Novinky

Měla jsem kantorku - ideál

Dnešní téma vás asi moc nezaujalo, milé dámy. Soudím tak podle toho, že mi zatím nepřišlo moc příspěvků. Nebo že by za to mohly velikonoční prázdniny, které mají děti ve škole?

Jedno povídání tu pro vás ale ještě mám. Napsala nám ho čtenářka Slunečnice.


Na mateřskou školku si skoro nepamatuju, asi mě tam žádná učitelka nezaujala. Zato si pamatuju na základku, tam jsem potkala svou nejmíň oblíbenou učitelku, ta byla skoro jako ras. Házela po nás mokrou houbou, křičela, dávala nám tresty... Dneska už by si rodiče stěžovali, ale naši tehdy radši mlčeli, aby si pak na mě nezasedla. Doba se změnila. :-)

Taky jsem ale měla na základce jednu úžasnou učitelku, v první a druhý třídě. Ta byla fakt skvělá, přesně taková, jaká má učit malé děti - usměvavá, laskavá, milá, hodná... Povídala si s náma i o přestávkách, občas nás brala na nějaké výstavy a výlety, a to se tehdy moc nedělalo, taky jsem slyšela později, že měla problémy s ředitelkou. Měla jsem jí dva roky, pak bohužel odešla na mateřskou, takže ve třetí třídě jsme dostali jinou, taky ne tak špatnou. Ale tahle paní učitelka Miluška byla opravdu zlatá. Já jsem se tehdy nadšeně učila písmenka, doma jsem pořád četla, protože „paní učitelka si to přeje“, to byla moje nejčastější věta. No, pak mě to už rychle přešlo :-)

Tak takových kantorek - ideálů bych přála dnešním dětem víc...

Slunečnice

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Kantor ideál.

 • Poznali jste v životě nějakého úžasného učitele?
 • Jaký by podle vás měl být ideální kantor?
 • Co by měl umět?
 • Mělo by být podle vás ve školství víc mužů?
 • Vzpomínáte na nějaký zajímavý film nebo scény z filmů o učitelích?

Na vaše příspěvky se budu těšit a jako obvykle jedna z vás za něj dostane pěkný dárek, knížku Pohádky, legendy a bajky severoamerických Indiánů (Gustav A. Konitzky). Pište dnes do 14.30 hodin na známou adresu redakce@zena-in.cz, heslo je KANTOR IDEÁL. Předem děkuju!

kniha

   
28.03.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [3] Trefa [*]

  Trefa:bohuzel idealni pani ucitelku nemela.u nas jeste radila rakoska a klecet na stupinku.

  superkarma: 0 28.03.2013, 21:18:58
 2. [2] dadma [*]

  Slunečnice,můj syn měl v první a druhé třídě také zlou učitelku.Ještě dnes ,když si na ní vzpomene,tak říká, že mu není dobře po těle.Na dítěti to určitě zanechá stopy,když se bojí.Mám schovaný jeho notýsek je to samá poznámka.Přitom syn nebyl žádné zlobivé dítě a ani se špatně neučil.Byl trochu pomalejší, že někdy nestíhal.Vlastně i my rodiče ,když jsme šli na třídní schůzku, tak bychom nejraději zalezli pod lavici.Byli jsme jak na pranýři.Tenkrát jsme byli hloupí, že jsme ho nedali do jiné třídy.Jediný ,kdo si stěžoval byl můj manžel u ředitelky.Ale oni věděli, že má nervy na pochodu,vždy na jaře jezdila do lázní.Dnes by si to rodiče nenechali líbit.Dneska myslím je až druhý extrém, že spíše rodiče dojdou vynadat učiteli,než aby doma pokárali svoje děti.

  superkarma: 0 28.03.2013, 15:26:10
 3. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Soudě dle reakcí pod vyhlášením tématu včera patrně většina čtenářek pojala přesvědčení, že vás zajímají příběhy o kantorech nikoliv kantorkách a jelikož je učitelů ve školách jako šafránu, nejinak je tomu i s příspěvky. Ale přiznávám, že mrtvo jsem zaregistrovala všude i ve městě, v obchodech, na úřadech a prázdniny svůj díl viny také nesou.

  superkarma: 0 28.03.2013, 14:45:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme