Vlasy jsou opředeny mnoha pověrami a mýty. Indiáni věřili, že se v nich skrývá duše, proto je nestříhali. Také síla biblického Samsona sídlila v jeho dlouhé hřívě. My si zase jsme dobře vědomy, že záplavou vlasů dokážeme poplést hlavu nejednomu muži.

Už to samo je důvodem k tomu, abychom o svůj poklad dobře pečovaly. A co je nejlepší recept, jak si zlepšit náladu? Dejte na radu Francouzek a umyjte si vlasy!

Otestujte si vlasy
Připravte si sklenici vlažné vody a ponořte do ní pramínek vlasů. Pokud klesne ke dnu, vlasy do sebe nasákly vlhkost a jsou porézní a suché. Pokud ne, jsou v pořádku.

Šetrné mytí
Nebojte se častého mytí. Vlasy si myjte tak často, jak potřebujete, klidně každý den. Samozřejmě že pak nebudete vlasy šamponovat dvakrát, ale jen jednou, a k mytí použijte velmi šetrný šampon. Vhodný je s mléčnými proteiny.

Hedvábí
Kdo by neměl ten sen! Mít vlasy jak hedvábí. A proč vlastně ne? Na vlasy, především ty barvené, použijte speciální regenerační masku s obsahem hydratačního mléka, aminokyseliny argininu a s panthenolem.

Na lupy s lupou
Problém s lupy a svěděním pokožky hlavy je dobré odstranit okamžitě. Dnes už to vůbec neznamená žádný problém a v drogerii běžně najdete opravdu velkou škálu speciálních šamponů, které lupy ihned odstraní.

Hydratace
Máte suché, drsné a lámavé vlasy, nebo jemné či barvené? Elektrizují? Pomohou vám přípravky, které lze zakoupit přímo v kadeřnických salonech. Po aplikaci ho nechte působit, neoplachujte ho. Přípravek působí okamžitě na povrchu i uvnitř vlasu. První, co po nanesení pocítíte, bude hebkost, lehkost a poddajnost. Vlasy se vyživí a budou se lesknout.

Bylinky
Na všechny vlasy skvěle působí nejen heřmánek a kopřivy, ale také chmel, měsíček a šalvěj. Mastné vlasy ošetřujte odvarem z kořene lopuchu. Všechny bylinky zakoupíte v lékárnách nebo ve specializovaných bylinkářstvích.

Domácí maska
Pro unavené vlasy, které ztrácejí lesk, je vynikajícím pomocníkem zábal z avokáda. Kdo nemá čas a chuť strouhat ovoce na kašičku, může si v drogerii koupit avokádovou pěnu, do které vlasy na hodinu zabalí.

Olejový zábal
Vlasům, které jsou hodně poničené, prospěje zábal z vlažného olivového oleje. Nejprve ho mírně zahřejte v rendlíčku na plotně, a pak ho vetřete do vlasů od konečků až ke kořínkům. Zabalte a nechte působit přes noc. Vynikající je také klasická majonéza (žloutky, ocet a olej). Jen pozor na povlečení!

Používáte na vlasy nějaké zábaly? Jaké a proč? S jakým výsledkem?

Reklama