Bulvár

Měla jsem dospělé dětství

Děkujeme za další krásnou vzpomínku, kterou svému dětství věnovala čtenářka s nickem Vodfon. Měla krásné dětství do té doby, než jí onemocněla maminka. Přečtěte si její příspěvek

Krásné ráno. Měla jsem nádherné dětství. Byla jsem obklopena láskou, svých rodičů a pěti starších sorozenců. Nejstarší byl brácha a pak jsme byly samé holky. A já nejmadší, rozmazlována všemi.

Nejkrásnější, byly u nás vánoce. Ty nádherné staré baňky. Ještě dnes cítím tu vůni jehličí, purpury a kyselého zelí. Zelím jsme při slavnostních chvílích, jako byly vánoce, čistili koberce. Když jsme se do toho pustili celá šestičlená banda, tak to byl vánoční úklid za chvilinku.

Strašně jsme se u toho nasmáli. Největší legrace byla, když měl přijet některý z nápadníků. Byly to u nás velice časté akce. Já jsem byla nejmladší, tak jsem na chlapy měla ještě čas. Já jsem se pouze účastnila velkých úklidů, před tak důležitou návšťevou.

Jedna z mých sester byla učitelkou a byla o 20 let starší. Učila na stejné škole, kam jsem chodila i já. Všichni si mysleli, že je to moje maminka. Když přišla pro něco do třídy, ozvalo se celou třídou: "mama přišla". To jí strašně vadilo. Měla pocit, že vypadá tak staře. Učitelka se v ní nezapřela. Já jsem byla dost nemehlo na chůzi. Nevím, jestli to bylo nohama, nebo botama. Za každý pád  jedna přileťela. Ale stejně mě milovala.

Všechno by plynulo nádherně, kdyby maminka velice brzy neonemocněla. Bylo to ještě v době, kdy jsem navšťevovala základní školu. Měla neurologickou chorobu, u které člověk vypadá jako opilý. Strašně jsem se o ní bála. Chodila  jsem ze školy k ní do práce. Pak jsme šly společně domů. Měla jsem dospělé dětství .Všichni sourozenci, už měli své rodiny.   Doma jsem zůstala jenom já a sestra. Maminka na tuhle hroznou nemoc, umřela doma, jako ležák. 

Vodfon

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

To si asi nikdo z nás nedokáže představit. Děkujeme za krásný a dojemný příspěvek

Zavzpomínejte také na své dětsví? Bylo šťastné? Opravdu tak bezstarostné, jak se o něm říká? Nebo vás nějaká tragická událost "hodila" předčasně do dospělosti jako čtenářku Vodfon?

Napište nám svůj příspěvek na dnešní téma Moje dětství. Podělte se o své vzpomínky, zážitky, nenechávejte si je pro sebe.

Pište na redakce@zena-in.cz

Soutěž: M

 

 

 

 

   
01.06.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] vodfon, kolie [*]

  mio — #5 taky mladá tetaSml59Já byla, už v 6.letechSml16

  superkarma: 0 01.06.2010, 14:44:34
 2. avatar
  [5] mio [*]

  Strašně důležité, mít tyhle vzpomínky!Sml67 A je nádhera, že všichni pořád držíte pospolu!

  Já byla taky "dospělá" brzo, bráchové o dost starší - v 8 letech jsem už byla tetou. A jeden brácha mi chodil na střední taky na třídní schůzky, až v maturitním ročníku se došlo na to, že to není otec Sml30

  1. na komentář reaguje vodfon — #6
  superkarma: 0 01.06.2010, 14:29:42
 3. avatar
  [4] vodfon, kolie [*]

  ToraToraTora — #3 To máš pravdu!Sml59

  superkarma: 0 01.06.2010, 12:44:09
 4. avatar
  [3] ToraToraTora [*]

  Člověk vydrží hodně a ohřejváčky v podobě vzpomínek jsou k nezaplacení:) Sml67Sml79

  1. na komentář reaguje vodfon — #4
  superkarma: 0 01.06.2010, 12:15:06
 5. avatar
  [2] vodfon, kolie [*]

  enka1 — #1 Máme stále stejné vztahy,  hodně se navšťevujemeSml59Akorát nejstarší brácha tuhle hnusnou nemoc zdědilSml15 Ale má štěstí, že má výtečnou ženu, která se o ně stará!Sml16

  superkarma: 0 01.06.2010, 11:43:42
 6. avatar
  [1] enka1 [*]

  Sml79ale zas to člověka zocelí a vzpomínky máš hezké,doufám, že všichni spolu pořád dobře vycházíteSml16

  1. na komentář reaguje vodfon — #2
  superkarma: 0 01.06.2010, 11:30:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme