Vaření

Melete si doma maso? Jaké jsou jeho výhody a jaké máme pro vás recepty?

Kupovat nebo mlít doma maso? Toto téma probíráme v redakci docela často.  Jak to máte vy? Já třeba úplně miluju sekanou, karbanátky nebo čevabčiči. Mleté maso dávám do špaget, masové kuličky milují naše děti v rajské omáčce nebo v plněných paprikách. Od jisté doby si ale maso meleme doma, nemám moc důvěru v kupované mleté. Proto jsem si pořídila kvalitní mlýnek, bez kterého to nejde. Jsem ráda, i když jej pak musím pracně mýt, že si maso kompletně připravím doma.

Jak to má Elly? Zeptala jsem se jí a poprosila o vyjádření:

Mleté maso u nás doma používáme hodně. Milujeme boloňské těstoviny, lasagne, karbanátky, masové koule s rajskou omáčkou. Tohle všechno je mleté maso. Nejvíce jsem si oblíbila mix vepřového a hovězího masa. Vepřové dodá trochu potřebné tučnosti, hovězí krásnou barvu a plnější chuť.

ETA

Maso si většinou melu doma, protože mám jistotu, že používám čerstvé maso, krásné, žádné zbytky a nepotřebné odřezky. Navíc jsem si jistá, že používám naprosto čistý mlýnek, ne takový, na kterém se mele od rána a průběžně se od masa neumývá, jak je tomu ve většině řeznictví.

ETA

Mleté maso se navíc začne rychleji kazit a tak je ideální namlet ho těsně před jeho tepelnou úpravou. Moje maminka i babička mlely maso na ručním masovém mlýnku. To já už naštěstí nemusím, protože za mě mele můj kuchyňský pomocník ETA Gratus.

ETA

Bez problémů si poradí s každým masem. Může se zdát, že tohle je u kuchyňského robota samozřejmost, pokud má ve výbavě masový mlýnek. Viděla jsem však v akci několik značek robotů, které tohle ani náhodou neumí. Takže pozor při výběru značky. Oceňuji, že se všechny části masového mlýnku perfektně rozeberou a umývají. Nikde mi nezůstávají zbytky masa, které bych musela složitě čistit.

 

Naším tipem na skvělý kuchyňský robot je tato skvělá mašinka od ETY:

Celokovový roboty Gratus MAX 002890060 v bílé barvě  určitě splní všechny Vaše očekávání a to nejen díky vysokému výkonu 1200 W, ale také díky široké paletě vybavení. V základní výbavě najdete šlehací metlu, hnětací hák i mísící metlu, nechybí mlýnek na maso a strouhací nástavec s diskovými struhadly, dále obsahuje mlýnek na mák a skleněný mixér. Robot Gratus jev České republice nejprodávanějším robotem posledních tří let.  Více na http://eta.cz/kuchynsky-robot-gratus-max-new

 

Soutěžte!

Chceme vám doporučit zajímavou soutěž – více najdete na stránce www.pectespolu.cz!

 

Naše zajímavé recepty s mletým masem:

 

   
16.03.2016 - Maso a ryby - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [2] amphora [*]

  Sml16 já si tedy zásadně melu maso doma sama !! Vyberu si kvalitní maso v obchodě a doma zpracuji.Ve svém čistém mlýnku, sice ručním, ale jsem s ním maximálně spokojená. V obchodě bych si již mleté maso NIKDY nekoupila a nechat si umlít maso u řezníka v něčem, co celý den mele cosi, zůstávají tam zbytky předchozího mletí, které se průběžně semelou dalšímu zákazníkovi,v teplém počasí se kazí, kdoví, jak často mlýnek čistí a myjou....NO TO NIKDY. Doma vím, co mám.Sml80Sml80

  superkarma: 0 16.03.2016, 09:22:39
 2. [1] bobani [*]

  vyberu si v obchodě maso a nechám si ho před očima pomlet .

  superkarma: 0 16.03.2016, 08:46:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme