O skvělém kamarádovi píše čtenářka Karkulka. Probíral s ní i své partnerky a ptal se na ženský pohled na věc. Bohužel, když se oženil, jeho manželka na Karkulku žárlila, tak kamarádství postupně vyprchávalo...

Kamarádství mezi mužem a ženou existuje a může být i docela otevřené, tvrdí čtenářka Karkulka. Žena může muži zprostředkovat ženský pohled a muž ženě zase ten mužský.

Měla jsem kamaráda, ale jeho žena mne nenáviděla

Píšu to celé v minulém čase, protože můj kamarád již odešel na věčnou slávu boží. Seznámili jsme se na konci osmdesátých let, mě bylo 18 a jemu 26. Oba jsme fotili fotky, dlouze jsme si povídali, při tom on měl partnerky a já měla své lásky. Rozuměli jsme si strašně moc, byl to skvělý vztah bez erotiky. Když jsme na to zabrousili, tak jsem se dozvěděla, že je to, co mého kamaráda na našem vztahu baví skoro nejvíc - že se známe tak dobře, rozumíme si tak dobře, žít bychom spolu nemohli, protože jsme rozdílné povahy, ale stále je mezi námi ten potenciál erotična, který by se někdy v budoucnosti mohl rozvinout. Nicméně - nikdy se nic nestalo. Bylo skvělé, jak jsme se bavili, začátkem devadesátých let se toho tolik dělo, vyzkoušeli jsme spolu různé náboženské semináře, léčitele, byla to doba hladu po nových informacích. Probírali jsme opravdu všechno. Včetně mých vztahů, jeho vztahů a jeho sexuálních prožitků s jinými ženami - rád mi o tom povídal a chtěl ode mne slyšet názor - jak to vnímám jako žena, proč se jeho partnerka chová tak nebo tak....
Pak se oženil a naše kamarádství nebylo tak intenzivní. Bohužel jeho manželka na mne strašně žárlila. Nechtěla jsem dělat zbytečně zle, tak jsme naše sedánky zrušili. Můj kamarád ale o mne často vyprávěl a jeho žena to nemohla vystát. Když jsme se někdy setkali, všichni tři, viděla jsem, jak by mě nejraději propíchla.
Takže kamarádství mezi mužem a ženou myslím funguje. Nemusí být však pochopitelné pro partnery kamarádů.

Karkulka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. 8. 2012: Muž a žena (ne)mohou být přátelé

  • Může podle vás existovat opravdové přátelství mezi mužem a ženou?
  • Měla jste někdy v životě hluboký přátelský vztah s mužem? A jak dopadl? Poznamenala ho lidská sexualita?

Téma dne je zařazené do rubriky Vztahy, ale jeho esence je nevztahová. Ptám se totiž na čisté přátelství mezi mužem a ženou, bez stínu sexuální touhy, bez jediné myšlenky na to, jaký by asi byl tenhle kamarád v posteli. Může, podle vás, mít žena blízkým „jen“ přítelem muži? Může ho „jen“ přátelsky vyslechnout, obejmout, pochopit, porozumět mu? A může totéž cítit vůči ženě muž? Své příspěvky dlouhé alespoň jako tento odstavec textu mi zasílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže), a to nejpozději 7. 8. 2012 v 15.00 hodin, zvýšíte tak svoji šanci na uveřejnění a tím i získání odměny. A jaká že to bude odměna? Pro jednu ze čtenářek tu mám přichystanou hru Laškování od firmy Albi, další tři přispěvatelky odměním 2.000 body do srpnové části naší Věrnostní soutěže.

laškování

Reklama