Další zajímavé vyprávění zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Datura. Dodnes si není jistá, jestli jí manžel nebyl po dvou letech manželství nevěrný s kamarádkou Zdenkou...

Přečtěte sis příběh čtenářky Datury. Její manžel prý kamarádku Zdenku zachránil, ale bylo to tak doopravdy? Datuře nezbývá, než manželovi věřit...


Dobrý den,

jestli to byla nebo nebyla nevěra, to dodnes nevím. Byli jsme manželé dva roky, děti jsme zatím neplánovali a tak, když mi zaměstnavatel navrhnul možnost zvýšení kvalifikace, neváhala jsem ani minutu. Mělo to ale malinký háček. Tehdy existovalo něco, čemu se říkalo Škola práce. Tam měl člověk možnost, zdokonalit se ve svém oboru, kurz byl tříměsíční, běžel mi plat, ale škola měla rozvrh hodin a internátní ubytování. Kromě odborných předmětů jsme měli psaní na stroji a francouzštinu, na závěr jsme dělaly takovou malou maturitu a dostaly vysvědčení. Pak následovalo zvýšení platu a dárek. Internát znamenal vycházky jen ve středu a to, že jsme byly vdané nebo i s dětmi nebyla polehčující okolnost..

A tak jsem každé pondělí ráno odjížděla a vracela se v pátek odpoledne. Neexistoval ani internet ani mobily a tak jsme si psali přes týden zamilovaná psaníčka a občas mi manžel zavolal z pevné linky. Jeden pátek mi přišel naproti na nádraží a lezlo to z něj jak z chlupaté deky. Prý u nás byl mejdan a je tam trošku nepořádek. Skutečnost byla horší, bordel jak v tanku, bar vypleněný a v ložnici moje postel rozházená. A to jsem si ji pečlivě ustlala. A to byla poslední kapka. Žádný hysterák jsem nepředvedla, jen jsem se otočila a prvním vlakem odjela zpátky na intr. Nějaké vysvětlování mě fakt nezajímalo.

Na intru jsem celý týden trucovala a bulela. Na dopisy jsem neodpovídala ani jsem je neotvírala a k telefonu jsem nešla. Do pátku jsem vychladla a přijela domů. Doma vzorně naklizeno, bar plný a na stole obrovská kytka. A vysvětlení. Tenkrát si zašel na točené, protože se s lahvovým nedá ani srovnat. Tam narazil na pár našich známých. Zdenku a dva maníky. A protože byli bezva rozjetí, pozval je k nám na mejdan. V jednu chvíli si všiml, že se Zdenka s jedním mladíkem ztratila z obýváku a šel je hledat. Z ložnice slyšel, jak Zdenka volá o pomoc, tak tam vtrhnul a prý ji zachránil před znásilněním. Tím se snad dalo vysvětlit i to, že postel neustlal. Jinak by snad zametl stopy, ne??

I když jsem se se Zdenkou znala, nikdy jsem se jí na to nezeptala a už se ani nezeptám. Zemřela hodně mladá na rakovinu a tak ji občas dám i květinu na hrob a manželovi věřím, že to bylo tak, jak říkal. Je to už víc než 40 let a za tu dobu mi už další příležitost k žárlení a podezírání nedal.

Zdraví,
Datura

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 19. 9. 2012: Manželova nevěra

  • Jak byste reagovala, kdybyste zjistila, že je vám manžel nevěrný?
  • Je pro vás fyzická věrnost v manželství důležitá?
  • Dovedete si představit, abyste mu odpustila, nebo by to byl konec?

Své příspěvky na toto závažné téma mi posílejte nejpozději 19. 9. 2012 do 15.00 hodin na naši e-mailovou adresu (viz níže). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a tím i možnost získání dárku - abyste si nedělaly z nevěry vrásky, mám tu pro jednu z přispěvatelek kosmetiku GARNIER Ultra Lift denní sérum a krém a také noční sérum a krém.

Bude-li to vaším přáním, vzhledem k závažnosti, budu zachovávat anonymitu přispěvatelek, pokud o ni v mailu s příspěvkem požádají.

denni nocni

Reklama