Čtenářka Renicek laskavě vzpomíná na svou babičku a je jí líto, že její děti takového Mikuláše jako ona nezažijí. Díky Vám Renicko za příspěvek.

Mám svátek Mikuláše moc, opravdu moc ráda. Jedna z mých nejčasnějších vzpomínek byla, jak jsme brouzdaly s babičkou venku po městě, vyhlížely skupinky čertíků, Mikulášů a andělů. Chodily jsem většinou zasněženým městem (vyrostla jsem na Šumavě) a okukovaly jsme ty pekelníky s jejich nebeským doprovodem.

Moje babička byla hrozně hodná, ale když na to přišlo, tak také dost energická, takže si dodnes vybavuji ten pocit bezpečí, který jsem měla. I když se k nám rozběhl některý ten čert a pokřikoval a chrastil řetězy, tak jsem věděla, že možná dostanu symbolické šupnutí koštětem, ale že se mi doopravdy nic nestane.

Určitě to znáte, ten zvláštní, těžko popsatelný pocit strachu, těšení se, nadšení, nedočkavosti a to všechno umocněno tím, že je vám osm, devět nebo deset let a víte, že andělé a čerti doopravdy neexistují, ale co kdyby….A tak je mi líto, že moje dcera toto nezažila a už ani nezažije.

 Bydlíme ve velkém městě a samotnou bych ji ven nepustila, babičku už nemáme a jít s rodiči… to už se jí v patnácti letech moc nechce. Tak se aspoň koukám s okna, poslouchám vzdálené cinkání zvonků a chřestění řetězů a vzpomínám na to, jaké jsem to právě já měla díky babičce krásné. Po návratu domů navíc na botníku u dveří ležel balíček se sladkou nadílkou jako završení báječného večera. Pak se pil horký čaj a povídalo se ..

Bylo to přesně takové, jaké by to děti měly mít. Strach jen tak trošičku, o něco více dobrodružství a ze všeho nejvíc vědomí, že i když přes rok trošku zazlobily, tak že je jejich dospěláci nedají.

Renicek.


Jak vnímáte svátek čertů, andělů a Mikulášů?

  • Co jste na dnes přichystali pro své děti?
  • Máte nějaký zážitek s čerty, veselý, nebo tragický?
  • Je dobré děti čerty strašit, nebo ne?
  • Koho byste nechala, aby čerti odnesli do pekla?
  • A vy jste čertík, anděl, nebo Mikuláš?

Na zamyšlení, na historky veselé, ale i smutné, na fotky i videa, jednoduše na vaše příspěvky čekám na redakčním e-mailu

redakce@zena-in.cz

A kdo mi příspěvek nepošle a může, toho ti čerti dnes opravdu odnesou!

A jedna z vás, co mi napíše, dostane za odměnu nadílku od firmy HARIBO – medvídky, veselé kostičky a další bonbony!

Reklama