Bulvár

Měla byste nějaký drobný?

 

Každý den procházím nekonečnými vestibuly metra a každý den mi někdo říká o peníze. Někdy jsou to mladí lidé, smažky takzvané, jindy je to stará paní s brýlemi, která žadoní o peníze na chleba. Často před sebou zahlédnu skupinku týpků, od nichž se jeden oddělí, ihned co mě zahlédne.

 

„Neměla byste nějaký drobný?“

„Ne, neměla,“ odpovím a kráčím dál.

 

Pokaždé, ale skutečně pokaždé mi projede hlavou myšlenka, co když má ten člověk skutečně hlad? Co když ta paní, která tolik usilovně žadoní o peníze na chleba – o ten symbol jídla, skutečně trpí, a například děti se na ni vykašlaly a nemá, kde spát, a k tomu jí kručí v břiše.

 

Ale dnešní svět je prostě šílený.

Z paní bez chleba se vyklubala alkoholička, která si pochlástává pivka a čoudí na Hlavním nádraží. Z mladíků v metru vždycky táhne a jejich slečny mají úzké zorničky. Snažím se mezi nimi proplouvat, aby mě oslovit nestihli, a když už, tak něco rychle procedím mezi zuby a prchám. Pak přijde ten okamžik výčitek, který si omluvím, ze kterého se dostanu logickými úvahami. „Nemůžu přece dát peníze každému. Mám děti a rodinu, bylo by to na jejich úkor. Většina z těch žebrajících může jít klidně do práce."

 

Právě včera jsem se nechala unést.

Na schodech seděla paní, zhruba padesátiletá, v červené bundě. Viděla mě z dálky, byly to dlouhé schody a já po nich v ten moment šla sama. Bylo to jasné, půjde po mně.
Už když jsem se přibližovala, začala hladit psa a vrhala na mě smutné pohledy. Takové ty ustrnující, které by obměkčily snad každého. Mě ale ne.

 

„Paní, neměla byste nějaký drobný?“

„Tak já vám něco povím. Chodím tu každý den a vždycky po mně někdo chce peníze. Mám doma děti a spěchám tu vždy do práce. Co si vlastně myslíte?...“

 

Jo, jo – přesně tohle jsem pronesla, nechala jsem se prostě unést.
Kdybych měla dát každému dvakrát denně drobné, musela bych si to zřejmě vést jako položky nečekaných výdajů na mé výčitky.

 

Ta paní mě odměnila tím nejsmutnějším pohledem, který jsem kdy viděla. Její unavené a stárnoucí oči a k tomu její shrbený posez nad psem uvidím asi ještě dlouho. Moje výčitky se po tomhle zážitku rovnají asi desetinásobku těch běžných.

 

Nechala jsem se unést, ale nevyplatilo se. Zřejmě si zavedu další položku v účetnictví, ale kdo mi ji odečte, to tedy nevím. Možná až jednou u nebeských bran…

 

Jak to prosím vás řešíte vy? Máte také výčitky?

   
27.07.2005 - Společnost - autor: Jindřiška Kleknerová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [161] Pavlína3 [*]

  Nyotaimori:Jsi zlá a hloupá!Ty děti se do toho dětského domova nedostaly vlastní vinou!Ty si neřekli my chceme sem!Nám se tu líbí.KDEPAK!A za to že se narodí postižení taky nemůžou!Ale ti fetˇáci kterým stát dává stříkačky ZDARMA,léčení atd. ty do toho spadli sami!!!Ale ono jim to nestačí,oni musí házet nakažené injekce do pískovištˇa dávat je do sedadel v tramvajích a metrech...Takže se zamysli nad tím jaké přihlouplé ,,trosky,,ty podporuješ!A myslím,že když jsi se narodila nemluvili o tobě rodiče jako o harantovi.Měli z tebe radost...Já znám nějaké lidi co nechtějí děti,ale vyjadřují se slušně o tom proč by je (i zatím) nechtěli.O čemž já dost pochybuji ,že vůbec víš co slovo slušnost znamená! A o těch drogách toho víš na můj vkus víc než dost!

  superkarma: 0 29.07.2005, 23:34:49
 2. avatar
  [160] Babetka [*]

  Myslím,že vyčitky mít nemusíš,smutné,hladové oči tihle lidé umí dělat nejlépe.Když půjdeš kolem páté ráno po Masarykově nádraží,tak určitě na tu paní i pár ostatních narazíš.Tamní bufík u sedmé koleje se otvírá nejdřív,a co myslíš,že si tam jdou koupit?Housku? kdepak,pivo nebo rum.A když u mě ta babka žebrala,tak jsem se jí zeptala,proč není doma a nebere důchod,tak mě poslala někam.A vzápětí povídala,že takhle jí to vyhovuje,že vyžebrá víc,než nějaký pitomý důchod,a jeden pán na Václaváku,ji prý pravidelně dává stovku.Tihle lidi většinou nechtějí žít jinak.

  superkarma: 0 29.07.2005, 18:36:42
 3. avatar
  [157] Lhasa [*]

  Karel K.: To je zajímavej přístup Takže když jeden, zákonitě viditelnej prodejce-prevít prudí, tak nejen že to jeho zaměstnavatelům-zachráncům v jeho vlastním zájmu neřekneš, ale ještě zavrhneš i ty slušný

  superkarma: 0 28.07.2005, 21:55:41
 4. avatar
  [156] Meander [*]

  jusnina: Dělej to jako já, nelez do kostela

  superkarma: 0 28.07.2005, 13:42:09
 5. avatar
  [152] Dájka [*]

  Dášule: Tak přesně s tím mám zkušenost. Na nádru v Ostravě na mě s manželem pustil chlapík srdceryvnou story, jak ho včera pustili z lochu a nemá kam jít a má děsnej hlad. Nabídli jsme mu sváču, mimochodem moc dobrou. Nechtěl. V prodejně chlastu nevedou směnný obchod. A tenhle chlápek už je v Ostravě inventář.

  superkarma: 0 28.07.2005, 09:16:02
 6. [151] xenie [*]

  Vodník: ale to je právě to, o čem se tu bavíme - dát přímo žebrákovi pár kaček, co s nima udělá, jeho věc, příp. DMS na AIDS na Ukrajinu, ale žádné peníze organizacím na cokoli, od dětských domovů přes nemocné - protože pán bůh ví, kam ty peníze jdou a kolik z nich se fakt dostane k potřebným... a na to, abych zachraňovala všechny potřebné, žel nemám možnosti

  superkarma: 0 28.07.2005, 09:02:36
 7. avatar
  [149] karieristka [*]

  v Africe už si zvykli brát charitu a ani je nenapadne něco dělat sami, je lehčí jen natáhnout ruku - sami si ani neodeženou mouchu z ksichtu

  superkarma: 0 28.07.2005, 07:11:34
 8. avatar
  [148] kouzelnice [*]

  klikám tady za mou ženu kvůli letní soutěži, a jak si tady tak čtu, mám taky jeden příběh.
  byl jsem v Praze na jednom scuku, a když jsem se v noci vracel na Moravu, tak jsem si dal na hlavním nádraží kafe, vlak mi jel až na hodinu, tak tam stojím a najednou za mnou přišel nějaký kluk se slovy "kámo nemáš cígo?" tak jsem mu jednu malrborku dal, a najednou byli kolem mě tři, tak si říkám že jim dám tři cigarety, tak mě to nezabije, a oni mě najednou začali vyprávět, jak tam žijou, a prý "vodkaď seš" já na to, že z Moravy a oni něco jako "joo? tak když tě u vás vylejou z práce, tak přijď sem za náma, my se vo tebe postaráme :-))" no když jsem potom odcházel na vlak, tak po mě ještě jeden dopil to kafe, dobrý zážitek to byl :-))

  superkarma: 0 28.07.2005, 07:01:27
 9. avatar
  [146] kemy [*]

  na fetu sou zornice velký ne malý...

  superkarma: 0 27.07.2005, 23:47:20
 10. avatar
  [144] pajda [*]

  Bridgetj: jsem z Brna:-)

  superkarma: 0 27.07.2005, 20:26:42
 11. avatar
  [142] Smetanová [*]

  já sirael: no počkej ! je rozdíl mezi houmlesákem a Asii a Afrikou
  tady ty ožralové můžou makat a tam je bída !!!!

  superkarma: 0 27.07.2005, 18:49:07
 12. avatar
  [140] Dášule [*]

  Pokud ta paní tvrdila, že má hlad a já bych měla čas, koupila bych jí něco k jídlu. Ale zkusila jsem to jednou v Praze na hlavním. Nějaké balkánské dítě odstartovalo od rodiny a česko-nějak brebentilo, že má hlad a jeho sestřička taky. Koupila jsem dvě bagety a podávala mu je. Nechtěl je, chtěl peníze. Nedostal nic.
  Vadí mi to věčné otravování. Včera ukazovali v televizi, jak někteří lidé vozí zdravotně postižené před obchodní dům a potom jim stejně vyžebrané peníze vezmou. Jsem ochotna dát peníze na charitu, na cílenou záležitost. Mám adoptované dítě v Indii a důchodce na Ukrajině, kupuji bílou pastelku i žlutou kytku a přispívám na tříkrálovou sbírku. Ale vole ze sebe dělat nenechám.
  A hlavně si pamatuj, že všechny, kteří tě o to žádají, sponzorovat prostě nemůžeš.

  superkarma: 0 27.07.2005, 17:28:38
 13. avatar
  [138] Smetanová [*]

  výčitky ? ani náhodou ,nejsem z hl.m. ,jsem z města bižu a tady je houmlesáků taky dost ,zdržují se ve středu města ,hlavně kolem obchodů s potravinami a to proto ,aby měli kousek pro krabicový víno( kde na něj teda berou ?)dějají potom bordel ,nejen tím že znečišťují okolí a taky řvou ,že se člověk bojí jít kolem nich ,protože si pak taky říkají o drobné a to je o strach občas někoho i odvezou do nemocnice ,tam mu dají čisté oblecení a za chvilku je zase potkáte špinavý ...............

  superkarma: 0 27.07.2005, 16:51:54
 14. [137] xenie [*]

  btw jak jsem se přestěhovala, tak potkávám "svého" homelesse na Národní - mladej, vcelku ne blbej chlap, dá se s ním pokecat, takže vcelku pravidelně přispívám jen jemu, ač vím že ho to nevytrhne...

  superkarma: 0 27.07.2005, 16:37:29
 15. [136] xenie [*]

  Nyo: tu němou slečnu potkávám taky (taková hubená, černé dlouhé vlasy?) - už jsem ji taky potkala cca 5x, tak jsme jí řekla, že to má smůlu, nechat se okrást každý týden... ale říct jí to co Ty mně nenapadlo... btw je fakt němá? pokud ne, to musí být opruz nechat si nadávat a nemoct nikoho ani kamsi poslat

  superkarma: 0 27.07.2005, 16:34:50
 16. avatar
  [135] fialinka [*]

  holky, každý rok organizuju nějakou sbírku (většinou Kapku pro Nadaci pro transplantace kostní dřeně), vybírají děcka z oddílu. Věřte mi, že všechny peníze jdou do zapečetěných kasiček, pod dohledem se otvírají na úřadě a všechny se posílají okamžitě na účet pořádající organizace. Samozřejmě se nemůžu zaručit za konkrétní využití peněz, ale 100% vím, že našim děckám do kapsy nejde ani koruna. Bohužel sem už taky slyšela o podobných případech, ale prosím, neodsuzujte to šmahem všecko. A to ty sbírky organizuju poměrně dlouho.

  superkarma: 0 27.07.2005, 16:24:38
 17. avatar
  [134] Meander [*]

  Karel K.: Schytala jsem bezdomovce. Ne ty, co se snaží si život uspořádat (pro takové jsme měli připravený "Domeček"), ale ty, co se přihrnou, že mají hlad, že jsou z Ostravy a že usnuli ve vlaku a náhodou se ocitli na druhém konci republiky. Snažila jsem se je chápat a pomáhat jim, co to šlo. Ale záhy jsem pěkně okorala. Pro ilustraci uvedu nejtypičtější zážitky. Chodila jsem s nimi po městě, kupovala jim oblečení v sekáčích a jídlo v bufetech a oni mi nadávali, že hadry nejsou dost nóbl a jídlo že je hnusný. Odvedla jsem je na nádraží (když mi nezdrhli), koupila jízdenku - a pak ukecávala ajznboňáky, aby mi je hlídali, než vlak odjede. Oni totiž z toho vlaku většinou někudy vystoupili, vrátili jízdenku a prachy prochlastali. A druhý den přišli zas a vše se opakovalo. Z charity ho nevyhodíš. Sakra, to jsem se zase vytočila, jak to píšu...

  superkarma: 0 27.07.2005, 15:06:30
 18. avatar
  [128] vlcice [*]

  Šášula. Tu taky znám z Brna. Párkrát obcházela zastávky tramvají.

  superkarma: 0 27.07.2005, 14:31:55
 19. avatar
  [127] *modrá [*]

  Odemětobě: obojí

  superkarma: 0 27.07.2005, 13:58:39
 20. avatar
  [126] Odemětobě [*]

  *modra: omyl:ZLODĚJ!

  superkarma: 0 27.07.2005, 13:54:36
 21. avatar
  [125] *modrá [*]

  NEJVĚTŠÍ ŽEBRÁK JE STÁT !

  superkarma: 0 27.07.2005, 13:46:23
 22. avatar
  [124] Muštelka [*]

  Před asi dvěma lety jsem byla v Londýně a při čekání na odjezd autobusu jsem si sedla v parku na sváču a cigárko. Na vedlejší lavičku se posadil takový umaštěný houmlesák, že jsem z něj měla skoro strach. Když jsem si zapálila, zvedl se, přišel ke mně a jestli mu dám jednu cigaretu. No, dala jsem. Světe div se, sáhl do kapsy, vytáhnul libru a vrazil mi ji do ruky. Pak mne ještě dorazil tím, že když dokouřil, zvednul se a vajgl típnul do odpadkového koše. Strach jsem ale měla. A pořádný

  superkarma: 0 27.07.2005, 13:43:12
 23. avatar
  [123] *modrá [*]

  Já "žebrákům" nedávám a výčitky nemám. Já chodím každý den do práce a peníze si musím nějak vydělat, nikdo mi je jen tak nedá. kdyby mi ti žebráci chtěli aspoň vyleštit boty! jen tak natahovat ruku umí každý. Ráda dám peníze na dobrou věc, na dětský domov, na pomoc onkologickému oddělení, pošlu dárcovskou SMS, ale žebrákům na ulici jen tak drobné nerozdávám

  superkarma: 0 27.07.2005, 13:39:08
 24. avatar
  [119] Meander [*]

  Karol: Pravda. Tolik štěstí najednou... Kdo to má potom uklízet

  superkarma: 0 27.07.2005, 12:53:35
 25. avatar
  [117] Meander [*]

  Karol:

  superkarma: 0 27.07.2005, 12:47:54
 26. avatar
  [116] markeet [*]

  ucim se neprispivat poulicnim vybercim, i kdyz se potom vzdycky citim desne provinile. pravidelne jsem kupovala casopis LEV, nez jsem zjistila, ze z mych 20kc jdou na charitu DVE KORUNY! (a to kdovi jestli). zlobi me ten "vymenny obchod" - pastelku nebo pohled nebo drevene kolecko za penize. vzdyt i ta pastelka neco stoji. nechci prispivat na vyrobce vsech tech veci, to jsou podle me zbytecne utracene penize. taky mi vadi ten kontakt s lidmi, tak spis dam penize do kasicky nekde v obchode nebo je poslu na ucet. je to ale spis pro ten pocit, protoze jsem presvedcena, ze jen minimum z penez, ktere prispeju se dostanou potrebnym.

  superkarma: 0 27.07.2005, 12:45:59

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [114] Meander [*]

  Day: Kdo mluví o chlapech? Zamilovaná jsem furt.

  superkarma: 0 27.07.2005, 12:42:11
 2. avatar
  [113] Meander [*]

  Karol: Manžel teda už ani kdyby mi dali pistoli ke spánku. A děti jedině tehndy, když budu od početí do jejich první třídy v umělém spánku

  superkarma: 0 27.07.2005, 12:41:22
 3. avatar
  [109] Florencie [*]

  Nerada někomu dávám peníze, hlavně těm mladejm "smažkám", ze kterej to táhne jak ze sudu. Ale asi před dvěma lety jsem pracovala na Národní třídě a tam pravidelně každý den stál slepý pán s vlčákem a hrál na harmoniku. Byl tam ať bylo vedro, nebo mráz. Musím říct, že mi toho člověka bylo tak strašně líto, že jsem mu vždycky pár korun hodila. A dalo se s ním i mluvit, pohodovej příjemnej pán, pesanovi jsem občas koupila nějakou ňamku a už jsme byli kámoši :o). Pán už mě pak časem i poznal podle hlasu..
  Kdybych šla okolo teď, dala bych mu drobáky zase

  superkarma: 0 27.07.2005, 12:31:24
 4. avatar
  [108] Meander [*]

  Karol: Obojí! Můj exmanžel je jeden velký, špatný žert

  superkarma: 0 27.07.2005, 12:31:04
 5. avatar
  [107] Channah [*]

  Ad žebráci: chovala jsem se po vzoru kamarádky, která žebrákům, kteří chtěli peníze na jídlo, zašla koupit rovnou jídlo, aby měla jistotu, že to neprochlastaj. Ale když mi pak říkala, že jí jeden žebrák před jejíma očima ty rohlíky vyhodil do popelnice, tak nemám už moc iluzí, že jim jde fakt o jídlo. Ale třeba některým jo

  superkarma: 0 27.07.2005, 12:26:37
 6. avatar
  [106] Channah [*]

  Deafina: hm... to si asi musí člověk dát pozor. Od nás to všichni strkali rovnou do kasiček, většinou je přímo nastavujeme lidem, aby tam ty peníze strčili sami

  superkarma: 0 27.07.2005, 12:20:59
 7. avatar
  [105] Channah [*]

  sevenofnine: 22 Nejsou kytky jako kytky - třeba na Květinový den chodíme prodávat kytky s hokama z oddílu a nikdo si rozhodně nic nerozebere - prodejce má tovje peníze před tvýma očima strčit do kaičky, která je zapečetěná (fakt se do toho nedostaneš), registrovaná na jeho občanku (takže ani celou ji nezbalí) a večer ji odevzdá přímo organizaci. V televizi byla reportáž o nějakém podnikateli, který opravdu dával asi jen 5% té organizaci, na kterou tahal z lidí peníze, ale to neznamená, že všichni jsou podvodníci Já třeba věřím Kvtinovému dni, Kapce naděje, Dni dobré vůle (srdíčka), Novému Prostoru (většinou se to dá fakt číst, zlepšili se), Člověku v tísni a Humanistickému hnutí (adopce na dálku). Těm přispívám, víc ani ťuk (to bych fakt musela dát všem).

  superkarma: 0 27.07.2005, 12:19:49
 8. avatar
  [102] Deafina [*]

  Majucha: Ano, já jsem si potom někde přečetla, jak se s těma pastelkama, kytičkama apod. věci mají. Měli by lidem nastavovat zaplombované kasičky. To jsem však nikdy neviděla, berou od lidí peníze do ruky.

  superkarma: 0 27.07.2005, 12:07:19
 9. avatar
  [101] ema [*]

  gerda: Tak tomu bych přispěla, musím vidět snahu.

  superkarma: 0 27.07.2005, 11:59:29
 10. avatar
  [99] gerda [*]

  k příspěvku 23 - nesouhlasím s tím, že si každý může najít slušné zaměstnání. Ono to není tak jednoduché. Kupovala jsem si Prostor před supermarketem od prodejce. Byl to slušně oblečný muž středních let, pomohl mi s těžkou taškou a tak jsme se trošku dali do řeči. Věřím mu, že nelhal, když si posteskl, že prodává, aby si aspoň něco vydělal, když práce není a že živí ještě invalidní mámu. Kdo se chce flákat, žebrá, komu to hrdost nedovolí, stojí s nálepkou prodejce Nového Prostoru.

  superkarma: 0 27.07.2005, 11:51:33
 11. avatar
  [98] Trinii [*]

  Křeček: jasně, že to není tragedie, ale možná tím, že je lilipután tak mu lidi dávali peníze víc, než nějakým smradlavým otrhaným bezdomovcům(nic proti)... ale matka mu všechno vzala, vyhodila na ulici, on začal fetovat, pak nám zapálil střechu (my bydleli úplně nahoře) a nevím co je s ním teď...ale mu k tomu těžkému životu hodně pomohla rodina

  superkarma: 0 27.07.2005, 11:45:42
 12. avatar
  [97] Micuska [*]

  Šášula 35: Tak tu slečnu jsem už párkrát viděla v Brně. Jednou na nádraží a jinak i v centru města. Zatím jsem byla tvrdá a odolala a teď mi to půjde ještě líp.

  superkarma: 0 27.07.2005, 11:44:09
 13. avatar
  [95] ema [*]

  Asi před 10 lety jsem "nepřispěla" bezdomovci na hradeckém nádraží. Nepřejte si slyšet, jak mě potom nazýval. Ty jedna ku..., pí...
  Nejen proto se podobným typům vyhýbám velikým obloukm. Naštěstí bydlím v malém městě, kde jsou spíš výjimkou.

  Já své peníze nenajdu na ulici, ať jdou makat.

  superkarma: 0 27.07.2005, 11:36:18
 14. avatar
  [94] Meander [*]

  kesy: Do sešitu si toho můžou napsat... Nevěřím těm pouličním otravům ani pozdrav.
  ivusad.: Však říkám, pracovala jsem v charitě a lásce k bližnímu mě to skutečně nenaučilo. Ńaopak.

  superkarma: 0 27.07.2005, 11:29:47
 15. avatar
  [93] Pala [*]

  V Olomouci na nádraží jsem kdysi potkala tak asi desetiletýcho kluka, kterej mi říkal, že mu ujel vlak, že by potřebaval 30,- Kč aby se dostal domů. Tak jsem mu dala.
  Když jsem jela později kolem nádraží domů, viděla jsem ho znovu. Zase dostal na vlak. Za týden jsem šla kolem pěšky a zase mě odchytl. Když jsem ho upozornila, že mu vlak ujíždí nějak často. Tak se jen ušklíbl a šel obírat někoho jiného.

  superkarma: 0 27.07.2005, 11:27:34
 16. avatar
  [90] zn0uz4 [*]

  ja neverim tem poulicnim 'vybercim', pote,co me na Flore nejakej takovej typek (byt mozna s prukazem) obtezoval behem jednoho asi 4x, byl jsem uz docela nasranej a odpalkoval jsem ho tim, ze prispivame smskama.. coz take se zenou cinime, naposledy nas takova banda spolecne skasla u IKEA na Zlicine - 150 za dve mejdlicka, pry pro detsky domovy.. grr. kdovi, kam ty penize pak spadnou. :(

  superkarma: 0 27.07.2005, 11:14:27
 17. [88] okno [*]

  Jsem z malého města,cca 20tis.obyvatel a tady nikdo nežebrá..ale i kdyby žebral,tak nedám.A komu ještě zásadně nedávám,to jsou maturanti ve svatým týdnu..vyberou háky,pak se za to opijí a ve městě rozbijí odpadkáče apod.Pokud se chtějí ožrat,tak za svý.Toto nepodporuju.Mě taky nikdo nic nedá..

  superkarma: 0 27.07.2005, 11:10:50
 18. avatar
  [87] Deafina [*]

  Mne jednou zastavili dva mládenci prodávající bílé pastelky. Vytáhla jsem peněženku, ale měla jsem tam nejdrobnější stovku. Ukázala jsem jim ji, beze slova mi ji vzali a dali mi za ni těch pastelek pět. Byla jsem z toho tak zkoprnělá, neschopná slova.

  superkarma: 0 27.07.2005, 11:08:29
 19. avatar
  [84] Meander [*]

  Žábina 81: To musel být můj exmanžel

  superkarma: 0 27.07.2005, 10:51:18
 20. avatar
  [81] Žábina [*]

  no mě tuhle vytočil jeden bezdomovec když mě prosil o 10 Kč a v ruce třímal cigáro
  kdyby neměl prachy tak nemá ani na cigára,ne?!

  superkarma: 0 27.07.2005, 10:47:01
 21. avatar
  [79] Křeček [*]

  Siskovic: já se přiznám, že se takových bojím. Obdivuju každýho, kdo těmhle lidem pomůže, ale vážně bych se bála.

  superkarma: 0 27.07.2005, 10:45:50
 22. avatar
  [78] Křeček [*]

  edna: čekala jsem, že Ti sebere ty hodinky

  superkarma: 0 27.07.2005, 10:43:10
 23. avatar
  [77] Křeček [*]

  Trinii: to přece není taková tragédie, být lilipután. Jestli vidí, může se hejbat, myslí mu to, tak může pracovat. Ale ta jeho matinka, to pane handicap

  superkarma: 0 27.07.2005, 10:41:33
 24. avatar
  [73] RenataP [*]

  Vždycky si říkám, že tyhle, co nemaj kam hlavu složit můžou v klidu obrazit všechny horský hotely.....
  Vždyť je hafo inzerátů, kde právě tyhle hotely aspoň na sezónu shánějí údržbáře, pokojské, kuchaře...... i s ubytováním.
  I pro manželské páry....
  Někdy bych do toho ráda šla taky (zajímavá zkušenost)...ale doma je doma...

  superkarma: 0 27.07.2005, 10:36:08
 25. avatar
  [72] Trinii [*]

  Křeček: no vážně, ale on je postižený fyzicky, nevím jak se tomu správně říká, tak nechci urazit, je ten lilipután... no a nám říkal, že jezdí do Prahy prodávat fuji filmy a my tam jeli s rodičema na výlet a viděli jsme ho žebrat v centru...posílala ho jeho matka, ale dopadl špatně co já vím...

  superkarma: 0 27.07.2005, 10:35:59
 26. avatar
  [71] RenataP [*]

  renicka: Hlad je přece převlečená žízeň, ne?

  superkarma: 0 27.07.2005, 10:34:23
 27. avatar
  [70] Kekka [*]

  Před lety jsme v Praze potkali tmavší paní se čtyřmi otrhanými dětmi. Natahovala ruku a říkala něco jako hlad. Sestra tedy jednomu z dětí podala rohlík se sýrem. Obratem ho po nás mrskla zpátky a v cizí řeči něco nadávala. Takže pak se v tom vyznej.

  superkarma: 0 27.07.2005, 10:32:51
 28. [69] renicka [*]

  Paní "prosím nemáte na chleba" stojí pravidelně u eskalátorů na na Jiřáku. Kolikrát jsem přemýšlela, že třeba opravdu mám hlad. No, když jste ji někdo viděl na Hlaváku s chlastem ... Tak asi hlad mít nebude.

  superkarma: 0 27.07.2005, 10:28:11
 29. avatar
  [65] Meander [*]

  Pracovala jsem v charitě a o žebrajících houmlesácích vím své.

  superkarma: 0 27.07.2005, 10:21:14
 30. avatar
  [64] Meander [*]

  Na to mám jedinou odpověď: "Vydělej si, lemoune."

  superkarma: 0 27.07.2005, 10:20:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme