všichni bychom se nad sebou měli zamyslet.

Co si o tom myslíte vy, milé ženy-in? Také jste se teď chytla za nos a řekla si, že máte rezervy? Není lepší své blízké navštěvovat, dokud jsou mezi námi? Nemáte pocit, že někoho zanedbáváte? Máte v rodině někoho, kdo žije osaměle, nebo v domově důchodců? Není nejvyšší čas ho navštívit a říct mu, že ho máte rády, než bude pozdě? Máte v tomto směru vůči někomu černé svědomí? Byla byste také pro zavedení Svátku bližních a přátel?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama