Příběh jako z filmu Sněženky a machři zažila slečna Aneta, která jela vloni se svou kamarádkou na hory. Doufala, že se situace zopakuje i letos, jenomže úsměv na tváři jí zamrzl stejně rychle, jako rampouchy pod okapy.  

skiin

Anetě je třiadvacet let, umí plavat, bruslit, jezdit na kole, co se ale nenaučila, je lyžování. Nějak nebyla příležitost. Když ji vloni její kamarádka Radka přemluvila, aby s ní jela na hory, chvilku váhala.
„Co tam budu dělat? Vždyť neumím lyžovat a vlastně ani nemám lyže.“
„To nevadí, lyže i výstroj se dají půjčit v půjčovně a lyžovat tě naučí instruktoři, od toho tam jsou,“
argumentovala kamarádka. Původně měla jet na hory se svou sestrou, ale ta na poslední chvíli onemocněla, a jelikož by byla škoda, aby druhá poukázka propadla, nabídla ji Radka kamarádce.

Místo lyžování - milování

Po krátkém váhání Aneta svolila. Na horách ještě nikdy nebyla a v nejhorším případě bude sáňkovat a stavět sněhuláka.
Jely do známého krkonošského střediska, kde kromě množství sněhu, čerstvého vzduchu a krásné přírody byli také krásní instruktoři. Aneta se ihned přihlásila do kurzu pro začátečníky, který vedli otec se synem. Zpočátku se styděla, že je oproti své kamarádce, zdatné lyžařce, tak nešikovná, ale po ujištění mladšího z instruktorů, že i ona bude za chvilku sjíždět horské terény jako drak, se do toho s vervou pustila.

Jenže zápal a nadšení pro lyžování přebíjel zájem o lyžařského instruktora. A ten byl oboustranný. Ostatní začátečníky pak vedl v převážné míře otec, poněvadž junior se staral víceméně jen o jednu začátečnici, o Anetu.

„Vykašli se na něj,“ radila jí kamarádka. „Ten má určitě na každém turnusu jinou.“
„Nezáviď, aspoň se naučím pořádně lyžovat.“

Ale místo lyžování docházelo k milování. Aneta se nenaučila nic, zato měla plnou hlavu vášnivých dnů a nocí s mladým instruktorem.

Promiň

Letošní zimu chce jet na hory také, samozřejmě jen kvůli Němu.  Během roku si párkrát zavolali, ale neviděli se. Její milý instruktor stále neměl čas, prý hodně práce.
„Ale ať, budeme spolu celých deset dní na horách,“ těší se naivně Aneta.
A tentokrát je to ona, která přemluvila svou kamarádku k pobytu. Po vybavení všech náležitých formalit poslala Aneta svému instruktorovi sms: „Už se těším na lyžování i na milování.“
Vzápětí jí přišla odpověď.
„Letos tam bohužel nebudu, čekáme s přítelkyní miminko.“

A tak se alespoň Aneta naučí pořádně lyžovat.

Čtěte také:

Reklama