Sabina (27) odcházela na mateřskou s vědomím, že to pro ni nebude vůbec snadné. Otěhotněla se ženatým milencem, který od své rodiny odmítl odejít. Slíbil jen, že na dítě bude přispívat. Jenže se svou rodičovskou měla tak akorát na to nejnutnější. Pak ale potkala ženu, která jí změnila život. Zda k lepšímu, či horšímu, se dodnes sama nemůže rozhodnout.

„Vážně nebylo snadné být na to všechno sama. Vždycky jsem si představovala, jak se vdám za úspěšného muže, na kterého se budu moci spolehnout po všech stránkách. Tu finanční nevyjímaje. Nejsem nějaký rozmazlený spratek s vysokými nároky, ale chodit mezi lidi v oblečení z druhé ruky a s rozviklaným kočárkem, to mi bylo dost trapné,“ říká Sabina, jejíž finanční situace se měla zlepšit už záhy. To když potkala na dětském hřišti Žanetu.

female

„I ona byla svobodná matka na mateřské. Ale vypadala úplně jinak, než já. Značkové oblečení, krásný účes, líčení… Úplně jsem se za sebe styděla! Jenže ona byla moc fajn, takže se z nás staly kamarádky. Když jsem se jí zeptala, jak to tak skvěle zvládá s penězi, svěřila se mi. Prý je zaregistrovaná v jedné spolehlivé a diskrétní agentuře pro společnice, kde mají jen prověřené zákazníky. A když budu chtít, dá mi kontakt. Taktně jsem ji odmítla, že bych spát s muži za peníze nezvládla. Nevím jak, ale nahlodala mě natolik, že jsem tam další týden fakt zavolala,“ svěřuje se Sabina, která se brzy na to nechala zaregistrovat. Všechno totiž znělo až pohádkově jednoduše.

Když jí přišla první sms s adresou a termínem, rozklepala se, ale šla. „Syna jsem nechala u kamarádky s tím, že si potřebuji něco zařídit. Byla jsem nervózní a chvílemi odhodlaná vrátit se domů, pokud bude ten chlap vypadat hrozně. Naštěstí to byl celkem pohledný čtyřicátník a celé to proběhlo v pohodě. Nechtěl po mně nic hrozného. Na další a další schůzky jsem pak chodila stále klidnější. Dost klientů bylo stálých. A po první výplatě, která mi přišla na účet, jsem odhodila veškeré černé myšlenky. Najednou jsem mohla sobě i malému koupit, po čem jsem toužila, jet třeba na wellness pobyt a ještě z toho i dost peněz ušetřit,“ vypráví Sabina s tím, že se brzy přestěhovala do lepšího bytu.

Na peníze si ale zvykla natolik, že s přivýdělkem k rodičovské nedokáže přestat ani teď, když už je zpět v práci. „Sice si tu vydělám na slušné živobytí, ale pořád je to míň, než z mého vedlejšáku. To se pak těžko říká dost. Tak jsem to teď alespoň hodně omezila, na tři schůzky týdně. Ale slíbila jsem si jedno. Úplně s tím skončím, až si najdu přítele, který za to bude vážně stát,“ dodává mladá maminka.

Čtěte také:

Reklama